13. 12. 2014 | Richard Wagner, Antonín Domanický

Rebelové lídra potrápili, z chomutovské SD arény se vrací s prázdnou

CHOMUTOV - Rebelům to znovu nevyšlo. Na ledě vedoucího celku tabulky ale dokázali pořádně pocuchat domácím Pirátům nervy. Havlíčkobrodští se dokonce dostali na startu prostřední části do vedení, když se prosadil Jan Milfait. Pak však začali Chomutovští znovu šlapat na plný plyn a vzali si své vedení zpět. V průběhu třetí periody pak chomutovská hala slavila navýšení svého hubeného náskoku na konečných 6:3. Svoji prvoligovou premiéru v pozici jedničky si odbyl junior Čeněk Novák (na obrázku), který byl Rebelům navzdory šesti inkasovaným gólům oporou.

Po klidnějším úvodu třetiny se dostal k větší šanci Rýgl. Obránce domácího týmu se prokličkoval před Nováka, ale zakončil těsně mimo bránu. Ani jeho následná střela se neujala, puk srazil obránce. Po čtyřech minutách hry se dostali do situace dvou na jednoho hosté. Tomek našel Babku na vzdálenější tyči, avšak útočník poslal kotouč bekhendovým pokusem mimo zamýšlený cíl. Rebelové měli následně příležitost přesilové hry, tu ovšem Piráti obrátili proti nim. Vladimír Růžička obkroužil klec a mezi rukou a tělem brankáře dostal kotouč do sítě – 1:0.

Centr druhé chomutovské formace chtěl přidat další branku, ale při svém samostatném úniku zakončil jen do ramene brankáře Nováka. Štěstí zkoušel i krátce po uplynutí prvních deseti minut zápasu Rýgl. Na jeho střelu ovšem gólman stačil vytasit lapačku. Činit se musel i Kopřiva, když vychytal do růžku branky zakončujícího Babku. Ve čtrnácté minutě mohli navýšit domácí. Nejprve se k šanci dostal Růžička, ale gólman zakročil. Zasáhl i proti Bartejsově dorážce z mezikruží. Radovali se ale hosté, kteří v šestnácté minutě po vyloučení Hřebejka srovnali. K odraženému kotouči se dostal Roman Maliník a poslal jej za záda Kopřivy – 1:1. Hosté měli možnost srovnat po čtyřminutovém vyloučení Duška, Piráti se však zvládli ubránit.

Do druhé třetiny si Rebelové přenesli kus Duškova trestu, který ale nevyužili. Branka padla až po dvou minutách hry, kdy se po vyloučení na obou stranách hrálo ve čtyřech. Chybu v rozehrávce u brány využil Jan Milfait - 1:2. Piráti se snažili odpovědět. Ve velké šanci nejprve nastřelili obě tyče. Teprve v následné přesilovce čtyři na tři se ranou z dálky trefil ostrostřelec Marek Hovorka a zařídil tak vyrovnání. Piráti pokračovali v dobré ofenzivní činnosti. Toman s Hovorkou nastřelili tyč. K zákroku donutil Nováka i David Květoň dobrou střelou od modré.

Do zakončení se tlačili po polovině třetiny i hosté. Heřman zkusil dvakrát z blízka zakončit, jednou zasahoval Kopřiva, podruhé trefil boční síť. Na druhé straně pak Hovorka tečoval puk jen těsně mimo. Chvíli poté Veselý mířil na horní růžek brány a Novák na poslední chvíli zasáhl koncem své hole. Až v pětatřicáté minutě se ve vlastním oslabení využil chybu obrany David Květoň a našel volného Vladimíra Růžičku, který prostřelil gólmana – 3:2. Hosté však vzápětí odpověděli, když si na přihrávku u odkryté vzdálenější tyče počkal Václav Tomek - 3:3. Minutu před koncem se domácí po vyloučení Jelínka odhodlali vrátit vedení na své hokejky. První střelu Novák vyrazil, ale proti dorážce Štěpána Hřebejka již neobstál – 4:3.

Do poslední třetiny základní hrací doby vstoupili Piráti s částí přesilové hry, jelikož si zbytek trestu odpykával Jelínek. V početní výhodě měl obrovskou šanci Veselý, který z mezikruží trefil jen hruď gólmana. Navýšení se dočkali Piráti až ve čtyřicáté páté minutě. Sinisalo našel volného Bryana McGregora, který si obhodil gólmana – 5:3. Vzápětí měl šanci Hovorka, jehož bekhendová střela ale mířila nad bránu. Piráti nadále drželi vysoké tempo. Skinner během přesilovky ostře vypálil a našel náruč Nováka. Do zakončení před bránu se dostal i Sinisalo, ale ani on se neprosadil. Během přesilové hry si pak hezkou střelu připravil Semrád. Puk škrtl betonem Kopřiva a ten se poroučel mimo brankový prostor. Dvě minuty před koncem mohl navýšit Koma, ale na jeho střelu z těsné blízkosti našel Novák recept hezkým zákrokem. Nakonec se domácí navýšení dočkali. Před bránou zvládl přesně zakončit Vladimír Růžička a dokonal tak svůj hattrick – 6:3. Tím zápas skončil a Piráti tak uhájili SD ARÉNU proti poslednímu týmu tabulky.

Chomutov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 6. Růžička (D. Květoň), 24. Hovorka (Skinner, Gajovský), 35. Růžička (D. Květoň), 39. Hřebejk (Gajovský), 45. McGregor (Sinisalo, Chlouba), 59. Růžička (Dušek, D. Květoň) – 16. Maliník (Semrád, Melka), 23. Milfait (Minárik), 36. Tomek (Babka, Jelínek). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda - Jiří Rozlílek, Jan Toman. Vyloučení: 10:7, navíc L. Květoň - Jelínek 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 2013. Střely na branku: 45:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3.