18. 10. 2014 | Milan Sochor, Petr Miklas

Rebelové nakonec podlehli Havířovu, zůstávají tak na posledním místě

HAVÍŘOV – Havlíčkobrodští odehráli patnácté kolo na ledě Havířova a v případě vítězství se mohli odpoutat z posledního místa tabulky. Za touto vidinou vykročili nejlépe, jak mohli. Hned v úvodu první třetiny se prosadil Tomáš Rousek a poslal Rebely do vedení. Stejně tak ale vstoupili domácí do druhé periody a hned zkraje vyrovnali, aby se v polovině druhého dějství dostali dokonce do vedení. Soubor z Kotliny však těsně před přestávkou stihnul vyrovnat díky trefě Jiřího Kuchlera. V poslední části hry se ale znovu prosadil Havířov, jenž si i přes snahu Rebelů v závěru výsledek už pohlídal. Svěřenci Miroslava Baruse tak prozatím setrvávají na chvostu tabulky.

Havlíčkovu Brodu vyšel začátek utkání, už ve 3. minutě se hosté zásluhou Tomáše Rouska dostali do vedení a v 7. minutě mohli přidat další branku, když se dostali do přečíslení tří na jednoho, ale domácí obrana nakonec pohromě zabránila.

Domácí se dostali k pořádné šanci až při přesilovce, když po Pechancově přihrávce mohl pálit Sztefek, jenže Svobodu v brance Rebelů neprostřelil. V 16. minutě měl dvě velké šance domácí Jakúbek, ale Svoboda si s oběma poradil. V závěru třetiny hrál Rebel přesilovku, zle domácím zatápěl, ale branku nevstřelil. Proto hosté vedli po první třetině 0:1.

Do druhé třetiny vstoupil Azet jako vyměněný, dobrou hrou si vynutil přesilovku, ve které měl obrovskou šanci po Krislově střele Jakúbek, ale přestřelil odkrytou branku. V polovině 23. minuty už to domácím vyšlo - Radim Haas střelou z první poprvé překonal Svobodu.

Ve 30. minutě domácí hráči zásluhou Arona Chmielewského, který bleskově využil druhou přesilovku AZetu, vedli 2:1. Proti bombě, která se odrazila od břevna do sítě neměl Svoboda šanci. Minutu a půl před koncem druhé třetiny však hosté vyrovnali - Daneček vyrazil střelu Maliníka k Jiřímu Kuchlerovi, který poslal bekhendem puk do šibenice havířovské branky. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2.

Do třetí části domácí vstoupili s odhodláním strhnout vedení na svou stranu, ve 44. minutě si vytvořili gólovku, konkrétně to byl Klimša, který bekhendem střílel do odkryté branky, ale Svoboda zázračným zákrokem lapačkou šanci zhatil.

Ve 49. minutě mohlo udeřit na druhé straně, když předvedl krásné sólo přes celé hřiště Sedláček, který svou akci zakončil objetím branky a následně chtěl zasunout puk k tyči, ale domácí obránce Krisl mu v tom na poslední chvíli zabránil.

AZet rozhodl o svém vítězství v 52. minutě při další přesilovce, tentokrát to bylo čtyři na tři, úspěšným střelcem byl Radim Ostrčil, jehož nahození od modré skončilo až v síti. Vstřelená branka domácí nabudila, přišly dvě velké šance Pechance, ale obě zlikvidoval Svoboda.

V závěru utkání se vzepjali k tlaku hostující hráči, ale Tomkovu bombu Daneček vyrazil a Semrádová rána těsně minula branku AZetu. V polovině 58. minuty si domácí trenér raději vybral oddechový čas, když unavená pětice vyhodila puk na zakázané uvolnění. V poslední půlminutě se Rebel dostal ke hře bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázal.

Dramatický závěr utkání lépe vyšel domácímu AZetu, který tak nakonec bere tři body za vítězství 3:2.

Havířov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 23. Haas (Chmielewski, Ostrčil), 30. Chmielewski (Pechanec, Horák), 52. Ostrčil (Valenta, Chmielewski.) – 3. Rousek (Kuchler, Maliník), 39. Kuchler (Maliník). Rozhodčí: Jeřábek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2198. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.