25. 2. 2017 | Milan Sochor

Bruslařům se nepodařilo smazat ztrátu, o první výhru zabojují v pondělí

HAVLÍČKŮV BROD - Hned od první třetiny byli opticky lepším týmem Bruslaři, kteří se více drželi na puku a častěji se dostávali do zakončení. To ale byla jejich bolístka. Své šance nedokázali proměňovat a nechali vyniknout hostujícího brankáře. Ve druhém dějství pak navíc chybovali v obraně, díky čemuž šly Řisuty do vedení. To dokonce navýšily dvěma slepenými góly, které vměstnaly do 44 sekund. Bojovníci z Kotliny však nesložili zbraně. Ve třetí třetině využil přesilovou hru Jakub Lacina a na dostřel poslal Bruslaře Luboš Voříšek. Na vyrovnání už domácí ani přes zlepšený výkon nedosáhli, naopak hosté další brankou potvrdili své vítězství a ujali se vedení v sérii.

Havlíčkobrodští hokejisté byli od začátku směrem dopředu aktivnější, první opravdu nebezpečné šance měli ovšem hosté. Petr Janeček zblízka vyprášil Novákovy betony, po střele Jakuba Sedláčka, kterou ještě tečoval Petr Havlůj, zvonila dokonce tyč. Pak už hrozili hlavně Bruslaři. Po akci Lukáše Endála několikrát zblízka dorážel Filip Navrátil, na Jana Ilašenka si ale nepřišel. S nepořízenou odjížděl také Luboš Voříšek, jenž z levého kruhu těsně přestřelil. A když si i Tomáš Chlubna vylámal zuby po průniku z pravé strany, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá perioda začala v podobném duchu jako ta první. Jenže Bruslaři pokazili rozehrávku o mantinel, puk se odrazil k Pavlu Hegenbartovi, jenž si sjel mezi kruhy a nekompromisní ranou zápěstím nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Po inkasované brance se Havlíčkův Brod stále tlačil dopředu, po faulu se ale musel bránit. Buldoci se díky důrazu v početní převaze dostali k několika dorážkám před brankovištěm a bývalý Rebel Michal Borovanský nakonec dostal puk do sítě. Neuběhla ani minuty hry a hosté vedli už o tři branky, když se po individuální akci zpoza brány prosadil Šimon Náprstek.

Se svěřenci Romana Kaňkovského a Ladislava Fixy už to nevypadal příliš růžově, domácí ale vykřesali naději v přesilové hře. Patrik Přidal nejprve nedosáhl na puk, který by dorážel do prázdné brány, po něm se ale na modré čáře opřel do puku Jakub Lacina, jehož dělová rána rozvlnila síť za Ilašenkovými zády. Netrvalo dlouho a rozdíl ve skóre už byl jenom jednobrankový. V další početní výhodě po střele Davida Valy od modré čáry domácí několikrát doráželi a Luboš Voříšek rozjásal tribuny v Kotlině. Domácí měli další šance znovu v přesilové hře, pak byli ale vyloučeni a Řisuty byly v těchto situacích stoprocentní. Po přihrávce Petra Janečka zpoza brány pálil z levého kruhu Václav Kolařík a trefil se přesně k bližší tyči. Pak už se čas domácím rychle krátil. Bruslaři ještě zkusili hru bez brankáře, skóre už se ale neměnilo.

Havl. Brod - Řisuty

Branky a nahrávky: 46. Lacina (Endál, Třetina), 50. Voříšek (Kozlík, Michálek) – 27. Hegenbart, 37. Borovanský (Krpata), 38. Náprstek, 54. Kolařík (Janeček). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Michal Tasch, Jan Pechánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 862. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4. Stav série: 0:1.

Novák (Panec) – Vala, Kulhánek, Duben "A", Lacina, Kříž, M. Semrád, Bušek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Michálek, Voříšek, Kuchta – Chlubna, Ludvík, Beneš – Křížek, Kozlík, Navrátil