19. 1. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaři nedali ani branku a vysoko prohráli s Valašským Meziříčím!

Havlíčkobrodští hokejisté se po dvou utkáních na kluzištích soupeřů představili na vlastním ledě, kde hostili Valašské Meziříčí. První třetina vyšla lépe hostům, kteří se ujali dvougólového vedení a po zbytek utkání své vedení zvýraznili. Bruslaři se trápili v koncovce, zejména je trápil brankář Michal Šurý, jenž udržel nulu.

Zápas ani pořádně nezačal a hned se měnil ukazatel skóre. Bobři využili hned první přesilovou hru, a to ve čtvrté minutě. Holiš našel nahrávkou zpoza branky na svého spoluhráče Ondřeje Martiníka. Útočník Valašského Meziříčí střelou do horního růžku vymetl všechny pavouky v levém rohu. Domácí hráči se dlouho nemohli dostat před Šurého, jenž nemusel řešit žádnou těžkou situaci. V desáté minutě znovu udeřili hosté. Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Seidler, ale jeho pokus vyrazil Novák před sebe a k dorážce se dostal Rostislav Vaněk. Hráči soupeře stačilo jen málo času, aby včas zamířil mezi brankářovy betony. Hosté se dostali do další příležitosti v 17. minutě. Bruncův pokus vytěsnil Novák a k následné dorážce se již nikdo nedostal.

Bruslaři vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, když mohli hned na začátku snížit. Semrádův pokus vyrazil Šurý před sebe a k dorážce se dostal Milfait, jenž trefil pravou tyč. Domácí tým se dál dostával do šancí, ale s těmi si poradil brankář Bobrů. Soupeř si několikrát vytvořil tlak před Novákem, který musel ukázat svůj um. Maskovaný muž Havlíčkova Brodu si poradil s pokusy Paťavy a Martínka. Na Šurého to potom zkoušel z těžkého úhlu Michálek, ale ani jeho zakončení nebylo úspěšné. V závěru druhého dějství mohl snížit Voříšek. Člen druhé útočné formace nedokázal tváří v tvář uspět proti gólmanovi Bobrů, který se stihl včas přesunout.

Ve 43. minutě se mohli dostat Bruslaři do kontaktu, jenže Voříšek jen těsně minul prostor u levé tyče. Bruslaři byli i nadále aktivní, ale jejich pokusy skončily na připraveném Šurém, který si byl ve svém brankovišti jistý. Hosté se připomněli ve 49. minutě, kdy přidali třetí gól. Petr Dvořák táhl přečíslení tři na jednoho, které sám zakončil mezi betony Nováka. Bruslaři mohli korigovat stav v 52. minutě, kdy měli možnost trestného střílení. K tomu se postavil Vala, jenž si na Šurého nepřišel. Hned potom se trefili Bobři, když Dvořákův pokus dorazil do sítě Daniel Paťava. Hosté byli v laufu, čehož využili k dalšímu gólu. Valašské Meziříčí využilo přečíslení, na jehož konci byl Jakub Pořický. Ve zbytku utkání se stav utkání neměnil, i když oba týmy hrály přesilovky.

Výsledky skupiny Jih + Východ (33. kolo)

2. liga

Branky a nahrávky: 4. Martiník (Holiš, Pořický), 10. Vaněk (Seidler, Báchor), 49. Dvořák, 53. Paťava (Dvořák, Ostrčil), 55. Pořický (Holiš, Martiník). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 598. Střely na branku: 38:37 (13:16, 14:11, 11:10). Průběh utkání: 0:5.

Novák (Marek) – Šmíd, Semrád, Kulhánek, Vala, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Blinka, Kozlík, Beneš