5. 10. 2011 | Pavel Buňat, Filip De Bolle, Martin Gahler

V Kadani rozhodovalo až prodloužení, Rebelové vybojovali dva body

K A D A Ň - Rebelové si po sobotním úspěšném derby připsali do prvoligové tabulky další body. Na severu Čech rozhodovalo až prodloužení, v němž výhru vystřelila hvězda utkání Milan Kostourek. Kadaň vstoupila do zápasu dobře a už v sedmé minutě vedla, po bleskové odpovědi Němce a následném navýšení skóre z hole Kostourka však musela dotahovat. To se jí povedlo ve druhé třetině. Přes půlhodinu hry se stav neměnil, a tak na řadu přišlo prodloužení. Havlíčkův Brod si do Kotliny přiváží dvoubodový zisk, který zajistil poskočení na průběžné 8. místo v tabulce.

Už od začátku zápasu bylo vidět, že nás čeká vyrovnaný a tvrdý zápas. V první větší šanci se ocitl Fiedler, když sám před brankou přestřelil. V 7. minutě se domácí dočkali první přesilovky a náležitě jí využili. Bursík přihrál volnému Fialovi a ten dorazil puk do odkryté klece. Na to hosté téměř okamžitě zareagovali. Po 40 vteřinách hry, v čase 7:38, dostal Němec puk na modré, projel mezi obránci a prostřelil Štěrbu. V 11. minutě se dostal před Suchana Charousek, ale domácí útočník nepřehodil beton ležícího brankáře. Od 11. minuty jsme byli svědky série vyloučení a do konce třetiny se skoro nehrálo v plném počtu. A tentokrát využili přesilovku hosté. Když bylo domácí celek potrestán za příliš mnoho hráčů, napálil od modré puk Kostourek a překonal Štěrbu. Půlminutu před koncem měli domácí možnost hrát do konce třetiny přesilovku 5 na 3, ale nevyužili jí.

Do druhé třetiny vletěli domácí jako by měli křídla a už po půlminutě hry se málem radovali z branky. Fialovu radost ale zastavila tyč. Ve 23. minutě střílel Ton, ale Suchanova lapačka byla na místě. Domácí i nadále tlačili a nakonec se vyrovnávacího gólu přeci jen dočkali.V čase 27:12 Charousek z ostrého úhle nahodil puk před branku a ten se s možným přičiněním obránce hostí dostal až za brankovou čáru. Po golu se hra vyrovnala, ale ani jeden z týmů si nedokázal připravit větší příležitost a to ani v jedné z mnoha přesilovek, které nám druhá třetina nabídla. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Třetí třetina začala velice opatrně, žádný z celků nechtěl udělat chybu. Ve 47. minutě měli domácí opět výhodu, tentokrát 40 vteřin, hry 5 proti 3, ale dopadla stejně jako ta první. Od 50. minuty se začal hrát otevřenější hokej a k vidění bylo hned několik příležitostí. Nejprve neudržel Suchan puk v lapačce, ale Davídek sedokázl dostat puk za jeho záda. Na druhé straně pálil Němec, ale jeho povedenou střelu Štěrba chytil do lapačky. Hostujícímu střelci nezbývalo než se chytit za halvu a zkusit to znovu. K čemuž dostal příležitost o minutu později, ale i tentokrát byl Štěrba pozorný. V 58. minutě objel Novák celé útočné pásmo, ale následnou střelu dokázal Suchan zastavit. V 59. minutě byl domácí tým k velké nelibosti fanoušků i hráčů potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě, ale domácí remízový stav udrželi.

Hosté začínali prodloužení přesilovkou 4 na 3, ale brzy se síly vyrovnaly. Po Pavlíkově krosčeku se hrálo neobvyklé 3 na 3. Následnou přesilovku ale domácí nevyužili, a tak přišel trest. Necelých 30 sekund po skončení trestu si Kostourek najel do pásma a nenápadnou střelou překvapil Štěrbu a zařídil hostům bonusový druhý bod.

Kadaň - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 7. Fiala (Bursík, Mikšovic), 28. Charousek (Schmidt) - 8. Němec (Jelínek), 17. Kostourek (Morava), 63. Kostourek (Polodna, Ostrčil). Rozhodčí: Florian - Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:11, navíc Morava (HBR) 10 min. (nesp. chování). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2. 2:2, 2:3.

Kadaň

Štěrba - Schmidt, Vojta, Mazanec, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Zmeškal - Fiala, Mikšovic, Bursík - Ton, Charousek, Davídek - Freiberg, Stehlík, Novák - Rohan, Chlouba, Stoklasa.

Suchan - Šenkeřík, Morava, Sova, Protivný, Jelínek, Pavlík, Ostrčil, Koma - Meidl, Polodna, Kostourek - Jonáš, Semorád, Němec - Fiedler, Zábranský, Rytnauer - Švaňhal, Štěánek, Musil.