4. 11. 2012 | Ladislav Vácha

Mladší dorostenci přetlačili Královské lvy a slaví další tříbodový zisk

Mladí Rebelové odpověděli na čtvrteční porážku v Pardubicích tím nejlepším možným způsobem, když dnes v Kotlině dalšího východočeského soupeře udolali. Svěřence trenérského tandemu Jaroslav Benák - Aleš Kraučuk poslal v první dvacetiminutovce do vedení Dominik Suchý, na jehož trefu Hradec Králové odpověděl v prostřední části zásluhou Radovana Pavlíka. Domácí však překlopili pomyslné misky vah na svou stranu a i když se povedlo hostům snížit, na vyrovnání už jim nezbyl čas. Havlíčkův Brod si tak připsal třetí výhru v sezoně.

1. třetina - Rebelové se ujali těsného vedení

Už ve 2. minutě bylo Havlíčkovu Brodu pořádně horko, když po jeho zakázaném uvolnění David Malík bekhendem provětral z mezikruží Brožův beton, po čemž ještě z kruhu tvrdě pálil Štěpán Havránek, ale našel jen Brožovu lapačku. Na začátku 4. minuty si počínal za hranicí pravidel hradecký Martin Hejna, což sice Rebelové nedokázali využít ve svůj prospěch, ale naladili se na příznivou vlnu a udeřili při hře 5 na 5, když se ve skrumáži před brankou rychle zorientoval Dominik Suchý a pod betonem gólmana Choura poslal svůj tým do vedení. Pokračovalo se ve vyrovnaném hokeji, který ve druhé půlce úvodní dvacetiminutovky přešel v nedisciplinovanost na obou stranách. Domácí nejdříve nevyužili zkrácenou přesilovku 4 na 3, po čemž si lépe nepočínali ani hosté při vyloučením Jakuba Laciny a Davida Buška. Při trestu prvně jmenovaného promarnil obrovskou šanci Lukáš Vala, který ve vlastním oslabení ujel soupeřovým obráncům, ale v samostatném úniku nevyzrál na gólmana Choura.

2. třetina - Královští lvi srovnali krok

Až do 28. minuty měli o něco více ze hry hosté z Hradce Králové, ale vyloženou šanci, jež by hlasitě volala po gólu, si vypracovat nedokázali. Ta přišla až v průběhu 29. minuty, kdy Radovan Pavlík našel křížným pasem Tomáše Hofmana, který na druhé straně hřiště nevyzrál na Brožův hbitý beton. Královské lvy to však dlouho mrzet nemuselo, protože vzápětí putoval za vrátka trestné lavice Marek Bancíř a přesilová hra vnesla radost do královéhradeckých řad. Nicolas Bureš poslal puk od mantinelu na Radovana Pavlíka, jenž na modré čáře z mohutného nápřahu vyslal dělovku, na níž neměl brankář Brož nárok. Následně se museli ujmout hlavní role rozhodčí, kteří posílali za katr jednoho hokejistu za druhým. Velké emoce se přihlásily o slovo ve 36. minutě, kdy se Východočeši radovali z gólu, když kotouč vydolovali zpod výstroje gólmana Brože, ale stalo se tak zcela evidentně až po odpískání.

3. třetina - Gólovou přetahovanou zvládli lépe domácí

Vstup do závěrečného dějství se pro hosty změnil v horor, když už za 23 sekund zaujal neoblíbené místo na lavici hanby David Malík a havlíčkobrodská družina zkrácenou přesilovku přetavila ve znovuzískání vedení. Tomáš Ngyuen po návratu z trestné lavice vysunul do šance Marka Bancíře, který odstartoval gólovou euforii v brodském táboře polovysokou střelou. O rychlou odpověď se pokoušel za necelé čtyři minuty hradecký útočník Hofman, který obešel hned tři protihráče, ale následně si vylámal zuby na brankáři Brožovi. Na druhé straně ledové plochy zlomil při střele na modré čáře hůl Rostislav Klofáč a hosté rázem uháněli do přečíslení 3 na 1, ale František Hnik celou akci zpomalil, prováhal vhodný moment na přihrávku a domácí se ubránili. Zanedlouho Hradec Králové nabídl svou nedisciplinovaností soupeři dvojnásobnou hru v početní převaze, jenže ta se Havlíčkovu Brodu příliš nepovedla. Hosté potom tahali za delší konec pomyslného provazu, ale v 56. minutě se provinili dalším prohřeškem proti pravidlům. A za to zaplatili tu nejkrutější možnou daň, když inkasovali a definitivně ztratili zápas. Lukáš Vala zkusil štěstí až za modrou čarou a brankář Chour jeho projektil jen vyrazil před sebe, po čemž se z bleskové dorážky Jakub Kraučuk nemýlil a definitivně rozhodl o tříbodovém zisku svého týmu. Východočeši ještě snížili při přesilové hře v poslední minutě duelu, když se zblízka prosadil bekhendovou střelou mezi Brožovy betony Tomáš Zahradník, ale do závěrečného hvizdu zbývalo už jen 11 sekund. Brodský soubor tak slavil vítězství 3:2 a tři cenné body do tabulky.

ELIOD extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 6. Suchý, 41. Bancíř (Nguyen), 58. Kraučuk (L. Vala) - 30. Pavlík (Bureš), 60. Zahradník (Chalupa, Bureš). Rozhodčí: Libor Paur - Jaroslav Kuřítko, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 9:9, navíc Malík a Čech (oba HKR) OT 10 mín. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Brož (Marek) - Jelínek, L. Vala (C), Lacina (A), Vacek, Veselka, Klofáč, Vlach, Benák, Nguyen, Kraučuk, Němec, Cejpek (A), Bancíř, Bušek, Michálek, Hrabaň, Semrád, Suchý, Kolouch.