4. 2. 2017 | Ladislav Vácha

Velké nervy, dobrý konec! Brod po boji vyloupil David Servis

Uf, to byly neskutečné nervy! Havlíčkobrodští hokejisté odjížděli na led předposledního David Servisu jako velký papírový favorit, ale na výhru za tři body se pořádně nadřeli. Soubor z Českých Budějovic vedl po dvou třetinách 3:1, ale Bruslaři nasázeli soupeři ve třetí periodě čtyři góly, čímž vystřihli famózní obrat. Po triumfu nad Jindřichovým Hradcem vykouzlil další hattrick kapitán Miroslav Třetina, vítěznou branku vstřelil Luboš Voříšek a pojistku přidal při soupeřově power-play zkušený zadák Miroslav Duben, jenž si vyryl na pažbu druhý gólový zářez v sezoně. Tři body tak po hodně dramatickém průběhu putují do Kotliny!

Bruslaři nezačali vůbec dobře a ve 2. minutě už překvapivě prohrávali, když se po Ladislavu Markovi dostal k puku Petr Fleischman a prostřelil brankáře Nováka. Hosté mohli vyrovnat při přesilovce po faulu Jiřího Ferebauera, ale to se jim nepovedlo. Dál se hrál vyrovnaný hokej, střelecké příležitosti si vytvářeli oba soupeři. Druhá půlka první třetiny se nesla v duchu velké nedisciplinovanosti Havlíčkova Brodu. Dvě oslabení dokázal ubránit, ale další trest přišel v čase 19:32. David Servis si tak přenesl velkou část přesilovky do prostřední části.

A hru v početní převaze brzy po první přestávce využil, když byl faulován Patrik Zayml a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil, když skóroval nad Novákův beton. Bruslaři se dočkali kýženého snížení ve 26. minutě, když Petr Kuchta našel hůl Miroslava Třetiny, jehož střela skončila až za Spáčilovými zády. Kaňkovského svěřenci měli na konci první poloviny utkání obrovskou šanci vyrovnat při dvouminutové přesilovce 5 na 3, jenže nenaložili s ní dobře a okamžitě je stihl krutý trest. Bývalý brodský hráč Adam Vylíčil sebral soupeřovým obráncům puk a se spoluhráči ujížděl do nadějného přečíslení. Nakonec vzal zodpovědnost na sebe a přesnou střelou mimo Novákův dosah potrestal chybu hostů. Na lavici hanby zanedlouho usedl Tomáš Chlubna, ale Jihočeši se proti oslabenému soupeři neprosadili.

Broďáci šli do třetí periody s dvoubrankovým mankem, ale při nabídnuté přesilovce rychle snížili na nejtěsnější rozdíl. Od modré čáry vypálil Tomáš Semrád a letící puk šikovně tečoval těsně před brankovištěm Miroslav Třetina, na což nestihl exbrodský gólman Spáčil včas zareagovat. Soubor z Kotliny si potom vytvořil velký tlak, který v 52. minutě vyústil v zasloužené vyrovnání. A postaral se o něj Miroslav Třetina, jenž potvrdil úžasnou střeleckou formu a za přispění teče jednoho z domácích hráčů zkompletoval hattrick. Hosty nakonec uklidnila až 57. minuta, v níž dokončili velkolepý obrat. Ránu Davida Michálka vyrazil Petr Spáčil jen k Miroslavu Třetinovi, jenž vykouzlil parádní pas na volného Luboše Voříška a zkušený útočník přesným zásahem do zcela prázdné brány spasil svůj tým. Hokejisté z Českých Budějovic ještě zkusili závěrečnou power-play, ale při ní ukořistil puk Miroslav Duben a takřka přes celé hřiště do prázdné brány vsítil svůj druhý gól v sezoně. Havlíčkův Brod tak nakonec dramatickou bitvu i přes nepříznivý vývoj zvládl a odvezl si domů do Kotliny všechny tři body za výhru 5:3.

David Servis - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 2. Fleischman (Marek, Zayml), 22. Zayml (TS), 32. Vylíčil – 26. Třetina (Kuchta), 44. Třetina (Semrád), 52. Třetina (Michálek), 57. Voříšek (Třetina, Michálek), 59. Duben. Rozhodčí: Stanislav Mertl – Tomáš Samuel, Josef Mertl. Vyloučení: 4:4, navíc Duben (HBR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5.

David Servis

Spáčil (Bubeníček) – Škopek, Žáček – Chaloupka, Babchuk – Zich, Pessr – Šesták, Suchánek, Vylíčil – Fleischman, Zayml, Marek – Ferebauer, Bárta, Sumerauer – Volf, Čanda

Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Vala, Kulhánek, Lacina, Bušek – Přidal, Třetina, Kuchta, Kozlík, Beneš, Navrátil, Voříšek, Michálek, Chlubna, Ludvík, Křížek