25. 1. 2012 | Pavel Buňat

Havlíčkův Brod prohrál v Mostě a vypadl z postupových pozic

M O S T - Rebelové ve středu 25. ledna absolvovali utkání na ledě posledního Mostu. Utkali se soupeřem, se kterým mají vůbec nejhorší bilanci. Jenom letos si mostečtí odvezli dvě výhry z havlíčkobrodské Kotliny a jinak tomu nebylo ani na jejich domácím ledě. Rebelové po celou dobu utkání dotahovali těsný náskok soupeře a po prohře 3:4 klesli na nepostupovou devátou příčku. Ve zbývajících zápasech je tak čeká ještě tuhý boj o play-off.

Rebelové do utkání nastoupili s novými posilami. Obranu vyztužil Aleš Knesl a do první útočné řady se zařadil Hynek Zohorna. A právě navrátilec Zohorna mohl už ve třetí minutě utkání poslat svůj tým do vedení. Po jeho pokusu však za Bendou pouze zazvonila branková konstrukce.
Obě mužstva se do patřičného tempa dostala díky následným přesilovým hrám, a publikum v Mostě se tak zanedlouho dočkalo první branky. Domácí Tauš motal v útočném pásmu hlavy havlíčkobrodským obráncům, předložil puk Bohumilu Slavíčkovi, jenž vyjel zpoza branky a pohotovou střelou překvapil Nerudu. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Neuběhla ani minuta a Radim Ostrčil vyslal dlouhým pasem Milana Kostourka do samostatného úniku, který úspěšné sólo zakončil střelou mezi betony.
V sedmnácté minutě došlo ke změně v hostující brance. Jaroslav Suchan vystřídal Stanislava Nerudu poté, co si přivodil výron kotníku.

Na začátku druhého dějství měli Rebelové možnost udeřit ve zkrácené přesilovce 5 na 3. To se však nepovedlo, a tak zanedlouho přišel trest v podobě mosteckého gólu. Vladislav Vrtek bleskově využil početí výhodu, když se napodruhé prosadil v brankovišti.
Přesilové hry i nadále hrály hlavní úlohu a do druhého hvizdu z nich padly ještě dvě branky. Nejprve Hynek Zohorna oslavil svůj návrat do havlíčkobrodského kádru, když se nejlépe zorientoval při závaru před Bendou a poslal puk do sítě. Krátce nato Vachovec našel křížnou přihrávkou u tyče Kamila Tvrdka a ten střelou z první nezaváhal.
Obě mužstva mohla přidat ještě minimálně po jedné brance. Jelínek se ocitl sám před Bendou, v dobré pozici však trefil pouze strážce mostecké svatyně, ihned z protiútoku zase pořádně zahrozil Klíma, jenž byl pro změnu však odstaven a ke střele se ani nedostal.

Rebelům nezbylo ve třetí třetině nic jiného, než začít obléhat Bendovu klec, na což málem doplatili. Do brejku se totiž dostal domácí Klíma a ve slibně vypadajícím úniku nastřelil pouze Suchana. Hned další akce ze strany Havlíčkova Brodu už vypadala mnohem lépe. Zohorna nabil Protivnému, jehož tvrdý pokus skončil na břevně. O chvíli později neuspěl ani Semorád, když využil chyby domácích obránců a uháněl sám na Bendu, ten musel vzít úlohu na sebe a sebral mu puk z hokejky.
Čas se začal hostům krátit, ale přece jenom se tolik kýženého vyrovnání dočkali. Šest minut před vypršením časového limitu se Aleš Jelínek trefil po přesném pasu Semoráda zpoza branky. Jenže radost z nerozhodného stavu opět vydržela jenom chvilku. Z narůstajícího tlaku na hostující straně paradoxně padla branka na straně Mostu. Suchan vyrazil Tvrdkovu střelu jen na hokejku volného Tomáše Rohana, který v 57. minutě zametl touš do odkryté klece. Tříbodovému úspěchu domácího mužstva už nezabránila ani závěrečná hra bez brankáře.

Po 43. kole tak svěřenci Karla Dvořáka a Milana Chalupy klesli na nepostupovou devátou pozici. Ve zbývajících devíti zápasech se tak budou muset poprat o účast v jarních vyřazovacích bojích.

Most - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 15. Slavíček (Tauš), 25. Vrtek (M. Rohan, Tvrdek), 29. Tvrdek (Vachovec, Ondráček), 57. T. Rohan (Tvrdek, Vrtek) - 16. Kostourek (Ostrčil, Pavlík), 27. Zohorna (Vondráček, Morava), 54. Jelínek (Polodna, Kostourek). Rozhodčí: Würtherle - Komárek, Špůr. Vyloučení: 8:7. Využití: . V oslabení: . Diváci: 211. Střely na branku: 37:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Most

Benda (Škubal) - M. Rohan, Havelka, Přindiš, Schusser, Charousek, Parýzek, Safroněnkov, Kuncl - T. Rohan, Vrtek, Tvrdek - Ondráček, Vachovec, Přeučil - Tauš, Slavíček, Klíma - Nedrda, Heinisch, Vaněk

Neruda (17. Suchan) - Morava, Knesl, Jelínek, Protivný, Pavlík, Ostrčil - Zohorna, Semorád, Vondráček - Kostourek, Meidl, Polodna - Švaňhal, Štěpánek, Musil - Wasserbauer, Zábranský, Stehlík