BK Havl. Brod - Rebelové mají v reprezentační „dvacítce“ hned tři zástupce!
Rebelové mají v reprezentační „dvacítce“ hned tři zástupce!

Rebelové mají v reprezentační „dvacítce“ hned tři zástupce!

28.10.2010 | Ladislav Vácha

Česká hokejová reprezentace do 20-ti let již mohutně zbrojí před mistrovstvím světa. V poslední zkoušce ji čeká přípravný turnaj čtyř, což je charakteristická zkouška mládežnických českých výběrů a obdoba turnajů Euro Hockey Tour kategorie dospělých. Nás, příznivce havlíčkobrodských Rebelů, může těšit, že své zastoupení bude mít na této akci i náš klub.

 

Zhruba v půlce listopadu se sejde česká reprezentační „dvacítka“ před turnajem čtyř, jenž se bude odehrávat v domácím prostředí. Dějištěm se stanou stadiony v Karlových Varech a Českých Budějovicích, kde čeští mladíci změří síly s Finskem a dvěma giganty této věkové kategorie – Ruskem a Švédskem. Reprezentanty čeká ostrá zkouška a chybět u toho nebude ani Česká televize, jenž bude přenášet úvodní duel s Ruskem v přímém přenosu. V nominaci trenéra Miroslava Přerosta se objevila celá řada obvyklých jmen, ale prostor na prokázání svých kvalit dostaly i nové tváře. Ke stálici v podobě havlíčkobrodského beka Petra Šenkeříka se přidal také další mladík z defenzívy Rebelů, Aleš Sova. Prvně jmenovaný zamířil do kádru bojovníků z Kotliny před touto sezonou, přičemž zatím prokazuje obrovskou kvalitu a talent. Jedná se o velice útočně laděného beka, který se neustále tlačí do zakončení a na jeho produktivitě se tento herní styl naprosto viditelně promítá. Za 9 odehraných zápasů nasbíral 8 kanadských bodů, když nastřílel neuvěřitelných 5 branek a přidal 3 gólové asistence. V havlíčkobrodské obraně patří k nejlepším článkům a za krátkou dobu se vypracoval v jeden ze základních pilířů mužstva.

O něco méně je vidět Aleš Sova, předsezonní posila Rebelů z brněnské Komety. Nejmladší obránce A-týmu Havlíčkova Brodu odehrál 10 prvoligových duelů, v nichž si připsal 2 kanadské body za 2 asistence. I přesto, že na ledě není tolik vidět, již několikrát prokázal, že v důležitém okamžiku dokáže týmu pomoci včasným obranným zákrokem nebo podpořit ofenzívu tvrdou ranou od modré čáry. Tandem obránců ještě doplňuje z našeho pohledu útočník Michal Hlinka, jenž je sice hráčem extraligových Vítkovic, ale v dresu Rebelů naskočil v rámci střídavého startu už k pěti zápasům a vstřelil 1 gól. Proto ho také můžeme bez ostychu zařadit k havlíčkobrodské stopě v české „dvacítce“. Pokud chcete vidět naše hochy v akci, nezapomeňte si 12. listopadu v 17 hodin naladit Českou televizi, jež bude živě přenášet souboj s Ruskem. Na závěr nezbývá nic jiného, než zmíněné trojici popřát hodně štěstí a to, aby se v národním dresu předvedli v co nejlepším světle.

Harmonogram turnaje

pátek 12. listopadu

17:00 Česká republika - Rusko (TV utkání v Českých Budějovicích)
18:00 Švédsko - Finsko

sobota 13. listopadu

14:00 Rusko - Švédsko
17:30 Česká republika - Finsko

neděle 14. listopadu

11:30 Finsko - Rusko
15:00 Česká republika - Švédsko

Nominace

Brankáři

Marek Mazanec (Plzeň), Filip Novotný (Sparta Praha), Tomáš Král (Lillehammer, Norsko).

Obránci

Jakub Jeřábek (Plzeň), Martin Pláněk (Znojmo), Petr Kousalík (Litvínov), Bohumil Jank (Č. Budějovice), Aleš Sova, Petr Šenkeřík (H. Brod), Martin Matějíček, Dalibor Řezníček (oba Zlín).

Útočníci

David Tůma (Sparta Praha), Adam Havlík, Tomáš Rachůnek (oba Znojmo), Jakub Orsava, Rostislav Marosz (oba Třinec), Michal Vachovec (K. Vary), Petr Holík (Zlín), Michal Bulíř, Vít Jonák (oba Liberec), Dmitrij Jaškin (Slavia Praha), Radim Heřman (Tábor), Michal Hlinka (Vítkovice), Tomáš Vondráček (Třebíč).

Náhradníci

Šimon Hrubec (Č. Budějovice), Jan Zdráhal (Pardubice), Oldřich Horák (Hradec Králové), Dan Růžička, Patrik Petruška (oba Plzeň), Michal Poletín (Slavia Praha), Daniel Přibyl (Sparta Praha).

Realizační tým

Generální manažer: Petr Komers.
Hlavní trenér: Miroslav Přerost.
Asistenti trenéra: Terry Christensen, Jiří Fischer, Karel Mlejnek.
Trenér brankářů: Roman Višňák.
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín.
Hospodář: Leoš Mitáček.

 
Aktuálně na webu
Klub pořádá besedu s fanoušky! Proběhne v Kotlině příští čtvrtek

Klub pořádá besedu s fanoušky! Proběhne v Kotlině příští čtvrtek

(středa 20.6.) Havlíčkobrodští fanoušci už netrpělivě vyhlížejí začátek nové sezony a před začátkem přípravného...

 
Dorostenci znovu ve skupině Střed, narazí na tradiční účastníky!

Dorostenci znovu ve skupině Střed, narazí na tradiční účastníky!

(sobota 16.6.) Mládežnický hokej zcela změnil svůj formát pro nadcházející ročník 2018/2019. Dorostenecký hokej se...

 
Formát 2. ligy potvrzen! Bruslaři v prvním utkání přivítají Žihadla

Formát 2. ligy potvrzen! Bruslaři v prvním utkání přivítají Žihadla

(středa 13.6.) Český svaz ledního hokeje schválil formát 2. ligy pro sezonu 2018/2019! Hrát se bude ve čtyřech...

 
Juniorka zná svůj jízdní řád! Sezonu začne na ledě Mountfieldu

Juniorka zná svůj jízdní řád! Sezonu začne na ledě Mountfieldu

(pondělí 11.6.) Havlíčkobrodská juniorka už zná rozpis přípravných i mistrovských utkání. V přípravných duelech...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv