BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Hr. Králové 2:5 - Srdnatý výkon na body nestačil! Starší dorost podlehl Hradci Králové
Srdnatý výkon na body nestačil! Starší dorost podlehl Hradci Králové

Srdnatý výkon na body nestačil! Starší dorost podlehl Hradci Králové

22.09.2017 | Štěpán Ondráček

HAVLÍČKŮV BROD - Starší dorostenci odehráli další utkání v extralize, a to proti Mountfield HK. První třetina byla od obou mužstev velmi vyrovnaná, ač nebezpečnějším z obou celků byl ten královéhradecký, stav utkání byl bezbrankový. Ve druhé třetině hráli prim hosté, kteří se dokázali gólově prosadit a uzemnit, tak domácí tým, který hrál jako opařený. Utkání nakonec opanovali hráči Hradce Králové, kteří vyhráli 5:2. Za Bruslaře se dvakrát prosadil Pavel Vaňous.

 
5., pátek 22.9.2017, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - Mountfield HK
Mountfield HK
2:5
(0:0, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 40. Vaňuos (Houdek, Dvořák), 60. Vaňous (Dudycha) – 22. Pinkas (Sklenář, Šedivý), 28. Poppel (Hrabčák), 31. Pěnčík (Poppel, Hrabčák), 40. Poppel (V. Síla, Kuboš), 47. Poppel (Řehák, Pěnčík). Rozhodčí: Michal Maršálek – Robin Horký, Tomáš Kotrba. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 25:45 (8:12, 11:18, 6:15). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.

BK Havlíčkův Brod: Rachůnek (Arbelovský) – Pejchal "C", Dudycha, Krejčí, Kalačev, Adam, Dvořák, Škareda – Křehlík, Cachnín "A", Tecl "A" – Kulhánek, Kohout, Petržilka – Pokorný, Dudek, Vaňous – Houdek, Rybáček, Košťál

Mountfield HK: Ševců (Vacek) – Řehák, Voňka, Müller, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Šedivý, Sklenář, Jakubec, M. Síla, Pinkas, Hrabčák, V. Síla, Soukup, Komma, Poppel

 

Začátek utkání byl od obou stran velmi dobrý. Bruslaři si zahráli přesilovku hned z kraje první třetiny, ale v ní střela Matěje Krejčího nenašla přesný cíl. Hradečtí se poté osmělili díky Petru Kubošovi, ovšem jeho střela nenašla brankový prostor Rachůnkovy branky. Mladí Bruslaři hráli se soupeřem zcela vyrovnanou partii, jenže nebezpečnější šance si vytvářeli Hradečtí. Vojtěch Síla si nabruslil, až před Rachůnka a jeho střela skončila na tyči, jenže odražený kotouč si málem srazil za svá záda domácí brankář. Na štěstí pro domácí se tak nestalo. Hosté dál zkoušeli pozornost Matěje Rachůnka, ale ten odolal. Po první třetině byl stav nerozhodný.

Úvod druhé periody ozdobil krásnou akcí Tomáš Křehlík, avšak jeho průnik skončil na brankáři Ševců. Ba naopak to byli hosté, kteří udeřili. Dominik Sklenář obral za brankou jednoho z domácích obránců a předložil kotouč osamocenému Tadeáši Pinkasovi, který našel mezírku mezi betony Rachůnka. Mladí Bruslaři poté herně odešli a hradečtí hokejisté toho dokázali náležitě využít. Samuel Hrabčík vybojoval puk u mantinelu a našel krásnou nahrávkou Petra Poppela, jenž mířil do pravého horního rohu – 0:2.

Mladí Bruslaři neakceptovali tempo hradeckého Mounttfieldu a byli za to potřetí potrestáni. Puk šel po ose Hrabčík – Poppel a zakončující Martin Pěnčík, nastavil svojí hůl tak, že puk skončil za Rachůnkovými zády. Domácí si poté vzali oddechový čas a zlepšili hru. Štěpán Dudycha to zkoušel, ale jeho střela byla zablokována. Hosté udeřili ve druhém dějství i počtvrté, když souhru do prázdné branky řídil střelec Petr Poppel. Konečné slovo měli havlíčkobrodští bojovníci, kteří snížili. Filip Houdek přenechal touš Pavlu Vaňousovi, a ten z mezikruží prostřelil Ševců.

Třetí třetinu začali aktivně domácí, ale další gól nepřidali. Poté se vyznamenal brankář Bruslařů Matěj Rachůnek, jenž vychytal únik Sklenáře. Bojovníci z Kotliny hráli oslabení a Hradec opět úřadoval. Po křižné přihrávce se do puku opřel Petr Poppel, jenž vymetl horní roh domácí svatyně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale branka nepadla. Kosmetickou úpravu ve skóre zaznamenali hráči domácího celku. Konkrétně se z pravé strany prosadil Pavel Vaňous.

Podrobnou reportáž ze zápasu naleznete: ZDE

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Vstoupili jsme do zápasu dobře a byli jsme aktivní. Nechtěli jsme otevřít vrátka, protože venku jsme dostali hodně gólů. Od toho se odvíjela první třetina, odehráli jsme ji dobře. Na začátku druhé třetiny jsme trefili tyčku a hned z následné akce a po individuální chybě jsme inkasovali. Soupeř poté přidal ještě dvě branky a hra se nám zbortila. Po oddechovém času jsme kluky nabádali, že utkání trvá šedesát minut a jejich hru jsme eliminovali. Soupeř vedl o tři branky a třetí třetinu jsme chtěli odehrát, jako kdyby to byl nový zápas. Myslím si, že tam byly dobré věci, ale naše individuální chyby soupeř trestal. Se soupeřem jsme se tahali, bohužel jsme dostali tři rychlé branky ve druhé třetině. Klukům není co vytknout. Brankář Matěj Rachůnek pochytal spoustu nebezpečných střel a nelze mu nic vyčíst, ba naopak to byl náš nejlepší hráč.

Pavel Suchý (asistent trenéra, Mountfield HK): Těžký zápas jako každý jiný. Máme zraněné hráče, takže jsme byli trošku oslabení. První třetina byla hodně vyrovnaná. Ve druhé třetině jsme přidali na rychlosti a důrazu a napadaly nám tam branky. Takže se to uklidnilo. Třetí třetina se už dohrávala, ale zaplať pánbůh, že jsme ten zápas vyhráli. Havlíčkův Brod je tým, kde kluci makají, hrají srdíčkem a táhnou za jeden provaz. Hraje se proti nim hodně špatně, kor když v první třetině nedáte branku. Je s nimi těžké hrát, pocítili jsme to na sobě.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv