19. 3. 2024 | Štěpán Ondráček

Juniorka je na pokraji vyřazení! Těsný druhý zápas patřil Mladým Drakům

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, říká se, ale bohužel ne vždycky to platí. Havlíčkobrodští junioři ve druhém zápase série vedli nad Šumperkem po šesti odehraných minutách 1:0, ale... Mladí Draci pomalu a jistě převzali otěže zápasu, když do druhé sirény vyrovnali. V závěru utkání využili hosté tlak z předchozích přesilových her, který vyústil v rozhodující trefu. Mladí Bruslaři jsou krok od vyřazení, třetí zápas je na programu v pátek.

Šumperk povzbuzený prvním vítězstvím v sérii mohl jít do vedení ve druhém klání, a to hned po minutě hry, kdy zahrozil Haas. Ten si ale neporadil s neposedným kotoučem. Oba celky hrály hokej nahoru dolu, když se v šesté minutě prosadili Havlíčkobrodští. Kryštof Chymo narýsoval nahrávku před branku na Yannicka Windeggera, který se z první trefil do protipohybu gólmana.

Šumperk mohl brzy vyrovnat z trestného střílení, jenže Najman nedokázal prostřelit lapačku Černého. Mladí Draci si vytvořili několik šancí, ale žádný ze střelců nedokázal procpat puk za brankovou čáru. Havlíčkův Brod mohl navýšit vedení v početní výhodě, ale ani Adamovi svěřenci nedokázali dostat puk do sítě. V 18. minutě měl napilno brankář Černý, který podržel své spoluhráče v kritických momentech.

Havlíčkův Brod vstoupil do prostřední části aktivně, když zaměstnával Putina, ten ale byl stoprocentní. Šumperk si potom zahrál přesilovou hru, která neskončila brankou. Ve 34. minutě se mohli utrhnout Bruslaři do dvoubrankového vedení, jenže Kotalík s Novým nedošťourali puk za čáru. Následně přišel trest od Mladých Draků. Kryštof Seidenglanz ukázal šikovné ruce, vylepšil si pozici na levém kruhu, když procedil puk podél bližší tyče. Havlíčkův Brod hrál dvounásobnou přesilovku, ale ani výhoda dvou mužů v poli nestačila ke vstřelení gólu.

Oba výběry se pokoušely překlopit vedení v zápase na svoji stranu, jenže útočníkům chyběla potřebná přesnost a cit v zakončení. Ve 47. minutě mohl obrátit skóre na stranu Mladých Draků Haas, toho vychytal Černý. O dvě minuty později měl možnost Lichner, který bekhendovým pokusem netrefil horní patra havlíčkobrodské klece. Šumperk v závěrečných minutách svíral Bruslaře v obranném pásmu, ale kýžené branky se nedočkal.

Mladí Draci měli takřka dvě přesilové hry v řadě, ve kterých nejvíce zahrozil Lichner s Tomešem. Ani jeden z forvardů nedokázal propálit Černého v brance Havlíčkova Brodu. Aktivita Šumperka přinesla své ovoce 135 sekund před závěrečnou sirénou. Chybu Bruslařů potrestal střelou pod víko Tomáš Lichner.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 6. Windegger (Chymo, Krejčí) – 35. Seidenglanz (Cekr, Lichner), 58. Lichner (Plhal). Rozhodčí: Daniel Horažďovský – Goran Jurak, Jakub Černohlávek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 52. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Stav série: 0:2.

Černý (Novák) – Pražák, Kuchta (C), Bjakov, Vaněček, Chymo – Kotalík, Nový, Janko (A) – Windegger, Krejčí (A), Machač – Novotný, Machovský, Kozlík.