BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Pardubice - Havl. Brod 5:1 - Slibný výkon zhatil závěr 1. třetiny. Starší dorost padl v Pardubicích
Slibný výkon zhatil závěr 1. třetiny. Starší dorost padl v Pardubicích

Slibný výkon zhatil závěr 1. třetiny. Starší dorost padl v Pardubicích

22.10.2017 | Ladislav Vácha, Adam Joska

Starší dorostenci se vydali do Pardubic, proti nimž chtěli navázat na důležité domácí vítězství 4:2 nad Žďárem nad Sázavou. Mladí Bruslaři začali skvěle a v prvních čtrnácti minutách hry byli lepším týmem, jenže po zbytečných chybách hned třikrát v krátkém časovém sledu inkasovali a vidina dalšího bodového zisku se jim výrazně vzdálila. V prostřední části sice po nádherné souhře s Tomášem Křehlíkem snížil Richard Cachnín (na snímku), jenže Dynamo si vzalo ještě před druhou sirénou zpět tříbrankové vedení a ve třetí periodě uzavřelo na konečných 5:1. (Foto: Juniorský hokej)

 
14., sobota 21.10.2017, Tipsport arena
HC Dynamo Pardubice
HC Dynamo Pardubice - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
5:1
(3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Rohlík (Leder, Šír), 16. Zeman, 16. Antoníček (Zeman, Bucek), 37. Antoníček (Bucek), 55. Tobiáš (Poul, Nedelka) – 35. Cachnín (Křehlík). Rozhodčí: Tomáš Micka - Petr Kotlík, Tomáš Nekvapil. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 42:20 (14:6, 16:5, 12:9). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Růžička) – Dubovči, Hrádek, Oliva, Leder, Pejzl, Nedelka, Secký, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Trejbal, Kostka, Rohlík, Tobiáš, Bucek, Koffer, Rouha.

BK Havlíčkův Brod: Rachůnek (15:48 Arbelovský) – Dvořák, Adam, Škareda, Horák, Dudycha, Vaněk – Vaňous, Pejchal, Petržilka, Kohout, Tecl, Hromádka, Rybáček, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín.

 

První polovina první třetiny byla vyrovnaná, Dynamo se muselo bránit v oslabení, což se mu úspěšně povedlo. Ve skrumáži před brankou Pardubic se hosté snažili procpat kotouč za gólmana, nakonec Křehlík zakončil jen do jeho betonu. Na začátku 14. minuty předvedly Pardubice hezkou akci dvou na jednoho, po které se ujaly vedení. Leder dostal přihrávku na modré čáře, po kličce nahrál na levou stranu volnému Ondřeji Rohlíkovi, jenž si bekhendovým blafákem položil Rachůnka a zakončoval do odkryté části branky – 1:0.

O dvě minuty později domácí navýšili své vedení, když využili přesilovou hru. Hosté se snažili zablokovat přihrávku Tomáše Zemana z levého kruhu na zadní tyčku, jenže to se jim příliš nepovedlo, jelikož si kotouč srazili do vlastní sítě – 2:0. Ještě ve stejné minutě chyboval po nahození Zemana na branku od modré čáry gólman Rachůnek, který neudržel puk v lapačce, pohotově k němu dojel Petr Antoníček a dorazil ho do sítě – 3:0. Na tuto branku zareagoval Havlíčkův Brod oddechovým časem a změnou v brankovišti, do kterého se postavil Arbelovský.

Dynamo ustálo přesilovku soupeře čtyř proti třem a po faulu Havlíčkova Brodu se počet hráčů na ledové ploše otočil. Brankáři Arbelovskému pomohla branková konstrukce, nejprve trefil Koffer protihráče před sebou, poté nahrál mezi kruhy Dubovčimu, jehož střelecký pokus se zastavil o tyčku. Kostka našel v ideální střelecké pozici přímo před brankou Bucka, tomu se však nepodařilo ideálně zakončit. Po neproměněné přesilovce se hostům povedlo snížit, rychlá akce při přečíslení dvou na jednoho zaznamenala úspěch. Richard Cachnín nahrál na levou stranu Křehlíkovi, který mu kotouč ihned vrátil zpět a on zakončil přesně mezi tři tyče – 3:1. Dynamo si ale ve 37. minutě vzalo své tříbrankové vedení zpět, obránce nedokázal zastavit Petra Antoníčka, který překonal Arbelovského – 4:1.

Po Seckého chybě na útočné modré čáře se do rychlého úniku vydal Pokorný, v tísni před dotírajícím obráncem ale nezakončil příliš dobře. Ve třetí části příliš zajímavých akcí k vidění nebylo, Dynamo si hlídalo své vedení, které pět minut před koncem ještě dokázalo navýšit. Poul vyslal do samostatného úniku Ondřeje Tobiáše, jenž z bezprostřední blízkosti poslal kotouč přesně pod horní tyčku, což bylo to nejlepší, co mohl udělat, jelikož Arbelovský byl roztažený v celé dolní části branky – 5:1.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Po včerejším povedeném zápasu jsme nezačali v Pardubicích vůbec špatně. V prvních patnácti minutách jsme byli aktivní a vytvořili jsme si dvě gólové šance. Bohužel, neproměnili jsme je a soupeř hned naši první chybu potrestal. Do konce první třetiny přidal ještě dva rychlé góly. Myslím si, že od toho se pak odvíjel celý zbytek zápasu. Dostali jsme se do hry, když jsme dobře sehráli přečíslení 2 na 1 a snížili jsme na 1:3. Věřili jsme, že když dáme kontaktní gól na 2:3, tak s výsledkem ještě můžeme něco udělat. Bohužel, Pardubice přidaly další dva góly a vítězství si už pohlídaly.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv