10. 3. 2024 | Tomáš Sochor

Dorostenci zakončili základní část vítězně, doma porazili Břeclav

Havlíčkobrodské dorostence čekala poslední prověrka před play off. Bruslaři doma vyzvali Břeclav, která je sice poslední, aktuálně se jí ale daří. Na úvodní gól domácích hosté zareagovali do minuty. Burešův tým si ale ve třetí části vytvořil dvoubrankový náskok, který se podařilo soupeři už jen snížit.

Poslední Břeclavi se těsně před koncem sezony začalo dařit a svoji formu předvedla i na ledě favorizovaných Bruslařů. Havlíčkův Brod byl sice aktivnější a více se držel na kotouči, na velké šance ale byla první třetina vyrovnaná. Jako první se mohli prosadit domácí, když Konvalina povedenou nahrávkou do jízdy vyzval k zakončení Brožka, kterému se ale z blízkosti nepodařilo prostřelit soupeřova brankáře.

Lvi byli blízko brance v přesilové hře. Domácím se nepodařilo vyhodit puk, čehož využil Novotný, jenž se dostal až před bránu. Jeho zakončení však schoval Humplík do lapačky. O necelé dvě minuty později Meissnerovu střelu od modré nebezpečně tečoval Charvát, havlíčkobrodský brankář ale přesto zakončil. V závěru se z levé strany natlačil přes obránce až před bránu Čech, i tentokrát však z minisouboje vyšel vítězně brankář.

Bezbrankový stav přestal platit těsně po začátku první třetiny. Matěj Makovec vypíchl soupeři rozehrávku a dostal se spolu s Denisem Kraučukem do přečíslení dva na nikoho. První jmenovaný nahrál svému druhovi v úniku, jenž po krátké kličce do forhendu otevřel skóre utkání. Domácí se ale neradovali ani minutu. Střela od modré z hole Richarda Osičky vypadla Humplíkovi z náruče, k dorážce se tak dostal Albert Ventliand, kterému se napotřetí podařilo dostrkat touš do klece.

V závěru druhé periody si Bruslaři vytvořili velké množství šancí, které se jim ale nepodařilo proměnit. Několikrát tečoval nahození od modré před bránou Lédl, kotouč se ale do sítě nedostal. Ve skvělé palebné pozici na vnitřku pravého kruhu se ocitl Kraučuk, jeho povedenou ránu pod břevno ale Haronik s vypětím všech sil vyrazil. Břeclavského brankáře střelou z bezprostřední blízkosti nepropálil ani Čech. Na druhé straně málem skóroval Veselský, jehož pokus z prostoru mezikruží se od betonů brankáře odrazil do tyče.

Třetí třetina dlouho větší šanci nenabídla. Vzrušení přišlo až v 52. minutě, kdy se po nahrávce Matěje Kopeckého dostal ke střele z pravého kruhu Ondřej Suchý. Jeho zakončení na přední tyč překvapivě prošlo přes brankáře hostů, jenž neměl úplně čisté svědomí. Vzápětí ale mohlo být znovu vyrovnáno, když se obrovské příležitosti ocitl Charvát. Gólman Havlíčkova Brodu však výborným zákrokem podržel svůj tým.

Klid na hokejky domácího výběru mohl přinést Suchý, jeho únik zakončený bekhendovým blafákem ale brankou neskončil. O minutu později se ale již Bruslaři radovali, když se v přesilové hře z pravé strany prosadil Matyáš Lédl. Břeclav ještě zdramatizovala koncovku zápasu, když se třicet pět sekund před závěrečnou sirénou při hře šest na čtyři od modré čáry přesně trefil Richard Bína. Havlíčkobrodští hokejisté si už ale zbytek utkání pohlídali, a zvládli tak závěrečnou zkoušku před play off.

Liga dorostu

Branky a nahrávky: 22. Kraučuk (Makovec), 52. Suchý (Kopecký, Duben), 58. Lédl (Čech) – 23. Ventliand (Osička, Jedlička), 60. Bína (Štohl, Charvát). Rozhodčí: Marek Honza – Jaroslav Štěrba, Zdeněk Fišer. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 77. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Humplík (Štáfl) – Konvalina (A), Frantl, Rasocha, Kopecký, Mečiar, Duben – Kunz, Čapek (C), Tecl, Hrodek, Kraučuk (A), Makovec, Suchý, Lédl, Čech, Brožek, Vaněček.