BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Pardubice 1:9 - Starší dorost prohrál vysoko s Pardubicemi. Jedinou branku dal Dudycha
Starší dorost prohrál vysoko s Pardubicemi. Jedinou branku dal Dudycha

Starší dorost prohrál vysoko s Pardubicemi. Jedinou branku dal Dudycha

17.11.2017 | Štěpán Ondráček, Dominik Adam

HAVLÍČKŮV BROD - Starší dorostenci chtěli navázat na bodovou šňůru, jenže narazili. Tým okolo kapitána Marka Tecla se postavil proti Pardubicím a zápas nabídl deset branek. Hned od začátku utkání dirigovali tempo hosté, jenž vedli v jednu chvíli 6:0. Čestný zásah za Bruslaře zaznamenal obránce Štěpán Dudycha, jenž zmírnil vysokou porážku.

 
19., pátek 17.11.2017, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Dynamo Pardubice
HC Dynamo Pardubice
1:9
(0:3, 0:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 49. Dudycha (Dvořák, Cachnín) – 1. Chára (Dubovčí, Šír), 12. Koffer (Chára, Dubovčí), 15. Chára (Koffer, Jelínek), 28. Koffer (Oliva), 29. Rozlílek (Antoníček, Zeman), 40. Kostka (Oliva), 43. Tobiáš (Rozlílek, Jelínek), 52. Rozlílek (Oliva, Kostka), 53. Rouha (Poul, Rozlílek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Erik Berger, Radim Charvát. Vyloučení: 10:7, navíc Dudycha (HBR) 5 + OK [HRUB], Blažej (PCE) 5 + OK [KOL], Jelínek (PCE) 5 + OK [HRUB]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 21:36 (5:13, 8:11, 8:12). Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:9.

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (15. – 40. Nedvěd) – Dvořák, Dudycha, Horák, Krejčí, Adam, Vaněk – Kulhánek, Tecl "C", Cachnín "A" – Petržilka, Kohout, Hromádka – Dudek, Pokorný, Vaňous – Rybáček, Košťál

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Růžička) – Dubovčí, Oliva "C", Leder, Pejzl, Nedelka, Secký, Jelínek, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Koffer "A", Kostka, Chára "A", Rohlík, Tobiáš, Bucek, Rouha

 

Utkání třetích Pardubic s pátými Bruslaři začali lépe hráči Dynama, kteří se v první minutě ujali vedení. Obránce Dominik Dubovčí nastřelil do levého rohu kotouč, který se odrazil na hůl Dominika Cháry, jenž propálil Arbelovského mezi betony. Hosté byli aktivní a dál zatápěli obraně domácích, ale ta byla pozorná. Východočeši dál dobývali svatyni Bruslařů, a ta povolila podruhé. Chybnou rozehrávku zachytil Dominik Chára, který našel najetého Filipa Koffera, a ten se střelou k pravé tyči nemýlil. Hosté hráli ve velké pohodě, kterou potvrdili třetí brankou. Dynamo přečíslilo obranu domácích a parádní souhru s Filipem Kofferem skvěle zakončil Dominik Chára, který prostřelil bezmocného Arbelevského. Domácí gólman poté přenechal své místo Martinu Nedvědovi a s jeho příchodem mladí Bruslaři ožili. Střela Tecla skončila na vyrážečce Tomáše Vlka, který s ní neměl problém.

Ve druhé třetině byl aktivní domácí tým, který si vytvořil nebezpečné šance, avšak branka jim nebyla souzena. Snaha Bruslařů skončila při vyloučení jednoho z nich a Pardubice hrály opět prim. Jan Oliva chtěl přihrávat před branku, ale jeho nahrávka byla zablokována, jenže puk si nejrychleji našel Filip Koffer, který propálil bezmocného Nedvěda. Dynamo přidalo další branku v rychlém sledu, když Petr Antoníček vybojoval touš v rohu kluziště a našel před brankou osamoceného Víta Rozlílka, jenž zakončil k druhé tyči! Domácí komando hrálo početní hru, ve které měl největší šanci Pavel Vaňous. Bohužel, ten nedokázal z těsné blízkosti pokořit Vlka. Minutu před koncem druhé periody se o slovo přihlásili opět hosté, neboť využili početní výhodu. Jan Oliva střílel od modré čáry, ale jeho ránu tečoval mimo dosah Nedvěda Martin Kostka.

V poslední části se hrál rychlý hokej, který nabídl zajímavé situace. Nejprve se prosadili hosté z Pardubic. Vít Rozlílek poslal krásnou přihrávku na Ondřeje Tobiáše, který střelou k pravé tyči pokořil Arbelovského, který neměl čisté svědomí. Odpovědět mohli domácí, ale Lukáš Pokorný svým projektilem našel připraveného Vlka. Ovšem za pár okamžiků se Bruslaři dočkali. Adam Dvořák nabil na modrou Štěpánu Dudychovi, který propálil hráz těl před sebou. Ačkoli bojovníci z Kotliny hráli bojovně, tak hosté udeřili dvakrát během jedné minuty. Jan Oliva vystřelil od modré a těsně před Arbelovským tečoval touš Vít Rozlílek. Dynamo poté ujelo do přečíslení dvou na jednoho a dokázalo toho využít. Matěj Poul našel Michala Rouhu, který měl lehkou situaci a uklidil kotouč do poloprázdné branky. V závěru utkání, které bylo dávno rozhodnuté, se strhlo několik potyček, za které rozhodčí rozdávali vysoké tresty.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Zápas se mi dnes hodnotí těžko, jelikož jsme schytali debakl. Od první třetiny bylo na hřišti jedno mužstvo, a to byli hosté, kteří svým pohybem a agresivitou dělali problémy. Na začátku jsme inkasovali dva góly a nám se potom rozsypala obrana i útok. Pardubice si šly za vítězstvím a tři body si zasloužily. My jsme nebyli dost silným soupeřem. Doufám, že se z toho vyspíme, jelikož jsme před tím vyhráli tři utkání v řadě. Prostě dneska to byl zápas blbec.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): Přijeli jsme sem pro tři body, chtěli jsme hrát aktivní, nátlakovou hru a hodně bruslit. Myslím si, že výsledek a průběh prvních dvou třetin hovoří za vše, co jsme si představovali, bohužel, třetí třetina se zvrhla do nečistých zákroků, ale jinak jsme spokojeni.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv