22. 8. 2017 | Milan Sochor, Jan Hochman

Kuchta se Šuhajem se trefili do sítě Hodonína, přesto zvítězili Drtiči

HODONÍN – Havlíčkobrodští hokejisté vyrazili k již pátému přípravnému utkání na led Hodonína. V sestavě Bruslařů chyběla útočná esa Lukáš Endál s Miroslavem Třetinou, volno dostala také první obranná dvojice Jiří Vašíček – Tomáš Semrád. Místo v obraně tak zacelil starší dorostenec Matěj Krejčí. Bojovníkům z Kotliny ovšem nevyšla první třetina, ve které si domácí mužstvo vypracovalo dvougólový náskok, který po přestávce ještě o kousek navýšilo. V závěru druhé periody se ze vstřelené branky radoval PETR KUCHTA a na začátku té třetí JAKUB ŠUHAJ, jenže Hodonín pokaždé reagoval a svůj náskok udržel až do konce. Ten nastal o 19 sekund dříve, než by měl. Rozhodčí kvůli množícím se šarvátkám zápas předčasně ukončili.

Hosté přijeli na Slovácko bez svých největších hvězd. Doma na Vysočině zůstali Endál, Třetina i Vašíček. Drtiči postrádali brankáře Kotvana, který onemocněl, naopak svou letošní zápasovou premiéru si odbyl útočník Jurča.

Duel začal náporem domácího týmu, z něhož v šesté minutě rezultovala velká šance domácích, po které zvonila tyč brodské svatyně. Hosté odpověděli o dvě minuty později střelou Spratka, i tentokrát ale stála v cestě branková konstrukce. Na první trefu se tak čekalo do začátku deváté minuty, kdy se před Novákem dostal ke kotouči Petr Peš a kapitán domácích otevřel gólový účet zápasu.

V závěru úvodní dvacetiminutovky dostali hodonínští hokejisté výhodu dvojnásobné početní výhody, kterou po přesně půlminutě využili. Puk přešel po obráncích na brankovou čáru k Pešovi, ten se neukvapil a na druhé straně našel dobře postaveného Dominika Matulu, který uklidil puk za přesouvajícího se Nováka.

Bruslaři mohli v samotném závěru první třetiny snížit. Marek Haloda fauloval v úniku Beneše a sudí Slavka nemohl jinak, než nařídit trestné střílení. Hostující útočník zkoušel zakončit mezi nohy, ale Ondřej Haloda jeho úmysl přečetl a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Hodonín. Drtiči na úvod prostředního dějství ubránili oslabení a v šestadvacáté minutě udeřili potřetí.

Souhru druhé útočné formace zakončoval opět Petr Peš, tentokrát přesnou střelou k tyči. V polovině utkání byl blízko dalšího gólu domácích Romančík, jeho rána však opět jen rozezvučela tyč hostující klece. Bruslaři se dostali v závěru druhé třetiny více do hry a v čase 37:32 se dočkali zaslouženého snížení.

Spratek zavezl puk do útočného pásma, vylepšil pozici najíždějícímu Petru Kuchtovi, který nekompromisně trefil odkrytou část hodonínské brány. Radost z gólu ale hostující střídačce vydržela jen osm vteřin, domácí vyhráli vhazování, vydali se do útoku a na konci gólové akce byl Ondřej Stehlík, který vrátil Baníku tříbrankový náskok.

Po změně stran Bruslaři opět snížili, když se jim zásluhou dorážky Jakuba Šuhaje podařilo bleskurychle využít přesilovou hru. Drama ale Drtiči nepřipustili. V polovině poslední části se v přesilovce nejlépe před Novákem zorientoval Daniel Vaněk a bylo to 5:2 pro domácí. Ve zbývajícím čase se ledová plocha změnila v bojiště.

Hlavní arbitr měl plné ruce práce s několika boxerskými vložkami a hromadnými potyčkami. Po jedné takové se nakonec rozhodl, že utkání devatenáct vteřin před koncem základní hrací doby raději předčasně ukončí. Drtiči oplatili Havlíčkovu Brodu porážku z jeho ledu a připsali si třetí výhru v přípravě.

přát.. kolo, úterý 22.8.2017 od 18:00
Zimní stadion Václava Nedomanského
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)
Hodonín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 9. Peš (Matula, Sajdl), 18. Matula (Peš, Sedlák), 26. Peš (Matula, Sajdl), 38. Stehlík (Mojžíš), 50. Vaněk (Jurča, Mojžíš) – 38. Kuchta (Spratek), 45. Šuhaj (Kulhánek). Rozhodčí: Slavka – Maťašovský, Maloušek. Vyloučení: 10:11, navíc Kužílek a Černohous (oba HOD) 5 min + OK [HRUB], Přidal a Vala (oba HBR) 5 min + OK [HRUB]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 480. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.