4. 2. 2017 | Ladislav Vácha

Zápas blbec. Starší dorost doma vysoko podlehl Letňanům

Starší dorostenci si po čtvrteční porážce chtěli spravit chuť a v posledním domácím utkání sezony měli za lubem skolit v Kotlině Letňany. Ke splnění svého cíle vykročili naprosto fantasticky a ve třetí minutě vedli už 2:0, když se trefili Vojtěch Veverka (na snímku) a David Donda. Potom ale mladí Bruslaři polevili, soupeř využitou přesilovkou ještě v úvodní dvacetiminutovce snížil a ve druhé periodě pohřbil brodské šance na bodový zisk dalšími čtyřmi góly. Broďáci dostali hodně tvrdou lekci z produktivity a nakonec s Letci prohráli vysoko 2:8. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Mladí Bruslaři naskočili do utkání naprosto pohádkově a už na začátku 2. minuty šli do vedení. Kotouč po zmatcích před letňanským brankovištěm vyletěl do vzduchu, odkud si ho rukavicí zpracoval Vojtěch Veverka a svižnou střelou z pravého kruhu prostřelil brankáře Paříka. Hosté se nestihli ani pořádně vzpamatovat a za minutu a 21 sekund inkasovali podruhé. Svou rychlost dokonale využil David Donda, jenž se jako rozjetý šinkanzen řítil za nahozeným pukem, přebruslil soupeřovy zadáky a v samostatném úniku zakončil po ledě kolem Paříkových betonů. Letci se sice rozehrávali pomaleji, ale začali si brzy vytvářet velké šance. V první z nich se ocitl Lukáš Nárovec, který si vybruslil volným prostorem až k bráně a z mírného úhlu na pravé straně trefil břevno. Na druhé straně hřiště měl dobrou příležitost Tomáš Kohout, ale ze strany pálil jen do ležícího brankáře Paříka. Skórovat mohl i Václav Piskač, ale ze vzdálenosti několika kroků vyprášil jen Paříkovy betony. Ve 14. minutě putoval za katr po sporném faulu Jakub Rubner a hosté slavili snížení. Karel Klikorka vypálil od modré čáry a brankář Folvarský si vybral slabší chvilku, když mu kotouč propadl za záda. Vzápětí ale svůj tým hodně podržel, když další zaspání brodské defenzivy hasil skvělým tygřím skokem. V poslední minutě první periody měl i štěstí, když znovu napřáhl Karel Klikorka a od modré čáry zazvonil na tyčku.

Broďáci se od začátku prostřední části hodně trápili, naopak Letců byl plný led. Ve 24. minutě zkusil z dálky štěstí Lukáš Nárovec a gólman Folvarský překvapivě kapituloval podruhé, po čemž ho v brodském brankovišti nahradil Tomáš Blažek. Jenže potřebný impuls se vůbec nedostavil, nový muž mezi tyčemi Bruslařů si ani nesáhl na kotouč a hned dvakrát inkasoval. Nejdříve z kruhu zamířil přesně k protější tyčce Daniel Vlček a vzápětí po dalším velkém zaváhání obrany domácích poslal Letňany do dvougólového trháku zblízka Lukáš Rousek. Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc se mohli vrátit do zápasu při přečíslení 3 na 1, když Vojtěch Holenda nabil před bránu Davidu Dondovi, jenže jeho rána z voleje skončila v Paříkově výstroji. Zápas tak ve 37. minutě definitivně zlomil ve prospěch Letců Lukáš Rousek, jenž parádně provedl svůj samostatný únik.

Trenéři Havlíčkova Brodu zamíchali během druhé přestávky se sestavou, například útočníky Davida Dondu a Jiřího Přibyla nasadili do obrany. Mladí Bruslaři si ale museli vypít kalich hořkosti až do úplného dna. Ve 45. minutě bleskově potrestal Kohoutův útočný faul Martin Gebell, jehož krásná dělovka z levého kruhu zapadla přesně pod víko. Ve 47. minutě už na tabuli svítil hrozivý stav 2:7, když si sjel mezi kruhy Lukáš Rousek a špičkovou ranou k levé Blažkově tyčce završil svůj hattrick. Parta z Kotliny byla potom jednoznačně lepší a hnala se za zmírněním vysoké porážky. Vytvářela si spoustu šancí, jenže brána Letňan jako kdyby byla zakletá. Gólman Pařík chytal ve velké pohodě a hodně znepříjemňoval život soupeřovým střelcům. Utkání hrůzy z brodského pohledu tak korunoval Tomáš Fabiánek, jenž po pumelici z osy hřiště přibil hrací předmět přesně pod břevno.

Havl. Brod - Letňany

Branky a nahrávky: 2. Veverka, 3. Donda – 15. Klikorka (Rousek, Fabiánek), 24. Nárovec (Tzovairis), 24. Vlček (Rousek, Klikorka), 26. Rousek, 37. Rousek (Klikorka, Fabiánek), 45. Gebell (Rousek, Fabiánek), 47. Rousek (Fabiánek), 57. Fabiánek (Rousek). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Robin Horký, Marek Tichý. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 46:48 (11:15, 20:18, 15:15). Průběh utkání: 2:0, 2:8.

Folvarský (24. Blažek) – Lachman "A", Pejchal, Krejčí, Polák, Horák, Adam, Rubner – Teplý, Holenda "C", Donda – Veverka, Křehlík, Tecl – Piskač, Cachnín, Přibyl "A" – Kohout, Pokorný