7. 2. 2017 | Ladislav Vácha

Úvod snů, pak kruté vystřízlivění. Juniorka vysoko padla na ledě Kohoutů

Juniorka prožila na ledě první České Třebové skvělý začátek čtvrtfinále play-off, když úvodní dvacetiminutovku překvapivě vyhrála 2:1. Domácí šli sice do vedení, ale krásnou ranou pod břevno vyrovnal Martin Hynek a po geniálním pasu zpoza brány dokonal obrat Vojtěch Veverka. V prostřední části ale mladí Bruslaři úplně odpadli a před třetí periodou už svítil na tabuli hrozivý stav 8:2. Kohouti nakonec vyslyšeli přání svých fanoušků a v závěru duelu završili desítku. Odveta je na programu ve středu od 18:30 v Kotlině, nenechte si utkání ujít! (Foto: kohouti-ceskatrebova.cz)

Fanoušci se poprvé radovali v čase 1:50, kdy se šikovnou tečí prosadil Patrik Stehno. Kohouti se z rychlého vedení neradovali dlouho, v čase 2:31 trestal nedůslednost domácích obránců hostující Martin Hynek, jenž zblízka zavěsil pod víko. Kohouti zbytečně faulovali, vyloučení Jindřicha a Vondráčka ale přečkali. Podruhé inkasovali v 15. minutě, když po chybě Škvora našel Lukáš Vala přesnou přihrávkou zpoza brány staršího dorostence Vojtěcha Veverku a ten zblízka skóroval. O minutu později mohlo být vyrovnáno, jenže Zadina trefil gólmana Kekulu a Hemského ránu hostující obrana v poslední chvíli zblokovala. Domácí ubránili třetí přesilovku soupeře a v závěru byli rádi, že třetí gól soupeře padl těsně po siréně…

K obratu zavelel Ladislav Jindřich, který byl při hře v oslabení faulován a v čase 22:30 s jistotou proměnil nařízené trestné střílení. O dvě a půl minuty později se havlíčkobrodskou obranou skvěle proháčkoval Jindřich Zítka a strhl vedení na stranu Kohoutů. Ke vstřelení dalších dvou branek potřebovali Kohouti necelé dvě minuty. Nejprve při hře pěti proti čtyřem, a při další signalizované výhodě, skóroval Marek Hemský. Na pátý gól nečekali českotřebovští diváci dlouho, po přihrávce Stehna jej vstřelil bojovník Jakub Pejcha, jenž zvýšil už na 5:2.

Trenér mladých Bruslařů Aleš Kraučuk si vzápětí vybral oddechový čas, ale na rozjetou domácí mašinu jeho svěřenci nestačili. Střídání havlíčkobrodských gólmanů zařídil ve 32. minutě druhý útok Kohoutů, na konci jeho rychlé kombinační akce byl Patrik Stehno. Zdaleka to nebylo všechno, Kohouti totiž během necelé minuty vstřelili další dva góly. V čase 35:59 se po přihrávce navrátilce Fouska radoval z hattricku Patrik Stehno a vzápětí se střelou od modré zapsal mezi střelce také obránce Emil Veselý. Druhou dvacetiminutovku vyhráli Kohouti 7:0!

Před závěrečnou třetinou bylo jasno a fanoušci se nakonec dočkali vyvolávané desítky. Ve 48. minutě si Fousek připsal druhou asistenci, autorem deváté branky byl obránce Patrik Fink. Na jubilejní desátou branku se čekalo do 55. minuty, kdy nádhernou Hemského přihrávku pohotově proměnil tečí pod břevno Jindřich Zítka, který uzavřel na 10:2.

ČF1, neděle 5.2.2017 od 17:00
10:2
(1:2, 7:0, 2:0)
Č. Třebová - Havl. Brod
Krajská liga mužů

Branky a nahrávky: 2. Stehno (Škvor), 23. Jindřich (ts), 25. Zítka (Fink), 28. Hemský (Jindřich), 29. Pejcha (Stehno), 32. Stehno (Pejcha, Kavalír), 36. Stehno (Fousek), 37. Veselý (Kavalír, Škvor), 48. Fink (Fousek), 55. Zítka (Hemský) – 3. Hynek (Pecen), 15. Veverka (L. Vala). Rozhodčí: Kareš – Holeček, Louda. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 582. Průběh utkání: 0:1 10:2.