BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Jihlava - Havl. Brod 0:3 - Pohádkový vstup do extraligy vyšel! Mladší dorost vyhrál v Jihlavě
Pohádkový vstup do extraligy vyšel! Mladší dorost vyhrál v Jihlavě

Pohádkový vstup do extraligy vyšel! Mladší dorost vyhrál v Jihlavě

09.09.2017 | Štěpán Ondráček, Pavel Křivan

JIHLAVA / HAVLÍČKŮV BROD – Fantazie, super práce, prostě paráda. Mladší dorostenci, kteří se po roce vrátili na kluziště extraligové smetánky, hned v prvním zápase uspěli! Na ledě jihlavské Dukly po první třetině panovalo bezbrankové skóre. Ovšem ve druhé části se už Bruslaři prosadili. Ve 28. minutě se do listiny střelců zapsal MAREK KOPIC, na kterého za pár vteřin navázal ADAM PRÝL. Ze strany mladých bojovníků z Kotliny to nebylo vše, když se tři minuty před koncem druhé periody prosadil JOSEF VYVIAL. Lví podíl na výhře 3:0 měl i gólman DANIEL KRÁL, který udržel jihlavské střelce na nule!

 
1., sobota 9.9.2017, Horácký zimní stadion
HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
0:3
(0:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Kopic (Fiala), 28. Prýl, 37. Vyvial (Kopic, Dáňa). Rozhodčí: David Polonyi, Jan Slavík, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 25:33 (11:13, 7:10, 7:10). Průběh utkání: 0:3.

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Brož, Moravec, Winkler, Chvátal, Sapík, Vranka – Menšík, Chlubna, Augusta -Mihulka, Polodna, Havel – Adam, Čermák, Zdarsa – Kochrda

BK Havlíčkův Brod: Král (Vácha) – Kerber, Vacík, Klofáč, Matula, Řehout, Horáček, Zych – Vyvial, Kopic, Fiala – Prýl, Vacík , Dáňa – Pártl, Rauš, Trupl – Dymák

 

Hledáme nové posily! Staňte se členem našeho týmu!

První třetina branku nepřinesla. Více nebezpečným týmem byla jihlavská Dukla, i když obě mužstva si dokázala vytvořit několik nebezpečných situací. Pozorní brankáři Krejčí s Králem však jejich pokusy zdárně kryli a stav po první části byl tedy bez branek 0:0.

V polovině utkání druhé třetiny se z ospalého hokeje stala přestřelka pro havlíčkobrodské hokejisty. Nejprve Marek Kopic otevřel skóre utkání začátkem 28. minuty a o třicet sekund později navýšil na dvoubrankový náskok Adam Prýl. Havlíčkův Brod byl po zbytek třetiny lepším týmem, kdy toho dokázal zužitkovat i v závěru druhého dějství. V 37. minutě se nádhernou střelou švihem prosadil Josef Vyvial, který uzavřel prozatímní skóre na 0:3. Jihlava zůstala spíše v šoku a nedokázala se osvobodit z vlastního obranného pásma po celou dobu tlaku hostů.

Poslední třetina, stejně jako první, branku nepřinesla. Hráči Jihlavy se pokoušeli o kontaktní branku, ale pozornost brankáře Krále jim zhatila veškeré jejich pokusy. Celkový dojem působil spíše tragicky o snahu vstřelit alespoň jednu branku. Havlíčkův Brod tak zaslouženě zvítězil v úvodním kole ELIOD extraligy mladšího dorostu výsledkem 0:3.

Ohlasy trenérů

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Bez gólu se samozřejmě vyhrát nedá. V první třetině jsme měli několik gólových šancí, které jsme nevyužili, což si myslím, že rozhodlo. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme dostali tři slepené góly a dneska Havlíčkův Brod svojí urputnou obranou nás obral o všechny ty šance, které jsme v té útočné třetině měli. Byli hold zarputilejší a zasloužili si vyhrát. Tím soupeři gratuluji a doufám, že kluci pochopili, o čem ta extraliga je a začnou na sobě pracovat tvrději než dosud.

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod): Pro nás to byla premiéra v extralize. Loni jsme postoupili s tímhle mužstvem. Tým jsme poskládali z domácích hráčů a věděli jsme, že extraliga je rychlejší soutěž a celou dobu jsme na to trénovali tak, abychom to tempo zvládli. O Jihlavě jsme věděli, že je hodně nepříjemný soupeř, má velký tah na bránu, takže jsme se na to dostatečně připravili. Kromě té první třetiny, která byla taková opatrná. Kluci z toho byli jako opaření. Druhá třetina rozhodla o zápase, kdy jsme hráli naši hru, na kterou jsme zvyklí. Jsem rád, že i třetí třetinu zvládli naopak takticky, kdy jsme hráli to, co jsme potřebovali, a všichni plnili pokyny, které jsme jim dali. Za to jim patří velký dík.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv