21. 11. 2016 | Ladislav Vácha, Roman Müller

Junioři otočil derby v Chotěboři! Výhru zařídil kapitán Hynek

Juniorka se vydala k derby Vysočiny do Chotěboře a svému soupeři porážku z prvního vzájemného střetnutí v Kotlině oplatila. Domácí dvakrát vedli, ale na 1:1 vyrovnal obránce Dominik Suchý a potom dokonal obrat kapitán Martin Hynek, jenž se postaral o vyrovnání na 2:2 a ve třetí periodě vystřelil mladým Bruslařům všechny tři body za těsnou výhru 3:2. Chotěboř se po utkání hodně zlobila, protože jí rozhodčí neuznali dva góly. (Foto: ludvajs14, rajce.idnes.cz)

Domácí se na Bruslaře vrhli od prvního střídání a hned v tom druhém slavili úspěch. Zařídila jej druhá lajna, kdy Tomáš Eis přihrával na Luboše Dvořáka a ten jej naservíroval před branku Václavu Svobodovi, který vymetl pravou šibenici branky gólmana Adama. Hosté však vzápětí zahrozili z protiútoku, kdy se na Matěje Peška řítil Jakub Abbrent, domácí gólman však svým prvním zákrokem s jistotou vše pokryl. Následovala akce třetí lajny, po přihrávce Tomáše Krejčího nebezpečně střílel Benjamin Činčila. V čase 2:45 sehráli domácí první přesilovku, když byl na trestné lavici za podražení hostující Lukáš Křížek. Domácí však na svůj předchozí zápas s Litomyšlí, kdy se jim podařilo čtyřikrát skórovat v početní výhodě, nenavázali. Hostující BK výborně bruslil a nedovolil našim borcům zakončit. V první přesilovce neměl hostující gólman jediný zákrok. V 7. minutě mohli jít hosté po pravé straně do brejku a před naším kapitánem stálo těžké rozhodnutí. Nakonec se rozhodl útočníka atakovat, ale jelikož ten si puk posunul za našeho obránce, hlavní sudí to posoudil jako nedovolený zákrok. Hosté sehráli přesilovku výborně a po minutě ze strany přihrál Ondřej Hlídek na modrou na Dominika Suchého, který přesnou střelou nad ledem k tyči zařídil Bruslařům vyrovnání.

Následně se hrál oboustranně rychlý hokej bez vážnějších šancí na obou stranách. Při jedné z takových běžných akcí se puk při souboji u mantinelu na útočné modré čáře dostal na střed na volného Tomáše Eise, který se dostal až před branku, kde vymíchal gólmana Jiřího Adama a zasunul do prázdné branky. Vzápětí opět zahrozil Jakub Abbrent, který projel celé hřiště, ale střílel těsně mimo. V následujícím protiútoku byl Davidem Buškem faulován Tomáš Eis a hostující hráč putoval za sekání na trestnou lavici. Sám faulovaný mohl mít vzápětí asistenci, když přihrával před branku na volného Rosťu Klofáče, který střílel pouze do gólmana. Největší šanci měl ale Luboš Dvořák, který ve svém úniku vymíchal oba beky, ale bekhendem trefil pouze gólmana. Třetina tak skončila vedením domácích 2:1, poměr střel činil 9:11.

První polovina druhé části byla ze strany domácích o dost pomalejší, než první část. Domácí špatně bruslili, málo napadali, nedařila se kombinace, zakládání útoků, naštěstí ani hosté neměli mnoho šancí. Až se vydal opět na výlet Luboš Dvořák, na kterém opět visel hostující obránce. Náš útočník ale zase vše ustál, sice neskóroval, ale odražený puk opět získal a udržel až k mantinelu. Protihráče stále na sobě, jasné hákování, ale hlavní sudí vyloučil našeho borce za nedovolené bránění. Nevím, ale asi si to musel splést. Hosté svoji druhou přesilovku nesehráli moc dobře, domácí je k ničemu moc nepustili, navíc jeden z útočníků hostů inkasoval v rohu povedený hit od Tomáše Eise. Ke konci přesilovky hosté špatně střídali, hráli v šesti hráčích a po zásluze byli vyloučeni.

