14. 1. 2018 | Ladislav Vácha

Dobrá práce! Juniorka doma smetla z ledu Litomyšl osmičkou!

B-mužstvo přivítalo v domácím prostředí Litomyšl a v důležitém utkání tabulkových sousedů potřebovalo nutně získat všechny tři body. Bruslaři položili základ svého triumfu už v úvodní dvacetiminutovce, v níž vstřelili dvě branky. V prostřední části pak definitivně zlomili odpor svého soupeře, když mu nasázeli hned šest gólů! Ve třetí periodě už se střeleckého úspěchu ani jeden z týmů nedočkal a Havlíčkův Brod tak vyhrál jednoznačně 8:0, čímž snížil svou ztrátu na play-off na pouhé dva body! Hattrickem se blýskl kanonýr Daniel Homola (na snímku), dvě branky vstřelil Jan Jelínek a po jednom přesném zásahu zaznamenali Vladimír Szilva, Václav Piskač a Jakub Lacina. Gólman Miroslav Folvarský zazářil a vychytal čisté konto.

Hosté začali aktivně a už v 5. minutě nebezpečně zahrozili, když rána Štěpána Švece zacinkala na spojnici. Ve velké šanci se ocitl na druhé straně hřiště i Jiří Přibyl, ale jeho ránu zblízka vytáhl famózním zákrokem gólman Kalousek. Bruslaři se dočkali až ve 13. minutě, když při vlastním oslabení ujel do úniku Tomáš Cejpek, jenž sice v pádu trefil jen Kalouskův beton, ale z pohotové dorážky skóroval Daniel Homola. Litomyšl potom několikrát nebezpečně zahrozila, ale gólman Folvarský se vyznamenal. V 19. minutě našel Václav Pecen hezkým pasem rozjetého Jana Jelínka, jenž svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou pod víko.

V prostřední části rozjel Havlíčkův Brod B na ledě bohaté gólové hody, v její druhé půlce srazil soupeře do kolen hned šesti brankami! Ve 31. minutě adresoval Daniel Homola povedenou nahrávku Janu Jelínkovi, který v samostatném úniku nedal brankáři Kalouskovi rychlou ranou žádnou šanci a vyhnal jej na střídačku. Vzápětí narýsoval Václav Pecen dlouhý a parádní pas do jízdy Vladimíru Szilvovi, jenž doslova vykoupal brankáře Klase a uklidil puk do zcela odkryté brány. Zanedlouho sice nastřelil Daniel Homola svou dělovkou jen břevno, ale ihned vybojoval kotouč zpět a špičkovou ranou z mezikruží našel mezírku mezi Klasovými betony. Tentýž hráč se pak prezentoval přesnou dorážkou a završil svůj hattrick! Ve 37. minutě zakončil nádhernou souhru Václav Piskač, jenž nepohrdl lahůdkovou pobídkou před brankoviště od Vladimíra Szilvy. A aby toho málo, upravil na 8:0 při vlastním oslabení Jakub Lacina, jenž zblízka propálil gólmana Klase po pasu z hole Tomáše Cejpka.

Ve třetí periodě mohl brzy snížit Rostislav Pilavka, ale trefil jen přesouvajícího se gólmana Folvarského. Na druhé straně nebezpečně zahrozil Tomáš Cejpek, jenž se protáhl až před brankoviště soupeře, ale bekhendem prověřil jen pozornost gólmana Klase. Před hodně odkrytou bránou potom střílel Štěpán Švec, ale maskovaná opora Bruslařů vytáhla jeho projektil na poslední chvíli do bezpečí. Miroslav Folvarský, jenž chytal opravdu bravurně, pak vyhrál další minisouboj s Rostislavem Pilavkou, jenž jej ani napodruhé nedokázal zblízka překonat. Parta z Kotliny se tak radovala z vysokého a důležitého vítězství 8:0.

Krajská liga mužů 2017/2018

Branky a nahrávky: 13. Homola (Cejpek), 19. Jelínek (Pecen), 31. Jelínek (Homola), 31. Szilva (Pecen), 33. Homola, 36. Homola (Beran, Lacina), 37. Piskač (Szilva, Beran), 40. Lacina (Cejpek). Rozhodčí: Jan Čížek – Kristýna Hájková, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 60. Střely na branku: 33:31 (13:8, 12:15, 8:8). Průběh utkání: 8:0.

Folvarský (Adam) – Pecen, Motl, Lacina, Suchý, Rubner, M. Semrád, Bancíř – Homola, Cejpek (C), Jelínek – Beran, J. Přibyl, Piskač – Abbrent, Szilva, M. Hynek "A" – Křížek, M. Přibyl, Polák