18. 12. 2016 | Ladislav Vácha, Petr Miklas

Cenný bod! Starší dorost prohrál v Havířově po nájezdech

Starší dorostenci chtěli v Havířově navázat na skvělý výkon a překvapivou výhru ve Vítkovicích. Mladí Bruslaři šli po bezbrankové první dvacetiminutovce do vedení zásluhou Vojtěcha Veverky, ale domácí v prostřední části dvěma góly nepříznivý stav otočili. Už to vypadalo, že Havlíčkův Brod se vyrovnání nedočká, jenže v 58. minutě vykouzlil Radim Pejchal (na snímku) nechytatelnou dělovku od modré čáry a odstartoval na straně hostů velkou salvu radosti. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž získali bonusový bod Slezané. Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc si tak odvezli do Kotliny z víkendové výpravy cenné čtyři body. (Foto: Juniorský hokej)

Od začátku se hrálo v dobrém tempu, oba týmy hodně bruslily a hlavně hráči Havlíčkova Brodu byli důrazní v osobních soubojích. Ale ani AZet si s nimi nic nezadal. Byly z toho i přesilovky, ale ani jedna z nich nebyla potrestána.

Největší šance byly k vidění v 8. minutě, kdy nejprve neuspěli domácí Hilšer s Žídkem, kteří se snažili protlačit puk skrz Folvarského betony, ale ten se překonat nenechal. Následně se Havlíčkův Brod dostal do přečíslení dvou na jednoho, Donda se rozhodl zakončit sám, ale jeho překvapivou střelu Dufek vyrazil. Nevyužity zůstaly i další šance a tak byl po první třetině stav stále 0:0.

Ve 24. minutě se Havlíčkův Brod dostal do vedení, když se prosadil po Dondově přihrávce po přečíslení dvou na jednoho Vojtěch Veverka. AZet pak nevyužil minutu dlouhou přesilovku 5 na 3 a tak mohli hosté přidat druhou branku. Jenže Kohout nedokázal dostat vyraženou střelu do odkryté branky.

Ve 35. minutě snížil Matěj Potočný, který dorazil Kuchařovu střelu a využil tak přesilovku. Něco málo přes minutu před koncem udeřili domácí podruhé, když Jan Žídek svou střelou zpoza obránce překvapil Folvarského. Tomu puk prošel mezi vyrážečkou a betonem, odrazem o tyč se pak dostal do sítě. Po dvou třetinách tak an tabuli svítil stav 2:1.

Ve třetí třetině pokračoval tuhý boj, z nějž hosté mohli docílit vyrovnání, když se ve 47. minutě Křehlík a Krejčí marně pokoušeli překonat Dufka. O deset minut později se při oslabení do přečíslení dvou na jednoho dostali domácí Potočný s Bambulou, prvně jmenovaný se rozhodl zakončit sám, ale mířil jen do Folvarského.

Necelé dvě minuty před koncem, těsně po skončení přesilovky, se Havlíčkovu Brodu podařilo srovnat. Radim Pejchal se dostal k odraženému puku a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Po šedesáti minutách tak šel zápas do prodloužení.

V prodloužení mohli rozhodnout domácí, konkrétně Bambula, který byl ve dvou gólových šancích, ale jeho ránu ze 61. minuty zastavilo držadlo Folvarského hole. Druhou šanci měl minutu před koncem prodloužení, kdy se dostal do samostatného úniku, ale bekhendový blafák mu Folvarský lapil. Proto následovaly samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech jsme se dočkali až šesté série, ve které rozhodl Jan Bambula, který se trefil nad rameno Folvarského. AZet tak bere z tohoto utkání dva body. Další utkání sehraje AZet až 6.1. 2017 na ledě Kolína.

Havířov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 35. Potočný (Kuchař), 39. Žídek (Pawliczek), rozh. náj. Bambula – 24. Veverka (Donda, Holenda), 58. Pejchal. Rozhodčí: Václav Šutara – Jiří Ganger, Michal Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 39:31 (12:8, 14:7, 8:13 – 5:3). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2sn.