12. 11. 2014 | Milan Sochor, Filip De Bolle, Stanislav Jiskra

Rebelové po sedmi zápasech konečně vítězní, po samostatných nájezdech přetlačili Kadaň

KADAŇ – Rebelové se vydali bojovat o prvoligové body až na sever Čech do Kadaně. A utkání mělo pro hosty hororový začátek, když už po třech minutách a dvaceti sekundách na ukazateli svítilo skóre 2:0 pro domácí. Bojovníci z Kotliny však nesložili zbraně a ještě před první přestávkou v přesilové hře snižoval stav Jakub Babka. A ve druhé třetině bylo ještě veseleji, v dalších přesilových hrách se prosadili Roman Maliník s Václavem Tomkem a naklonili pomyslné misky vah na svoji stranu. Domácí je však sekundu před koncem druhé třetiny zase vyrovnali. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde ve čtvrté sérii o bodu navíc pro Havlíčkův Brod rozhodl Jan Heřman. Rebelové si tak po sedmi utkáních mohou opět vychutnat pocit vítězství.

Domácí převedli ukázkový vstup do první třetiny. Nejdříve Po 105 sekundách hry zachytil rozehrávku Rebelů Šimon Szathmáry a jeho střela skončila až za zády hostujícího brankáře. A o minutu a půl později se domácí radovali znovu. Svoboda přišel o hokejku a než mu ji někdo stihl přinést, řítil se na něj Darek Hejcman, který využil absence hokejky a střelou k pravé tyči zvýšil náskok domácích. Hosté se dlouho vzpamatovávali z nástupu domácích. V 6. minutě tečoval Pavlasovo nahození Kadlec, Svoboda však stihl zasáhnout. Domácí byli i nadále lepším celkem, ovšem hráli spíše na krásu a hosté se začali vracet do hry.

A ve 13. minutě využili svou první přesilovou hru v zápase a snížili. Po ukázkové kombinaci zakončoval Jakub Babka do odkryté branky. Kontaktní branka domácí probudila, ale hosté už byli rovnocenným soupeřem. V 15. minutě vybojoval puk Kuchler a nahrál do jízdy Maliníkovi, ten však trefil pouze hruď domácího brankáře. V 18. minutě se do akce probíjel Sedláček, jeho pokus však skončil pouze na boční síti.

Hosté vstoupili do druhé části velmi aktivně a domácí doplatili na svou nedisciplinovanost. Ve 27. minutě Kuchler orazítkoval tyč. A o několik vteřin později puk po ose Jiří Kuchler - Jan Jaroměřský - Roman Maliník skončil v síti. Vzápětí šli domácí do tří a hosté využili i třetí přesilovou hru. Janáčkovu střelu tečoval těsně před Hanuljakem Václav Tomek a hosté šli do vedení. O tři minuty později šli i hosté do tří.

Kadaňským se v přesilových hrách příliš nedařilo a ani ve dvojnásobné výhodě nepřekonali pevnou obranu hostí. Naopak, byli to hosté, kdo si dokázal vypracovat příležitost i v oslabení. Ve 37. minutě ujel Maliník, ale Hanuljak si s jeho pokusem poradil. Domácí se probrali až v poslední minutě druhé periody. Když už fanoušci odcházeli pro občerstvení, napřáhl Nikolas Hlava z pravého kruhu a puk skončil v brance hostí. Na časomíře bylo pouhých 6 desetin sekundy! Hostující hráči nesouhlasili s uznáním branky a obklopili rozhodčího, ten však trval na svém.

Třetí třetina nenabídla příliš pohledný hokej. Hosté spíše bránili, samotný poměr střel 12:3 mluví za vše. Ve 48. minutě zůstal na ledě ležet domácí Bartejs, který utržil krvavý šrám, a do zápasu již nezasáhl. V polovině třetiny po Chloubově nahození dorážel Ton, Svoboda však byl pozorný. O chvíli později tečoval Opalkův pokus Jíra, střela ale skončila vedle branky. Oba celky hrály především ve středním pásmu a k ohrožení brankáře se dostaly jen sporadicky. V 58. minutě střílel Stehlík, jeho ukrytá střela nadělala Svobodovi problémy. V závěru zápasu nechával rozhodčí hru plynout i za cenu přehlížení některých ostřejších zákroků, což se nelíbilo ani jedné straně. Žádný z celků si však nedokázal vypracovat větší šanci a zápas dospěl do prodloužení.

Ani prodloužení nepřineslo jiný hokej, než jaký nabídla třetí třetina. Jediným vzrušením byl oddechový čas pro domácí před závěrečnou přesilovou hrou, která trvala dvacet vteřin. Domácím se nepodařilo vyhrát vhazování a plány tak přišly vniveč.

Zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich hosté provedli rošádu s brankáři a i když Svoboda nastoupil na první nájezd, na další už byl strážcem svatyně Dlouhý. Za domácí se trefil v první sérii Jíra, za hosty vyrovnal až ve třetí sérii Babka. Rozhodla až náhlá smrt. Jíra svůj nájezd neproměnil, zatímco na druhé straně nekompromisně zavěsil Jan Heřman. Rebelové si tak odvážejí dva body za výhru 3:4 po samostatných nájezdech.

1. liga

Branky a nahrávky: 2. Szathmáry (Hammerbauer, Hlava), 4. Hejcman (Kadlec, Mazanec), 40. Hlava (Berlev) – 13. Babka (Boček, Heřman), 27. Maliník (Jaroměřský, Kuchler), 31. Tomek (Janáček, Sklenička), rozh. náj. Heřman. Rozhodčí: Pražák – Štětina, Samuel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. Diváci: 300. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4sn.