2. 10. 2016 | Ladislav Vácha, Denisa Jószová, Karel Svoboda

Starší dorost poprvé neskóroval a jednoznačně prohrál na ledě Motoru

Mladí Bruslaři se vydali na led svého tabulkového souseda z Českých Budějovic, proti kterému chtěli bodovat. Bohužel, už první dvacetiminutovka ukázala, že starší dorostenci nejsou v poslední době úplně ve své kůži. Motor se ujal zaslouženého vedení 2:0, a i když si hosté vytvořili několik slibných šancí na snížení v prostřední části, vstřelené branky se poprvé v sezoně nedočkali. Jihočeši potom podtrhli své zasloužené vítězství ve třetí periodě a vyhráli 4:0.

Začátek první části se odehrával ve slušném tempu. Jako první se radovali Budějovičtí. Již ve třetí minutě. Vojtěch Doktor vystřelil a jeho střela byla nejspíše tečována a puk zastavila až síť Blažkovy brány. Největší šanci Havlíčkova Brodu si připsal Michal Teplý, jehož bekhendovou střelu Svoboda jen tak tak vyrazil. Budějovičtí byli do konce první třetiny lepším týmem a dokázali si připisovat nebezpečné příležitosti. Jednu z nich si připsal Kaisler, ale nedokázal puk prostrčit až do brány. České Budějovice dokázaly udeřit ještě jednou. Puk se dostal k volnému hráči Motoru Semenu Mirochnikovi, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě a navýšil vedení svého týmu. Budějovičtí si připsali ještě jednu šanci. Konkrétně Egert, ale jeho střela trefila tyč.

Druhá třetina se odehrála ve velmi vlažném tempu a ani jeden z týmů si nepřipsal gólovou šanci. Za zmínku stojí jen příležitosti Brodu. Největší z nich měl Teplý, který dostal křižný pas, ale Svoboda se rychle přesunul ke druhé tyči a gólu zabránil. Druhou šanci hostů měl na svědomí domácí gólman. Ten chtěl pomoci svému týmu, ale havlíčkobrodský hráč mu puk sebral a nahrával před prázdnou bránu, kde mu chyběli spoluhráči a nikdo tak nezakončil do brány.

Třetí část začali domácí hráči ve velkém stylu. Ve třetí minutě se prosadil Vojtěch Krcho, ke kterému se dostal puk po přihrávce Tržila, a který svou střelou nedal Blažkovi šanci. Třetí třetina byla částí, kde se ve velkém zahazovaly šance na obou stranách, Přeci jen největší měl Krcho, bohužel pro domácí neuspěl tváří v tvář proti hostujícímu gólmanovi. Ke konci zápasu dostali domácí hráči možnost zkrácené přesilovky, kterou dokázali využít. Dominik Kaisler se nacházel před bránou, dostal přihrávku a svou střelou dostal puk do sítě.

Č. Budějovice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 4. Doktor (Rolínek), 19. Mirochnikov (Matys, Rolínek), 43. Krcho (Prášek, Tržil), 58. Kaisler (Egert, Šafář). Rozhodčí: David Čáp - Jan Brůha, Petr Němec. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 43:26 (10:8, 17:11, 16:7). Průběh utkání: 4:0.