22. 1. 2017 | Ladislav Vácha

Úžasná druhá třetina! Starší dorost vyloupil i předposlední Vsetín

Starší dorostenci chtěli na důležitou výhru v Olomouci navázat ve Vsetíně, jemuž měli po minulé porážce co oplácet. Mladí Bruslaři začali skvěle a už v 5. minutě otevřeli gólový účet zápasu, ale druhá půlka úvodní třetiny patřila Valachům, jimž se povedlo vyrovnat. Prostřední perioda však vyšla brodským barvám naprosto famózně, za necelých jedenáct minut hry nasázeli soupeři šest branek a srazili ho do kolen. Domácí nic nevzdali a dál bojovali, ale snížili už jen na 4:7. Za soubor z Kotliny mířili přesně do černého Marek Tecl, Jiří Přibyl, Tomáš Křehlík, Daniel Polák, Richard Cachnín (na snímku), Vojtěch Holenda a Vojtěch Veverka. Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc tak vyhráli už potřetí za sebou za všechny tři body a na vytoužené play-off jim chybí hratelných šest bodů! (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Mladí Bruslaři měli dobrý vstup do zápasu a více než půlku úvodní dvacetiminutovky byli lepším týmem. Svou převahu vyjádřili gólově už v 5. minutě, když si Marek Tecl hezky narazil kotouč s Tomášem Křehlíkem a zblízka nekompromisně propálil brankáře Chrásteckého. Hosté si vytvářeli celou řadu dalších šancí, ale potýkali se s neproduktivní koncovkou, brankář Chrástecký navíc svůj tým držel. Obrovskou šanci měl Václav Piskač, ale při samostatném úniku zacinkal jen na břevno. Zhruba posledních sedm minut úvodní třetiny jednoznačně patřilo Valachům, kteří přebrali otěže zápasu do svých rukou. A díky využité přesilovce se dočkali vyrovnání, když pouhých 28 sekund před sirénou udeřil ranou od modré čáry Šimon Jenáček. Brankář Folvarský neviděl zhola nic a puk zapadl k jeho pravé tyčce.

Brodští trenéři Václav Adam a Jaroslav Benc nebyli s druhou částí první třetiny vůbec spokojení, dost radikálně tak změnili složení jednotlivých útoků. A jak se brzy po úvodním vhazování prostřední části ukázalo, byl to skvělý tah! Ve 24. minutě přihrál Vojtěch Veverka do levého kruhu Jiřímu Přibylovi, jenž si srovnal puk na hůl, překvapivě vystřelil a procedil puk za záda překvapeného gólmana Chrásteckého, čímž prolomil své střelecké trápení. A také zvedl gólová stavidla! Vzápětí Michal Teplý narýsoval ukázkový pas před brankoviště na Tomáše Křehlíka, který byl úplně sám, hezky si potáhl hrací předmět na holi a výstavní ranou vymetl šibenici vsetínské brány.

Zaskočení domácí se nestihli ani pořádně rozkoukat a inkasovali znovu. Mladí Bruslaři založili bleskový protiútok, z levé strany přihrál před bránu Tomáš Křehlík a Daniel Polák z voleje rozechvěl síťku ve vsetínské bráně. Jenže to nebylo ještě vše! Michal Teplý adresoval nahrávku mezi kruhy Richardu Cachnínovi, na jehož výbornou zápěstní střelu brankář Chrástecký, jenž přepustil místo svému kolegovi Machařovi, nedosáhl. Havlíčkův Brod přivítal nového muže v soupeřově brankovišti naprosto nekompromisně, při přečíslení 2 na 1 nečekaně zakončil střelou z levého kruhu Vojtěch Veverka a hned první střela gólmanu Machačovi projela mezi betony do sítě. A aby toho nebylo na malátného soupeře málo, už tak komfortní náskok svého týmu ještě zvýšil střelou do odkryté brány po geniální narážečce s Markem Teclem kapitán Vojtěch Holenda. Valaši však nesložili zbraně a do konce 2. třetiny snížili dvěma brankami. Nejdříve nenápadným projektilem z pravé strany vyzrál na gólmana Folvarského Michal Matiaško a při vlastním oslabení dotáhl do úspěšného konce přečíslení 2 na 1 trefou do odkryté brány Roman Půček.

Soubor z Kotliny nechtěl ve třetí periodě dopustit žádné drama. Hodně sázel na zajištěnou defenzivu a pokoušel se využít každou možnost k zaútočení. Vsetínští mladíci několikrát nebezpečně stříleli zblízka, ale hosty v tu chvíli podržel dobrými zákroky jejich gólman Folvarský. Havlíčkobrodská družina v pohodě hlídala svůj komfortní náskok a byla krůček od jeho navýšení. Velkou šanci si vytvořil kapitán Vojtěch Holenda, ale jeho bekhendovou střelu mířící pod víko zmařil úžasným semaforem rozchytaný gólman Machač. Domácí nakonec přeci jen dokázali ještě jednou snížit. Roman Půček přiťukl zpoza brány puk Michalu Koňaříkovi, který i s trochou štěstí překonal střelou do protipohybu přesouvajícího se brankáře Folvarského. S blížící se závěrečnou sirénou narůstala na vsetínské straně nervozita a frustrace, jež vygradovala po jednom z verdiktů hlavního rozhodčího nespokojeným hozením růžových desek na led. Následoval dvouminutový trest za nesportovní chování, čímž se Vsetín v podstatě připravil o možnost dalšího zdramatizování utkání. Havlíčkův Brod tak mohutně slavil cennou a zaslouženou výhru 7:4.

Vsetín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 20. Jenáček (Krupa), 36. Matiaško (Klímek), 39. Půček (Matiaško, Ondračka), 56. Koňařík (Půček) – 5. Tecl (Křehlík, Piskač), 24. Přibyl (Veverka), 26. Křehlík (Teplý), 30. Polák (Křehlík, Tecl), 31. Cachnín (Teplý, Křehlík), 32. Veverka (Piskáč, Polák), 35. Holenda (Tecl, Křehlík). Rozhodčí: Jan Vaněk – Jiří Gebauer, Václav Hanzlík. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 86. Střely na branku: 33:44 (12:14, 10:19, 11:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 4:7.