5. 9. 2012 | Luboš Vácha

Kanonáda v Kolíně přinesla Rebelům osmibrankovou výhru

Havlíčkobrodské mužstvo mělo v herním plánu již poslední prověrku před blížící se prvoligovou sezónou. Tentokrát se ale nebojovalo na ledě kolegů ze stejné ligy. Rebelové nastoupili na stadionu druholigového Kolína, jemuž nasázeli rovných jedenáct gólů. Tři góly a asistenci zaznamenal Lukáš Endál, dva góly si pak připsali Václav Meidl s Ondřejem Stehlíkem. Za zmínku stojí taky výkon gólmana Daniela Dolejše, který zničil několik nebezpečných akcí soupeře.

Rebelové si zápas hlídali už od prvního dějství

Rebelové se do zápasu vrhli jako lvi. Hned v úvodu totiž měli výrazně navrch. Menší drama nastalo
v úvodu třetí minuty, kdy se puk po střele hostí ocitl za brankovou čárou domácích, to ale až po odpískání. Rebelové tak zdvihali ruce zbytečně. Zhruba za minutu se už však radovat mohli. Obránce Pýcha si v rozehrávce neporozuměl se svým kolegou. Před brankou stál úplně volný Václav Meidl, který forhendovým blafákem a následnou střelou zavěsil přesně pod vyrážečku brankáře.
Uběhla půlminuta a Havlíčkobrodští vedli již dvougólovým rozdílem. Rebelové uzavřeli Kozly
v útočném pásmu. Zde se střelou z úhlu pokusil prosadit Rytnauer, jehož pokus domácí gólman vyrazil k hokejce Martina Ondráčka. Na jeho dorážku z bezprostřední blízkosti už Blažek nedosáhl. Brankář domácích měl plné ruce práce i nadále. Nejprve ho velmi svižnou střelou k tyči vyzkoušel číhající Kostourek. Poté pálil Musil, stadionem zazněl cinkot horní tyče. Nadvakrát pak dorážel Rytnauer, bystrost Blažka se ukázala jako velmi dobrá.
Během 15. minuty Kolínští z rychlé akce vykřesali velikou naději v podobě snížení. Cerk na modré zachytil puk a bez váhání jej adresoval najíždějícímu Jiřímu Kadlecovi, jenž nenápadnou, ale přesto skvěle umístěnou střelou přes beka vymetl prostor u bližší Dolejšovy tyče.
Rebelové nezaspali, za 50 vteřin totiž přišla rychlá odpověď. Václav Meidl vybruslil podél mantinelu až do útočné třetiny. Následně v mezikruží napřáhl a mezi betony procedil Blažka.
Obrovskou příležitost na kontaktní gól měli posléze Kolínští. Ondřej Cerk se v úniku zjevil úplně sám před hodně vyjetým Dolejšem, jehož úmysl přečetl. Obhozením se sám ocitl před havlíčkobrodskou klecí, puk mu ale nešťastně odskočil, a tak se bekhendové zakončení do prázdné klece nepovedlo.

Kanonáda hostí rozhodovala během druhé části

Střelecká symfonie Havlíčkobrodských pokračovala i v druhém dějství, a to ještě lépe. Jan Knotek vyvezl kotouč až před branku. Po jeho pádu se ale touš ocitl kdesi pod jeho vlastní výstrojí. Nejrychleji si ho všiml Lukáš Endál. Jeho první pokus Blažek vyrazil do výšky. Odtud jej Endál sklepnul přesně mezi tyče.
Po vyhraném buly před Blažkem přihrával ve 24. minutě zpoza branky Třetina, jemuž se nabízel volný Ondřej Stehlík, jenž z první vymetl pavučiny u vzdálenější šibenice.
Propadnutí Rebelů na útočné modré přineslo drama v podobě úniku tří na jednoho. Morkes s Pácalem si při sprintu kupředu šikovně vyměnili kotouč. Pácal se zkoušel prosadit střelou do rohu klece. Dolejš ale za svá záda nic nepustil. Z trestné lavice následně naskočil Musil a hned se samostatným únikem prodral až před kolínskou svatyni. Blažkova lapačka byla proti jeho střele úspěšná.
Později se těsně po svém dalším odpykaném trestu radovali hosté, a to již z šestého gólu. Třetina
z rohu kluziště vyšťoural touš a vybídl ke střele Lukáše Endála, který pálil přesně do protipohybu přesouvajícího se brankáře.
Uplynula chvilka a v 38. minutě si aktéři předchozí branky vyměnili své role. Ve vlastním oslabení našlápl kupředu Endál, jenž v rychlosti nahrál současně bruslícímu Miroslavu Třetinovi, proti jehož šanci se za vystřídaného Blažka postavil Brázdil. To ale týmu Kolína nepomohlo, po jeslích totiž na tabuli svítil sedmý gól Havlíčkova Brodu.

Rebelové rozjeli další palebný kolotoč v závěru, desítka nestačila

Hokejisté Kolína se ze své druhé branky v zápase radovali až v 56. minutě. Ovace sklízel Ondřej Cerk, jenž se doslova jako tank probil přes dva Rebely a i v pádu, kdy byl faulovaný, dokázal přesně zavěsit pod břevno.
Havlíčkův Brod pak ale zahájil další kanonádu, trvající až do samého konce zápasu. Nejprve všem ujel Lukáš Endál. Jeho bekhendové zakončení nemělo jiný cíl než gól.
Kolínští v žádném případě neskládali zbraně. Během přesilovky přihrál Barták od modré čáry Petru Morkesovi, který z první vymetl prostor u bližší tyčky.
Rebelové ale znovu odpovídají gólem. Po Štěpánkově vyražené střele byl u puku nejdříve Pavel Musil a doklepl jej do sítě. Desátá branka tak byla nadosah.
Morava si posléze přihrávkou našel Petra Štěpánka. Ten se zápěstním projektilem nemýlil. Brodská střídačka tak mohla skutečně slavit desítku. Deset gólů zřejmě nestačilo. Miroslav Třetina uzmul za brankou puk, vyhnal Brázdila z brankoviště a fikaně přihrál úplně samotnému Ondřeji Stehlíkovi, jenž měl před sebou lehkou úlohu, a to prázdnou klec. Družina Rebelů se tak mohla radovat
z osmibrankového vítězství.

příp.. kolo, středa 5.9.2012 od 17:30
Kolín
3:11
(1:3, 0:4, 2:4)
Kolín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 15. Kadlec (Cerk), 46. Cerk, 51. Morkes (Barták, Pácal) - 5. Meidl , 6. Ondráček (Rytnauer), 15. Meidl (Ostrčil), 21. Endál, 25. Stehlík (Třetina), 35. Endál (Třetina), 38. Třetina (Endál), 48. Endál, 53. Musil (Štěpánek), 57. Štěpánek (Morava), 58. Stehlík (Třetina). Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Tasch. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 1:7, 2:7, 2:8, 3:8, 3:11.

Kolín

Blažek ( od 38. Brázdil) - Nedbál, Hanzl, Barták, Pácal, Pýcha, Výborný, Špringl, Kopecký, Richter - Kubát, Šafránek, Malý "C", Herwing, Mejzr "A", Morkes, Cerk, Kadlec "A", Ježek, Zumr, Vágner, Nekvasil

Dolejš (Neruda) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík "A", Novotný, Morava "A", Jelínek - Stehlík, Vondráček, Knotek, Endál, Polodna "C", Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek, Fiedler