BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Třebíč 10:1 - Mladší dorost si opět s chutí zastřílel, houževnatou Třebíč zasypal ve třetí třetině
Mladší dorost si opět s chutí zastřílel, houževnatou Třebíč zasypal ve třetí třetině

Mladší dorost si opět s chutí zastřílel, houževnatou Třebíč zasypal ve třetí třetině

11.12.2016 | Richard Wagner

HAVLÍČKŮV BROD - Stále neporaženi a na prvním místě. Platí to i po duelu s Třebíčí, která ale v Kotlině zdatně vzdorovala a díky výborně chytajícímu Pavlasovi držela po dvě třetiny přijatelný výsledek. V posledním dějství se ale nápor Havlíčkova Brodu zúročil naplno a konto Horácké Slavie bylo zatíženo desítkou. Mladí Bruslaři dokonce stihli během minuty a půl zaznamenat čtyři góly. Hattrickem se prezentoval Vladislav Juřica, věkem ještě starší žák, ve kterém je velký potenciál do budoucích roků.

 
17.kolo, sobota 10.12.2016
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SK Horácká Slavia Třebíč
SK Horácká Slavia Třebíč
10:1
(3:1, 1:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 3. P. Vacík (Pártl), 6. Juřica (Pártl), 13. Fiala (Kopic), 30. Juřica (P. Vacík), 48. Kopic (Rybáček), 51. Matula (Kulhánek, Košťál), 51. Rybáček (Kopic), 52. Juřica (Brdičko), 52. Kulhánek (Trupl), 55. Pártl (P. Vacík) - 9. Makovička (Patočka). Rozhodčí: Libor Paur - Vlastimil Ryšavý, Petr Čurilla. Vyloučení: 7:5, navíc Průša (TRE) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 10:1.

BK Havlíčkův Brod: Král (33. Juřicová) - D Vacík "C", Kerber, Matula, Trupl, A. Dvořák "A", Horáček - Kulhánek "A", Dudek, Rybáček, Kopic, Fiala, P. Vacík, Pártl, Košťál, Brdičko, Juřica.

SK Horácká Slavia Třebíč: Pavlas (Dobrovolný) - L. Dvořák, Patočka, Strnad, Němec, Kolařík, Doležal - Spilka, Mojdl "A", Průša, A. Svoboda, A. Kotačka, D. Svoboda, Vedral, Makovička, M. Růžička, F. Kotačka, A. Růžička.

 

Bruslaři začali dle očekávání rychlým gólem. Už po třech minutách se povedenou střelou prosadil Patrik Vacík. Záhy už to bylo o dvě branky, vynikající pas Pártla využil Vladislav Juřica, jenž zblízka přehodil Pavlasův beton. Horácká Slavia brzy kontrovala. Na levém kruhu poslal přízemní střelu Ondřej Makovička. To ale Havlíčkobrodské nezaskočilo a ti dál pokračovali v tlaku a útočné hře. Ve 13. minutě pak zakombinoval Kopic s Danem Fialou a Pavlas se po střele pod břevno jen ohlédl.

Do konce první části už nebyla k vidění další trefa. Naopak, gólman Pavlas se rozchytal do parádní pohody a ničil sebevědomí domácích střelců, kteří zakončovali také trochu lehkovážně. Nicméně v polovině zápasu si sjel z prostoru mezi kruhy k bráně Vladislav Juřica, dostal pas na hůl a švihem poslal puk za záda třebíčského brankáře. Domácí tým sáhl ve 33. minutě k tradiční změně maskovaných opor. O převaze Bruslařů pak svědčil fakt, že náhradnice Juřicová si do konce druhého dějství sáhla snad na dva puky.

Ve třetí části pak statečně hrající Horácká Slavia fyzicky odpadla a domácí hokejisté toho náležitě využili. První vlaštovkou, která začala budovat konečné desetibrankové hnízdečko, byla trefa Marka Kopice, který si na ose kluziště sešteloval mířidla na potřebný cíl. Svěřenci Petra Beránka a Tomáše Harta následně vstřelili během minuty a půl čtyři góly. Nejprve napálil dělovku od modré pod horní tyčku David Matula. Hned po buly a zavezení kotouče do pásma se na brankovišti prosadil Adam Rybáček. Následovala asi padesátivteřinová střelecká pauza, po níž si zapsal hattrick Vladislav Juřica, který z pravého kruhu zvedl puk nad Pavlasův beton. Hned nato opět přišlo buly na středu, zavezení touše do pásma a Tomáš Kulhánek po přebruslení dvou protihráčů přiblížil domácí k desítce. Gólovou šarádu uzavřel pět minut před koncem Filip Pártl.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv