19. 8. 2017 | Ladislav Vácha

Nepříjemné trápení, ale vítězná tečka! Starší dorost porazil Warrior

Starší dorostenci se ve čtvrtek představili na ledě Warrioru Brno, který je extraligovým nováčkem. Od začátku ale hrál velmi dobře a mladí Bruslaři se dlouho trápili s účinnou hrou soupeře. Na trefu Oskara Hubáčka sice odpověděl při přesilovce 5 na 3 Štěpán Dudycha, ale domácím vrátil vedení Martin Borot. Brodští trenéři během druhé přestávky svým svěřencům rázně domluvili a nakonec z toho byl ve třetím dějství velkolepý obrat, když na 4:2 pro hosty otočili Tomáš Kulhánek, Lukáš Pokorný (na snímku) a Radim Pejchal. (Foto: Juniorský hokej)

Extraligový nováček na hosty vlétl s velkou chutí a hned na začátku vydatně zaměstnal gólmana Dušana Krejčího, který musel předvést několik povedených zákroků. V 5. minutě si slibnou šanci vytvořil havlíčkobrodský útočník Pavel Vaňous, ale z levé strany vypálil jen do tyčky. Zanedlouho ukázal své rychlé nohy Lukáš Pokorný, jenž se natlačil za obranu Warrioru a zblízka trefil gólmana Slavíka. Mladí Bruslaři potom nevyužili přesilovku a v 10. minutě prožili nepříjemný šok. Pavel Dudek chtěl rozehrát, ale přihrávka mu vůbec nesedla a byl z toho vlastní gól. Za střelce byl nakonec označen Oskar Hubáček. Domácí mohli zvýšit své vedení při přesilovce 5 na 3, ale nenaložili s ní dobře. Naopak hosté stejnou herní situaci zvládli skvěle a v 19. minutě slavili vyrovnání. Radim Pejchal poslal nečekanou nahrávku do levého kruhu Štěpánu Dudychovi, jehož tvrdá rána zapadla od betonu brankáře Slavíka do sítě.

Tým z Brna hrál velmi dobře a dál nepříjemně dotíral na brankáře Krejčího, který i nadále držel svůj tým nad vodou. Na druhé straně hrací plochy předvedl hezkou individuální akci Tomáš Kulhánek, jenž se v pravém kruhu zbavil svého strážce šikovnou stahovačkou, jenže mířil jen do Slavíkových betonů. Úplně sám před bránou se pak ocitl Jakub Petržílka, ale ekvilibristické zakončení se mu vůbec nepovedlo. Od modré čáry brzy nato pálil Matěj Škareda a po jeho vyražené střele dorážel do odkryté brány Tomáš Křehlík, brankář Slavík se však dokázal bleskově přesunout. Ve 31. minutě udeřili domácí a vzali si zpět těsný náskok. Brankář Rachůnek, jenž nahradil kolegu Krejčího, sice výborně vyrazil nebezpečnou ránu Martina Borota zblízka, ale proti následné dorážce stejného hráče už byl bezmocný. Mladí Bruslaři se v dalším průběhu 2. třetiny hodně trápili. Vázla jim rozehrávka, nedařilo se jim v kombinaci a špatný byl i přechod do útoku. I přesto mohl vyrovnat Michal Kyncl po vyražené Košťálově střele, ale před odkrytou bránou byl čistě zablokován a nemohl vypálit.

Po důrazné domluvě v kabině Havlíčkův Brod výrazně zlepšil svou hru a hned na začátku třetí periody za to sklidil zasloužené ovoce. Richard Cachnín při přečíslení narýsoval bravurní pas před brankoviště na Tomáše Kulhánka, který nezazmatkoval a po excelentním blafáku vyrovnal na 2:2. Domácím mladíkům se ve 3. třetině nedařilo a tahali za kratší konec provazu, což se jim nakonec stalo osudným. V 57. minutě Richard Cachnín vykouzlil další parádní nahrávku na levé křídlo Michalu Kynclovi, jenž už mohl střílet, ale celou akci ještě vyšperkoval chirurgicky přesným pasem na Lukáše Pokorného, který už jen zametl kotouč do zcela odkryté brány. Warrior vrhl všechny své síly do útoku a pokusil se srovnat se soupeřem krok při závěrečné power-play, jenže Cachnínova družina svého soka vytlačila do jeho obranného pásma, Viktor Horák vybojoval u hrazení kotouč a nesobecky ho předložil na modré čáře vedle sebe Radimu Pejchalovi, jehož rána z voleje zaplula do prázdné brány a upravila na konečných 2:4.

přát.. kolo, čtvrtek 17.8.2017 od 12:00
2:4
(1:1, 1:0, 0:3)
Warriors Brno - Havl. Brod

Branky a nahrávky (HBR): 10. Hubáček, 31. Borot (Karpíšek) – 19. Dudycha (Pejchal, Cachnín), 46. Kulhánek (Cachnín, Křehlík), 57. Pokorný (Kyncl, Cachnín), 60. Pejchal (Horák). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 22. Střely na branku: 29:31 (11:8, 11:13, 7:10). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:4.