15. 8. 2017 | Štěpán Ondráček

Bruslaři zvládli přetahovanou s Hodonínem! Vítězství vystřelil Milfait

Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali ve třetím přípravném utkání Hodonín, který má rovněž ambice postoupit do WSM ligy. V sestavě domácího celku se představily nové posily, a to brankář Michal Chmel a obránce Niklavs Balgalvis s uzdraveným kapitánem Miroslavem Třetinou. Zápas nabídl hokej nejvyšší kvality a oba dva týmy potvrdily své ambice před začátkem nové sezóny. Duel měli lépe rozehraný Bruslaři, kteří v zápase převážně vedli, ale Hodonín ukázal svoji sílu, když otočil stav zápasu. Svěřenci trenéra Václava Adama nesložili zbraně a v samém závěru zvrátili utkání na svou stranu. V zápase se nejvíce dařilo Lukáši Endálovi, Janu Milfaitovi a Jakubu Šuhajovi, kteří vsítili po dvou brankách. Jednou se mezi střelce zapsal i Miroslav Třetina.

Úvodní minuta zápasu patřila Bruslařům, a to konkrétně prvnímu útoku, který si vypracoval první šanci. Domácí výběr trápil hosty v jejich útočné třetině, ale ani krásná souhra mezi dvojicí Lukáš Endál – Miroslav Třetina k brance nevedla. První branku zápasu vstřelili Bruslaři, a to Lukáš Endál, který zabrzdil před tyčkou a překonal nadvakrát brankáře Kotvana. Domácí mančaft nepouštěl hodonínské do útočného pásma. Bruslaři hráli velmi dobře dopředu, když se prezentovali další akcí. Puk šel po ose Jakub Hoskovec – Miroslav Třetina – Daniel Spratek, který se ale k zakončení nedostal. Hosté poté vyrovnali. U Drtičů platilo pořekadlo „Z minima maximum“, když Dominik Matula našel křižnou přihrávkou přes útočné pásmo Petra Peše, který objel branku a zasunul touš za bezmocného Nováka.

Jenže vyrovnaný stav netrval moc dlouho, neboť hostující brankář vyrazil puk jen před sebe a nejrychleji se ve skrumáži před ním zorientoval Jan Milfait. Hodonínští hokejisté se začali osmělovat v útočném pásmu. Střelu Dominika Matuly brankář Novák ještě zneškodnil. Jenže o několik minut později byl domácí gólman krátký na krásnou akci hostů, na jejímž konci byl Michal Romančík. Hodonín se poté rozehrál a několikrát podnikl výpad do útočného pásma Bruslařů, avšak bez gólového efektu. Zato domácí tým se branky dočkal, a to zásluhou Jakuba Šuhaje, který zakončil elegantní souhru třetího útoku. Michal Romančík, který obdržel milimetrový pas, mohl vyrovnat, ale v zakončení nebyl přesný.

Bruslařům se vstup do druhé periody vydařil, když po dvou minutách zaznamenali čtvrtý gól. Domácí mančaft předvedl překrásnou kombinaci, ve které byli Lukáš Endál, Luboš Voříšek a zakončující Miroslav Třetina, jenž zametl kotouč do prázdné branky. Do velké příležitosti se dostali i Drtiči, ale Novák byl na svém místě. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale oba dva brankaři nedopustili změnu stavu. Hodonínští zavřeli domácí výběr v obraném pásmu, z čehož vyplynula branka Drtičů. Ke střele se dostal Jakub Sajdl, který nadvakrát procedil kotouč za Nováka. Bruslaři poté hráli početní výhodu, ale branku v ní nezaznamenali. Hodonín se dostával vícekrát do útočného pásma, ale narážel na dobře připraveného Chmelu.

Havlíčkobrodští hokejisté zahájili poslední dějství přesilovou hrou, ale soupeř se ubránil. Diváci poté viděli několik útočných výpadů z obou stran, ale skóre zůstalo nehnuté. Drtiči hráli dvojnásobnou přesilovku, v níž dokázali Bruslařům zatížit gólový účet. Ondřej Stehlík, jenž dostal nabito od Daniela Vaňka, se se střelou nemazal a vymetl všechny pavučiny v Chmelově svatyni. Svěřencům trenéra Václava Adama došly síly, ale hodonínští toho nedokázali využít. Hosté šli poprvé v zápase do vedení, když se prosadil Michal Kuba. Poněkolikáté v zápase vedení netrvalo dlouho, neboť vyrovnávající branku zaznamenal Jakub Šuhaj. Broďáky vzápětí poslal do vedení Jan Milfait, jenž z dorážky došťouchl kotouč za brankovou čáru. Do utkání zasáhly i emoce, které přiostřily dění na ledě. Bruslaři hráli ke konci zápasu početní výhodu 5 na 3, kterou využili. Konečnou podobu výsledku dal zkušený kanonýr Lukáš Endál.

přát.. kolo, úterý 15.8.2017 od 18:00
7:5
(3:2, 1:1, 3:2)
Havl. Brod - Hodonín

Branky a nahrávky: 3. Endál (Přidal, Třetina), 12. Milfait (Kozlík, Balgalvis), 16. Šuhaj (Spratek, Vala), 22. Třetina (Voříšek, Endál), 54. Šuhaj (Vašíček), 55. Milfait (Kozlík, Voříšek), 59. Endál (Přidal, Třetina) – 11. Peš (Matula, Sajdl), 14. Romančík (Haloda), 30. Sajdl (Stehlík, Matula), 47. Stehlík (Vaněk, Mojžíš), 53. Kuba (M. Haloda). Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Kukeně – Petr Křivohlavý, Tomáš Krejčí . Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 309. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5, 7:5.

Novák (od 30. Chmel) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, M. Semrád, Balgalvis – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Kozlík, Milfait – Šuhaj, Spratek, Hoskovec