BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 4:2 - Mladší dorost sahal po bodech. Proti Plamenům ale nezvládl koncovku
Mladší dorost sahal po bodech. Proti Plamenům ale nezvládl koncovku

Mladší dorost sahal po bodech. Proti Plamenům ale nezvládl koncovku

28.09.2017 | Pavla Dolíhalová, Štěpán Ondráček

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Mladší dorostenci se představili ve Žďáru nad Sázavou, kde bylo na programu posázavské derby. V úvodní dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný hokej, ale byli to domácí, kdo odcházel do kabiny s nejtěsnějším vedením. Ve druhé periodě byl Havlíčkův Brod výrazně lepší, ale domácí přidali ještě jednu branku a s Bruslaři to vypadalo bledě. Jenže parta okolo trenéra Petra Beránka nesložila zbraně a dokázala do konce druhé sirény dvoubrankové manko smazat. Nakonec rozhodla třetí třetina a v ní špatná koncovka mladých bojovníků z Kotliny. Ti nakonec odjeli z ledu soupeře bez bodu, jelikož nezvládli konec utkání. Za Bruslaře se prosadili Filip Pártl a Dan Fiala.

 
5., čtvrtek 28.9.2017, Na Bouchalkách
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Pokorný (Putz), 23. Konečný, 59. Putz (Puczek, Malenovský) 59. Bačo (Konečný) – 25. Pártl (Vyvial, Zych), 31. Fiala (Kopic). Rozhodčí: Pavel Suchý - Petr Kotlík, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 37:45 (13:12, 9:23, 15:10) . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:4 .

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sivák) – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Doležal, Puczek, Bednář

BK Havlíčkův Brod: Vácha (41.Král) – Zych, Řehout, Horáček, Vacík, Matula, Trupl, Kerber – Vacík, Kopic, Klofáč, Dymák, Juřica, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl

 

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání aktivněji a hned od začátku Plamenům ztěžoval hru svojí dominancí na ledě. Už v úvodu bylo patrné, že si bude chtít zastřílet a faktem je, že domácího Víta otestovali hosté opravdu hodně. I přesto si úvodní branku připsal Žďár, když se do samostatného úniku dostal Petr Pokorný, který se po povedeném blafáku nemýlil a dostal Plameny do vedení. Ty si vytvořily ještě jednu pěknou šanci, kterou vedl Jakub Konečný, skóre zápasu ale nezměnil a Žďár tak odcházel do kabiny po první třetině s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina byla lepší podívanou nejen po gólové stránce, ale i po stránce individuálního umění. Ve 22. minutě utkání byl totiž v samostatném úniku těsně před bránou Filipem Klofáčem podražen Jakub Konečný, který jel následně trestné střílení. S hostujícím Váchou si pomalu pohrál a po pěkném blafáku navýšil vedení domácích. Poté následovalo vyloučení na straně domácích, což Havlíčkův Brod potrestal brankou Filipa Pártla, který z dorážky snížil na 1:2. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Žďár sice přečkal další oslabení, ale do jeho pásma dostal Marek Kopic, který přesně přihrál Danu Fialovi a ten vyrovnal na 2:2. Za tohoto skóre čekala na obě mužstva třetí třetina.

Ta byla velmi dlouho vyrovnaná po herní stránce. Šance i útočné pokusy se objevovaly na obou stranách pomyslné barikády a diváci na Bouchalkách měli napínavou podívanou. Rozhodující branky si Plameny nechaly v zásobě až do poslední chvíle. Domácí v 58. minutě využili toho, že na modré čáře propadl Dominik Vacík, hnali se do přečíslení 2 na 1 a David Puczek se postaral o vítěznou branku Plamenů. Neuběhlo ani 30 vteřin a Žďár nad Sázavou se mohl radovat z branky, kterou si pojistil vítězství. Ve stejné minutě se prosadil Robert Bačo, kterému po vyhrané buly v útočném pásmu přihrál Jakub Konečný. Havlíčkův Brod tak na Bouchalkách prohrál 2:4.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv