30. 8. 2011 | Ladislav Vácha, Jaroslav Svoboda

Spanilá jízda Rebelů končí, ve svém doupěti je po divoké přestřelce sežehli Draci

Havlíčkobrodětí hokejisté se vydali k dalšímu přátelskému utkání na Moravu, kde se představili na šumperském ledě proti místním Drakům. Oba soupeři na sebe v přípravě už narazili, když na góly bohatou bitvu zvládli minulý týden lépe Rebelové, kteří v domácím prostředí Kotliny udolali Salith 7:3. V sestavě brodského souboru se dnes objevila hned dvě nová jména: obránce Jiří Musil a útočník Vladimír Szilva. Jedná se o mladé hráče, kteří v uplynulé sezoně hájili barvy naší juniorky, jež se neudržela mezi extraligovou elitou. Trenéři Havlíčkova brodu naopak postrádali Mariana Moravu, zkušeného zadáka a kapitána týmu. Co se týče samotného zápasu, také odveta obou táborů přinesla zajímavou přetřelku, jež skončila naprosto stejným poměrem. Tentokrát se ale radoval domácí Šumperk.

Na domácí Draky čekal před zápasem nelehký úkol, když před vlastním publikem museli napravovat dojem po nevydařeném turnaji v Trutnově. Hosté naopak přijeli odpočatí, psychicky v pohodě, se šesti výhrami v řadě.

Kouč domácích Radek Kučera v zápase oželel duo Holík - Červenka, které si střihlo zápas v třineckém dresu proti Zlínu. Náhradou byl třinecký Lukáš Mičulka, který odvedl sympatický a bojovný výkon. Úvod utkání však přinesl rozpačitou podívanou, která jakoby korespondovala s trápením fotbalového Baníku, který v té samé době o pár metrů vedle hájil vedení nad divizním Šumperkem v rámci poháru FAČR. Hned v úvodu se zaplnily i obě strany trestné lavice, aby ve třetí minutě při hře čtyř proti čtyřem pálil nepříjemně Zábranský, puk z jeho hole jen těsně minul šumperskou klec.

Rozpačitý výkon obou týmů přinesl jen několik náznaků příležitostí, více však nepřesnosti a neúspěšné pokusy o přechod do útočného pásma. Až ve třinácté minutě se diváci dočkali vzruchu na ledě, z čehož Rebelové vytěžili vedoucí gól zápasu. Polodna našel najetého Hadravu, který nedal Štůralovi žádnou šanci. Podruhé v zápase pak diváci viděli hru ve čtyřech na obou stranách, tentokrát si v ní tlak vypracovali domácí. Zacpálkovu ránu ještě Cink tečoval pouze do Suchana, vzápětí se domácí dočkali. Od hrazení našel přesnou kolmicí Matějka Jakuba Hulvu a elitní šumperský střelec zapíchl puk přímo pod břevno.

Domácí pak po zbytečném Polodnově hákování hráli přesilovku, v ní toho však moc nevymysleli, na druhé straně pak měl šanci i novic v havlíčkobrodském dresu Jaroslav Koma. Třetinu uzavřela Veleckého střela nad.

Do druhé třetiny naskočili aktivněji Draci, střeleckou pozici si ale nevypracovali. Pak došlo na další hru čtyř proti čtyřem, protože na trestnou odcestovali Vrdlovec s Meidlem. Marná snaha šumperských hokejistů o vypracování si střelecké pozice vzala za své při rychlém útoku Rebelů. Z trestné lavice se vrátil Václav Meidl, u mantinelu získal kotouč, rozjel individuální akci a zakončil ji skrze Štůralu. Hosté znovu vedli, ale domácí jakoby tento vývoj nakopl.

O dvě minuty později totiž Šumperk vyrovnal, zatímco se do ochozů hrnuly davy fanoušků z právě skončeného utkání fotbalového poháru, tak Vrdlovec namazal Hulvovi, který bekhendem vykoupal Suchana. Uběhlo pak 21 vteřin a šumperský hurikán potřetí udeřil. Mičulkovu ránu Suchan pouze vyrazil a Velecký z brankoviště skóroval. Aby toho nebylo málo, tak hostující Sova musel zachraňovat další stoprocentní šanci domácích faulem, na který navázala přesilovka Draků.