Domácí však zkrácenou přesilovku také nevyužili. A přišla 34. minuta, hosté v obranném pásmu uzamkli třetí lajnu a po chvíli obléhání nahrál Václav Pecen na modrou čáru kapitánu Martinu Hynkovi, který od modré zařídil přesnou střelou vyrovnání. Byla to druhá branka od modré čáry. V následné akci se před naším gólmanem ocitl Lukáš Vala, ale jeho střelu kryl Matěj Pešek. Ve 39. minutě se dostal do protiútoku Šimon Činčila, neproměnil, ale udělal pořádný závar před brankou Jiřího Adama i s menší bitkou, kde se střetl s Martinem Polákem. Ten dostal 2 minuty navíc, tak z toho byla již čtvrtá přesilovka domácích. Domácí si ale opět nevytvořili větší šanci, navíc v poslední minutě šli Bruslaři do brejku, kdy Lukáš Vala přihrával před branku a Matěj Pešek musel krýt těžkou střelu. V samotném závěru měli i domácí dvě povedené střely, ale vyrovnaný stav vydržel až do konce druhé části. Poměr střel byl vyrovnaný 10:10.

Na začátku třetí části měla opět druhá lajna velkou šanci, Václav Svoboda přihrával na Luboše Dvořáka, který nebezpečně střílel, ale štěstí na holi jsme moc neměli. Ve 45. minutě dobře zabránil Jakub Ludvík soupeři ve skórování, dostal se až za branku k mantinelu, kde byl po nejasném zákroku vyloučen za držení hole. Hostům tentokrát stačilo 6 sekund na to, aby využili svojí druhou přesilovku a dokonali obrat. Šťastným střelcem byl opět kapitán Martin Hynek, nahrávali mu Dominik Suchý a Tomáš Cejpek. Domácí zbraně nesložili, nadále bojovali, Luboš Dvořák také nasadil jednomu z křídel Bruslařů pěkný bodyček a nechal ho proletět naší arénou. Vzápětí na něj byl další faul, ale hlavní sudí dělal, že nic nevidí. Vzápětí v tlaku Bruslaři opět špatně střídali a domácí šli na pátou přesilovku.

Odehrálo se pouhých 26 sekund a náš kapitán zbytečně po hře nedisciplinovaně a zbytečně fauloval. Bylo po přesilovce. Ve 49. minutě se do slibného protiútoku pustil Milan Hajšman, který byl těsně před zakončením nedovoleně zastaven pádem pod nohy Martinem Křížem. Byla to poslední přesilovka domácích, ale ani tato se nám nevydařila, ke srovnání nedošlo. A pak už přišel čas pro domácí hráče, resp. pro hlavního sudího Radima Prchala. V 54. minutě vypálil dělovku od modré Petr Veselý, puk skončil v brance, ale k naší smůle se odrazil od vnitřní tyčky a vylétl ven. Jasně regulérní branka, kterou viděli snad všichni, jenom ne rozhodčí. Branka byla potvrzená bohužel jen od ledařů, kteří za mantinelem zápas sledovali. Po pár vteřinách se podařilo Václavu Svobodovi po přihrávce Tomáše Eise nastřelit tyčku branky hostujícího Jiřího Adama. Domácí byli v tlaku, ale ani tak se nerozpakovali se nechat zbytečně vylučovat. V rohu si na nejvyššího hráče bruslařů Lukáše Křížka zbytečně vyskočil Rosťa Klofáč a putoval na trestnou za napadení.

Další zbytečné oslabení jsme přestáli vcelku v pohodě, po srovnání početního stavu si domácí vzali oddechový čas a pustili se do soupeře v šesti bez gólmana. V 59. minutě se jim opět podařilo vstřelit branku po závaru před hostujícím Jiřím Adamem, ale domácí se dočkali opět dalšího rozpažení. Bohužel další branku, kterou by nám už poctivý Radim Prchal uznal, jsme již nevstřelili. V poslední části jsme Bruslaře jasně přestříleli poměrem 16:8.

Krajská liga mužů

Branky a nahrávky: 1. Svoboda (Dvořák, Eis), 13. Eis – 8. Suchý (Hlídek), 34. Hynek (Pecen), 46. Hynek (Suchý, Cejpek). Rozhodčí: Radim Prchal – Ondřej Bohuněk, Filip Pecina. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.