2. 8. 2013 | Richard Wagner

Nováčci se uvedli skvěle, Rebelové v Budějovicích remizovali

České Budějovice - Na tento zápas byl každý zvědavý. Jednak pokukoval po sestavě Rebelů, ale hlavně byl v očekávání, kdo se představí v barvách Motoru. České Budějovice nakonec vyrukovaly se sestavou, v níž se objevil i Miroslav Třetina, jenž vloni hrál v brodských barvách. Rebelové představili nové akvizice, kterým se vedlo výborně. Štěpán Štěpánek dokázal srovnat, šikovný mladý bek Patrik Löbl pak poslal svůj tým do vedení a v samotném závěru srovnával na konečných 3:3 další mladík Tomáš Chlubna. Dobrým výkonem se blýskli oba brankáři. Jak Petr Opršal, tak i Čeněk Novák.

Obrat díky novicům v sestavě

Úvod třetiny přinesl několik zajímavých šancí. V jedné z nich se objevil také bývalý Rebel Miroslav Třetina, jenž nyní hájí barvy nově vzniklého Motoru, ale nedokázal přesně zakončit. Jako první se prosadily České Budějovice a pomohla jim k tomu přesilová hra. Ondřej Stehlík mířil na trestnou lavici, neuběhlo ani dvacet vteřin a Martin Semrád napálil puk do horního rohu Opršalovy branky. Rebelové dokázali brzy srovnat. Mezi obránci Motoru se proháčkoval až k zakončení Štěpán Štěpánek a čerstvá posila ze slovenského Martina propálila brankáře Lukáše Píchu. Svou druhou velkou šanci úvodní dvacetiminutovky si vypracoval Miroslav Třetina, ale Rebely zachránil Petr Opršal, jenž mu vypíchl puk. Také Havlíčkobrodským pomohla přesilovka. Berger nejprve nezpracoval puk, ale o minutu později se do kotouče opřel mladík Patrik Löbl, jenž přišel do Brodu z kanadského Powassanu, a svou dělovkou poslal Rebely do vedení. V samotném závěru se snažil Motor o vyrovnání, ale Petr Opršal několikrát dobře zasáhl.

Hořký start pro Čeňka Nováka a srovnání Motoru

Po opatrném úvodu druhé části dostali Rebelové šanci, aby své vedení navýšili, ale přesilovku nedokázali využít. Pak se sami nechali dvakrát vyloučit, ale Klement proti Opršalovi neuspěl. Svou šancí pohrdl také Zdeněk Šperger, jenž doklepával do zcela odkryté klece. Hokejisté z města Karla Havlíčka Borovského v polovině zápasu prostřídali brankáře a do hry se vůbec poprvé v kariéře mezi muži dostal Čeněk Novák. Ten vydržel bez gólu pouhých patnáct vteřin. Martin Sekera jej ležícího bez problémů překonal. V závěru prostřední části dostali Havlíčkobrodští příležitost v přesilové hře, když na lavici hanby putoval Třetina. Dvakrát pálil dobře Michal Blažek, ale Pícha zůstal nepřekonán. Druhou část tak zvládli lépe domácí hokejisté a po zásluze srovnali krok.

Třetí třetina vítěze nenašla

První vážnější ohrožení brodské klece v závěrečné periodě přišlo z hole Patrika Moskala, ale debutant v síti Rebelů Novák jeho skákavý projektil nadvakrát zneškodnil. Strhnout vedení zpět na stranu borců z Vysočiny mohl Jan Milfait, ale jeho střela trefila jen masku Lukáše Píchy, který se pak zvedal z ledu lehce otřesen. Následně ukázal českobudějovický brankář své umění proti střele Ladislava Havlíka. V polovině závěrečné části se nechal vyloučit Marek Havel, ale proti Lukášovi Sumerauerovi se vyznamenal Čeněk Novák. Radost fanouškům Motoru mohl udělat při přečíslení brodské obrany Martin Sekera, střelec druhého budějckého gólu, ale trefil jen tyč. O chvilku později se povedlo Motoru podruhé skórovat. Čeňka Nováka propálil Zdenek Kubica. O vyrovnání se pokusil Berger, ale na brankáře Českých Budějovic si nepřišel. S brodskými nadějemi to vypadalo zle, ale čtrnáct vteřin před koncem zápasu srovnal svou premiérovou brankou v kategorii mužů Tomáš Chlubna. První přípravné utkání tak skončilo spravedlivou remízou 3:3.

příp.. kolo, pátek 2.8.2013 od 14:45
3:3
(1:2, 1:0, 1:1)
Č. Budějovice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 6. M. Semrád (Kopec), 31. Sekera (Zvoník), 54. Kubica (Macháň) - 7. Š. Štěpánek, 18. Löbl (Berger), 60. Chlubna. Rozhodčí: -. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.

Č. Budějovice

Pícha (Bláha) - Chmelíř, Klement, Kubica, Třetina, Kubeš, Hendrich, Dietz, Moskal, Šperger, Valášek, Předota, Prokop, Sumerauer, Macháň, M. Semrád, Dufek, Zvoník, Sekera, Kopec

Opršal (31. Novák) - Zítka, Pecen, Korim, Löbl, T. Semrád, M. Blažek, Rybalkin, Havlík, Mavrojanidis, Kočan, Matějka, Szilva, M. Havel, Kozlík, Milfait, Chlubna, Š. Štěpánek, Stehlík, Berger, Dvořáček