15. 10. 2023 | Ladislav Vácha

Juniorka dál jede jako válec! V Kotlině rozstřílela Písek a vyhrála poosmé v řadě!

Havlíčkobrodští junioři přivítali v neděli na ledě Kotliny Písek, kterému chtěli oplatit svou jedinou porážku v sezoně. Mladí Bruslaři položili základní kámen úspěchu už v úvodní dvacetiminutovce, když si třemi slepenými góly vytvořili klíčový náskok. Písek sice v prostřední části snížil z hole Aleše Hofrajtra, ale domácí odpověděli dvěma přesnými zásahy a vyhráli 5:1, což bylo už jejich osmé vítězství za sebou. Z havlíčkobrodského tábora se dvakrát trefil Hynek Peš a po jednom vstřeleném gólu si připsali Tobias Chlubna, Yannick Windegger a Jan Vaněček.

Oba soupeři naskočili do zápasu hodně aktivně a tlačili se ze všech sil dopředu. Brankáři měli hodně práce, ale díky úspěšným zákrokům drželi čistá konta. Do slibné příležitosti se v 7. minutě hnal havlíčkobrodský útočník Peš, ale protihráč ho včas dostihl a opora domácích nestihla ani zakončit. Na druhé straně nebezpečně vypálil od modré čáry Šipla a hosté se snažili probít i k následným dorážkám. Defenziva Bruslařů však zapracovala spolehlivě a odstřelila kotouč z nebezpečného prostoru. Ve 13. minutě se poprvé měnilo skóre. Domácí založili rychlý útok, Matěj Vildomec narýsoval geniální přihrávku na útočnou modrou čáru Tobiasovi Chlubnovi, který v samostatném úniku našel mezírku mezi Schacherlovými betony.

Jihočeši se nestihli ani pořádně rozkoukat a Adamova družina šla do trháku. Tadeáš Koubek vyhrál vhazování na Jana Vaněčka, jehož nahození od modré čáry šikovně tečoval v předbrankovém prostoru Yannick Windegger a gólman Schacherl neměl šanci zareagovat. Písek si vyžádal oddechový čas, ale moc mu to nepomohlo. V čase 14:05 slavila havlíčkobrodská družina potřetí. Hynek Peš těžil z dobré práce Tadeáše Koubka při napadání, s pukem se protáhl až do levého kruhu a nádhernou zápěstní střelou zavěsil přesně pod víko, čímž vyhnal gólmana Schacherla na střídačku.

Králové měli lepší vstup do prostřední části a brzy se dočkali snížení. Tomáš Pittr nabil na modrou čáru Vojtěchu Tollarovi, který zkusil štěstí a před bránou skóroval chytrou tečí Aleš Hofrajtr. Bruslaři si mohli vzít ztracený tříbrankový náskok při vlastním oslabení. Windegger vykouzlil pěkný pas zpoza brány na Krejčího, jenž však ranou z první z pravého kruhu netrefil puk ideálně. Na druhé straně hřiště nebezpečně zahrozil Postl, který trestuhodně minul zcela odkrytou bránu.

I nadále se hrálo ve vysokém tempu. Broďáci nevyužili přesilovku, ale ve 35. minutě si vytvořili obrovskou příležitost. Pražák předvedl nádherné sólo a z pravé strany se prokličkoval až před bránu, ale nesešteloval si dobře mířidla a pálil jen nad horní tyčku. Králové mohli vstřelit kontaktní branku při přesilovce, ale Postl s Hofrajtrem nedokázali zblízka dopravit kotouč do odkryté brány. Hosty tak brzy stihl krutý trest. Matěj Vildomec poslal parádní pas za obranu Hynku Pešovi, který byl v samostatném úniku při blafáku faulován, ale z úhlu na pravé straně dokázal prostřelit brankáře Císaře, jenž se nestihl vrátit do dobrého postavení.

Jihočeši šli do třetí periody s jasným cílem, a to zápas zdramatizovat. Ve 44. minutě se mohli vrátit do hry o body, když hned třikrát zakončoval z bezprostřední blízkosti Kozlík, ale všechny jeho pokusy zlikvidoval pozorný brankář Sigmund. V přesilové hře neuspěl ani Šindelář, který po Vlčkovu pasu mířil vedle odkryté brány. Havlíčkův Brod potom nevyužil přesilovku, ale nemuselo ho to dlouho mrzet. V 52. minutě vyhrál Tadeáš Koubek v útočném území vhazování na Jana Vaněčka, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Gólman Císař to měl hodně těžké, protože měl zakrytý výhled.

Hosté se snažili s nepříznivým stavem ještě něco udělat, ale mladí Bruslaři měli zápas pevně pod kontrolou. I přesto si Písek ještě vytvářel šance. V 56. minutě o sobě dal hodně vědět Kozlík, který po nahrávce Zátopka střílel nepřesně. Bojovníci z Kotliny už však nedovolili žádné drama, zaslouženě vyhráli 5:1 a oslavili už svou osmou výhru v řadě.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 13. Chlubna (Vildomec, Löffler), 14. Windegger (Vaněček, Koubek), 15. Peš (Koubek), 38. Peš (Vildomec, Krejčí), 52. Vaněček (Koubek, Janko) – 23. Hofrajtr (Tolar, Pittr). Rozhodčí: Jan Grygera – Kamila Smetková, Dominik Viskot. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Sigmund (Novák) – Kuchta (C), Pražák, Vaněček, Bjakov, Löffler, Vildomec, Chymo – Windegger, Koubek, Janko (A) – Nový, Krejčí (A), Peš – Fiala, Jungwirth, Chlubna – Novotný, Machovský, Machač