Ti v tempu nepolevili a hnáni nadšeným publikem zahodili své šance Cink i Křetínský. Zaskočení hosté se pak Poskočilem dopustili dalšího faulu a v dvojnásobné přesilovce se Draci již prosadili. Brunec ve 30. minutě nadvakrát protlačil puk skrze betony Suchana a Šumperk se dostal do vedení 4:2.

Naladění fanoušci rázem hnali Draky na další zteč havlíčkobrodské branky a na přípravné utkání nevídaná atmosféra přidala i tempu hry. Ve 32. minutě přesto musel při nebezpečném výpadu Rebelů hasit požár Štůrala, aby z protiútoku po krásné Mičulkově přihrávce na druhé křídlo pálil bez přípravy Haas, ale Suchan fantastickým přesunutím v brankovišti zachránil hosty. O pár vteřin později tentýž muž ve starém typu brankářské masky vychytal Veleckého a s Rebely to vypadalo v této fázi zápasu všelijak, jen ne dobře.

Nadšeně hrající domácí pak měli na holi další branku, jenže ve stoprocentní šanci zastavila Draky píšťalka rozhodčího, který si všiml nadměrného počtu šumperských hokejistů na ledě. Jenže Rebelové svou přesilovku doslova promarnili. Ve 37. minutě mohl Brod vrátit do hry Fiedler, ale v těsné blízkosti minul. Přesto se do sirény diváci další branky dočkali, ovšem ke škodě hostů do Suchanovy branky. Vrdlovec namazal Bruncovi, ten si zkušeně najel mezi kruhy a přesnou ránou k tyči zvýšil již na 5:2.

V závěru druhé třetiny dostal pětiminutový trest a navíc odchod do kabin Petr Polodna za zákrok u hrazení.

Dlouho pak Šumperk v nabídnuté přesilovce dotíral na brodskou branku. Vrdlovec ve složité situaci s pukem pod bruslemi nedokázal zakončit do opuštěné branky, další bomby domácích pak pochytal Suchan a nebo skončily mimo. Až ve 45. minutě se Šumperk dočkal. Křetínského nahození neměl Suchan díky klubku hráčů před brankoviště šanci vidět, takže kotouč z hole zkušeného zadáka zapadl k tyči. Vzápětí Suchan vychytal v obrovské šanci Veleckého, hned poté v ideální pozici těsně minul Haas.

Tlak Draků narůstal vrcholu, Zábranský navíc dostal dvouminutový trest, avšak paradoxně přesilovka domácí tým trošku uklidnila. Hosté pak za polevení v aktivitě potrestali, když Rytnauer zatloukl po dobré Zábranského přihrávce kotouč do prázdné branky. V 55. minutě dostal od Tesaříka dobrou přihrávku Cink a z pravého křídla zkoušel dobře pálit na rameno Suchanovy ruky, ve které má havlíčkobrodský brankář lapačku. Zkušený gólman na poslední chvíli kotouč vyrazil. Přesto se Šumperk ještě dočkal. Při sérii třech vyloučení museli v závěru domácí hrát ve třech, načež si hostující tým vzal timeout a vybral si oddechový čas.

Suchana pak trenér Novák stáhl z branky, aby si ozkoušel tým power-play, navíc při hře 6 na 3. Jenže po prohraném bully se ke kotouči dostal Vrdlovec a bývalý Rebel přes celé kluziště pečetil domácí výhru.

přát.. kolo, úterý 30.8.2011 od 18:00
Šumperk
7:3
(1:1, 4:1, 2:1)
Šumperk - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 16. Hulva (Matějka, Křetínský), 27. Hulva (Vrdlovec), 28. Velecký (Mičulka, Haas), 30. Brunec, 39. Brunec (Vrdlovec, Ondráček), 45. Křetínský (Meluzín), 60. Vrdlovec (Mičulka, Ondráček) - 13. Hadrava (Polodna, Rytnauer), 25. Meidl, 53. Rytnauer (Zábranský, Hadrava). Rozhodčí: -. Vyloučení: 8:8, navíc Polodna (HBR) 5 min + OT do konce utkání za vražení na hr. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2, 6:3, 7:3.