18. 9. 2013 | Luboš Vácha, Ladislav Vácha

Derby s Třebíčí rozhodl Miroslav Holec

Havlíčkobrodští hokejisté sehráli krajské derby proti rivalovi z Třebíče. Na ledě byla o něco aktivnější hostující Horácká Slávia, kterou sice Rebelové ve skóre dotahovali, ale jejich snažení zmařil v závěru třebíčský rychlík Miroslav Holec, jenž nejprve proměnil trestné střílení a v posledních sekundách utkání ještě skóroval při power play do prázdné klece. Hlučná skupinka hostujících fans tak mohla řádně oslavit zisk tří bodů.

Derby dvou soupeřů z Vysočiny začalo velmi opatrným hokejem z obou stran. První velikou šanci měl ve 3. minutě Petr Polodna, který se sám ocitl v mezikruží, ale svou střelu nedokázal přes Faltrovy připravené betony dostat do sítě.
Uběhly zhruba dvě minuty a z otevření skóre se radoval hostující tým Třebíče. Jeho hráči se natvrdo usadili v útočné třetině, kde nejprve z pravého kruhu vybruslil Jan Wasserbauer, jenž svou přesnou nahrávkou našel osamoceného Lukáše Nahodila. Ten na sebe natáhl domácího beka, naznačil střelu, ale vzápětí přihrál z druhé vlny dojíždějícímu Tomáši Vondráčkovi, který neměl těžký úkol napálit puk z úhlu do prázdné branky.
Další zajímavé akce bylo možné vidět až v závěru první části, kdy byli třebíčští hráči lépe naladěni, což jim svědčilo. Domácí brankář Daniel Dolejš byl však úspěšný proti dalekonosné a velmi tvrdé ráně Ondřeje Dlapy. Zanedlouho jeho bystrost zkoušel ještě střelec prvního gólu utkání Tomáš Vondráček. S jeho zápěstím vystřelenou bombou si Dolejš poradil na výbornou. Skvěle si během první části počínal jeho protějšek Martin Falter.

Do druhého dějství se vstupovalo podobným tempem jako v tom předchozím. Do větších šancí se už dostávali i Rebelové. Divákům v Kotlině se zatajil dech po střele Radka Novotného, který od modré lajny těsně minul horní tyčku. Během dalších pěti minut se Havlíčkobrodští dostali do oslabení. Třebíčští se během početní výhody snažili vykřesat nadějnou příležitost. Tu nejlepší měl na čepeli Miroslav Holec, s jehož chytrým blafákem si Dolejš pomocí rychlého levého betonu poradil.
Posléze byli hosté laxnější u puku, čehož začali využívat domácí. Dostávali se do tlaku, který se jim vyplatil v podobě vyrovnávací branky. Lukáš Havel si v pohodě najel až za záda hostujících obránců, kam dostal výstavní přihrávku od Petra Polodny. Havlíčkobrodský rychlík sice cítil stíhající beky v patách, ovšem ani to ho v samostatné akci nevyvedlo z míry a bekhendem propálil Faltra nad betonem. Nebylo by to derby, kdyby nepřišlo drama. Uplynuly dvě minuty a z vedení se opět radovali fanoušci Horácké Slávie. Vše odstartoval David Dolníček, který adresoval kotouč Jakubu Čuříkovi. Ten se rozjel do útočné třetiny a poslal touš na hokejku Marka Laše, jenž z bezprostřední blízkosti překonal natahujícího se Dolejše.

Tím ale vše nekončilo. Během poslední dvacetiminutovky o sobě znovu dali vědět Rebelové, kteří podruhé v zápase dohnali jednogólové manko. Autorem branky byl znovu Lukáš Havel, jenž přesnou ranou z úhlu vykřesal jiskru naděje pro havlíčkobrodskou střídačku.
Pak ovšem udeřili hosté, konkrétně Miroslav Holec, jemuž bylo během početní nevýhody Třebíče nařízeno trestné střílení. Zkušený borec zvolil pro zakončení polovysokou střelu, která zamířila přesně k Dolejšově levé tyčce. Bývalý hráč Havlíčkova Brodu předvedl v následné power-play parádní akci. U mantinelu sebral vyhozený puk a fikaně se s ním prokličkoval až před prázdnou domácí branku. Pohodová střela do prázdné branky stanovila konečný stav utkání. Dvougólový odskok v závěru poslední dvacetiminutovky zařídil hostům tři body.

Havl. Brod - Třebíč

Branky a nahrávky: 37. Havel (Polodna, Říha), 47. Havel (Polodna) – 5. Vondráček (Nahodil, Wasserbauer), 39. Laš (Čuřík, Dolníček), 55. Holec, 60. Holec (Dlapa, Němec). Rozhodčí: Michal Hrubý – Milan Kis, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1303. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Dolejš (Opršal) – Novotný, Kolafa, M. Drtina, Vágner, Korím, Semrád, Zítka – Říha, Polodna, Havel – Berger, Endál, Rytnauer (C) – Maliník, P. Štěpánek, Semorád – Milfait, Stehlík, Chlubna