BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 1:3 - Mladší dorost padl v derby s Plameny! Jedinou branku dal Patrik Vacík
Mladší dorost padl v derby s Plameny! Jedinou branku dal Patrik Vacík

Mladší dorost padl v derby s Plameny! Jedinou branku dal Patrik Vacík

26.01.2018 | Štěpán Ondráček, Ladislav Vácha

HAVLÍČKŮV BROD - Mladší dorostenci se představili v Kotlině, kde přivítali krajského rivala, SKLH Žďár nad Sázavou. V utkání byly lepší Plameny, které otevřely skóre, jenž svěřenci Petra Beránka vyrovnali. Ve zbytku zápasu byli hosté lepší a mladí Bruslaři museli skousnout nepříjemnou porážku, která ukončila šestizápasovou šňůru vítězství. Čestnou branku za domácí výběr vsítil Patrik Vacík.

 
D10, čtvrtek 25.1.2018, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
1:3
(1:1, 0:1, 0:1 )
Branky a nahrávky: 20. P. Vacík (Kerber) – 3. Putz (Filip, Konečný), 30. Bačo, 44. Konečný (Malenovský, Macek). Rozhodčí: Luděk Vepřek – Vojtěch Czubaj, Marek Tichý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 40:22 (14:7, 13:9, 13:6). Průběh utkání: 0:1, 1:3.

BK Havlíčkův Brod: Vácha (Král) – Endl, Zych, Řehout, D. Vacík (C), Matula, Kutlvašr, Trupl, Kerber – P. Vacík, Kopic (A), Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Dáňa, Vyvial, Pártl

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sivák) – Macek, Filip, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný (C), Kouba, Štola, Doležal, Matas, Malenovský (A), Picka, Bačo, Mihulka, Bednář

 

Mladí Bruslaři vstoupili do zápasu hodně špatně. Už po 45 sekundách hry putoval na trestnou lavici Dan Fiala a hosté dokázali nabídnutou přesilovku v jejím závěru využít. Maxmilián Filip přihrál vedle sebe na modré čáře Davidu Putzovi, jenž si sjel do lepší palebné pozice na okraj pravého kruhu a zavěsil povedenou ranou pod břevno. V 5. minutě pláchl domácím do samostatného úniku Robert Bačo, ale nenašel mezírku mezi Váchovými betony. Havlíčkův Brod se potom sice usadil v útočném pásmu a prověřil pozornost brankáře Víta několika střelami, ale Plameny byly o poznání nebezpečnější. Velkou šanci měl zanedlouho na holi Martin Štola, ale po pasu Šimona Malenovského jej úžasným semaforem vychytal brankář Vácha. Domácí mohli vyrovnat při přesilovce, jenže nesehráli ji vůbec dobře. Neuspěl ani Michal Kerber, jehož tvrdou ránu z okraje kruhů zlikvidoval brankář Vít, ale v poslední sekundě úvodní dvacetiminutovky už se Beránkova družina dočkala. Michal Kerber poslal do samostatného úniku Patrika Vacíka, jenž pohotově zasunul kotouč mezi Vítovy betony.

Broďáci naskočili do prostřední části aktivně a brankář Vít měl o dostatek práce dobře postaráno. Plameny se pod tlakem dopustily faulu a domácí byli blízko obratu. Dominik Vacík s Josefem Vyvialem se snažili pohlednou kombinací vytvořit ideální palebnou pozici pro svého parťáka, ale ten prudkou nahrávku druhého jmenovaného nedokázal trefit. Parta z Kotliny potom nevyužila další hru v početní převaze a vzápětí udeřilo na druhé straně. Havlíčkobrodští obránci vyrobili při rozehrávce obrovskou hrubku, o puk je oloupil napadající Robert Bača a tváří v tvář brankáři Váchovi našel skulinku mezi jeho betony. Mladí Bruslaři mohli rychle odpovědět, jenže z bezprostřední blízkosti nedokázali prostřelit ležícího brankáře Víta, jenž zabránil jisté pohromě. Ve slibné palebné pozici se ve 38. minutě ocitl brodský bek Alex Endl, ale jeho dělovku z mezikruží vyrazil gólman Vít koncem svého betonu.

Třetí perioda začala pro havlíčkobrodské barvy naprosto hrozivě. Ve 44. minutě dostal dobrou přihrávku do jízdy Jakub Konečný, sjel si blíže bráně a z levého kruhu vypálil. Jeho střela na lapačku nevypadala až tak nebezpečně, ale nakonec skončila za zády smutného brankáře Váchy. Plameny byly na koni a dál bušily do obranného valu svého soupeře, který však náporu odolával. Domácí potom přebrali iniciativu a bojovně se hnali za kontaktní brankou, ale žďárská defenziva byla pevná a svého krajského rivala moc do šancí nepouštěla. Broďákům už tak svízelnou situaci ještě víc zkomplikoval faul Patrika Vacíka, po němž se museli bránit ve čtyřech. Beránkovi svěřenci se sice ubránili, ale kýženého snížení už nedosáhli a museli skousnout porážku 1:3.

Ohlasy trenérů

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod): Takovýhle zápas se hodnotí těžko. Do sestavy jsme už zařadili několik mladých hráčů. Jak to bylo kvůli tomu rozházené, tak někteří hráči nebyli v takovém tempu, v jakém bych si představoval. Proto naše hra vypadala tak, jak vypadala. Musíme ale myslet i na další sezonu, aby se mladí hráči, kteří do této věkové kategorie přijdou, se alespoň trochu obehráli. Soupeře jsme v každé třetině přestříleli, ale podržel ho gólman. Měli jsme o dost víc střel na bránu, ale žďárský brankář chytal výborně. Soupeř měl několik střel a dostali jsme tři góly. Bohužel, nás gólman tolik nepodržel. Porážku tím ale rozhodně nechci svalovat na něj. My jsme měli čtyři jasné gólovky, ale neproměnili jsme je.

Jiří Šejba (SKLH Žďár nad Sázavou): Lukáš Vít předvedl velmi povedený výkon, navíc teď chytá ve velké formě. Je to první stavební kámen mužstva. Uzdravil se nám Robert Bačo a z Jihlavy jsme získali útočníka Davida Mihulku, takže jsme posílili. Kluci dnes plnili taktické pokyny, proto bereme všechny tři body.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv