14. 12. 2011 | Pavel Buňat

Rebelové utkání v Berouně vůbec nezvládli, prohráli vysoko 0:5

B E R O U N – Po domácí výhře s Olomoucí odcestovali havlíčkobrodští hokejisté na led průběžně jedenáctého Berouna, kde se jim však vůbec nedařilo. Medvědi o své výhře rozhodli už v úvodu první části, kdy za Nerudu nasázeli tři branky. Ani střídající Suchan neodešel s čistým štítkem, ve druhé třetině dvakrát inkasoval. Naopak Rebelové se za celé utkání ani jednou neprosadili, a tak se po vysoké prohře 0:5 vrací bez bodů.

Rebelové do Berouna přijeli s navrácenou formou a reputací po minulém domácím klání s Olomoucí. Už první minuty utkání ale napověděly, že tomu tak příliš není. Medvědi posilnění o několik zvučných jmen začali diktovat tempo hry a během první desetiminutovky dokonale zaskočili svého soupeře. Gólovou smršť rozjel Michal Pavel přesným pokusem k tyči. Necelé dvě minuty nato se po Stromkově přihrávce prosadil Ladislav Vlček a ani tehdy se domácí s pohodlným náskok nespokojili. Znovu se usadili v útočném pásmu, a když vybojovali přesilovou hru, bylo zaděláno na další branku. A přesně to se také stalo, Rubešovu střelu chytře tečoval Miroslav Forman, a vyhnal tak havlíčkobrodského gólmana Stanislava Nerudu na střídačku.

Po raketovém začátku se hra uklidnila. Diváci v Berouně sledovali jen individuální pokusy na obou stranách, které brankářům příliš práce nenadělaly. Skóre se měnilo až ve 28. minutě. Po Novotného faulu domácí kombinovali v pásmu, slávistický talent Jaškin našel mezi kruhy dobře postaveného Lukáše Žálčíka, který Suchana zaskočil pokusem mezi betony.
Pokračující druhá část ještě nabídla zajímavou podívanou, nejprve velké šance spálili domácí Švagrovský, jenž se probil do pásma a sám před brankou minul, a Stehlík, jehož v samostatném úniku vychytal Furch. Krátce nato nechyběla ani pořádná bitka. Pěstní souboj předvedli Sobotka s Moravou, za což oba vyfasovali tresty do konce utkání.
A aby toho nebylo málo, v závěru třetiny Berounští rozebrali havlíčkobrodskou obranu a slavili pátou branku. Puk putoval po ose Forman, Rubeš a David Švagrovský, přičemž poslední jmenovaný doklepával do odkryté klece za ležícího Suchana.

Poslední dvacetiminutovka se ohrála bez branek, Rebelové s debaklem tak už nic neudělali. V Berouně může panovat velká spokojenost, protože po sérii proher konečně zaznamenali tříbodový úspěch a v tabulce si výrazně polepšili, poskočili na devátou příčku.

Beroun - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 4. Pavel (Kupec , Soldán), 6. Vlček (Stromko), 11. Forman (Rubeš), 28. Žálčík (Jaškin), 39. Švagrovský (Rubeš, Forman). Rozhodčí: Svoboda - Flegl, Zíka. Vyloučení: 3:6, navíc Sobotka (BER) 5 min. + trest do konce utkání, Morava (HBR) 5 min. + trest do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 48:18. Průběh utkání: 5:0.

Beroun

Furch – Sobotka, Špelda, Barák, Jebavý, Hertl, Veselý, Soldán – Stromko, Pavel, Švagrovský, Jaškin, Kupec, Hašek, Rubeš, Vlček, Doležal, Poletín, Žalčík, Forman, Klhůfek.

Neruda (od 11. Suchan) – Morava, Sova, Protivný, Jelínek, Pavlík, Ostrčil, Novotný – Zábranský, Polodna, Švaňhal, Vondráček, Jankovič, Semorád, Němec, Meidl, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek Rozhodčí: Svoboda – Flegl, Zíka.