1. 9. 2016 | Ladislav Vácha

Bruslaři ztratili tříbrankové vedení a z Kolína si odvezli remízu

Havlíčkův Brod se vydal k odvetě na led Kolína, kde si vedl do začátku druhé třetiny velmi dobře. Postupně si totiž vytvořil nadějný tříbrankový náskok a vypadalo to, že si domů odveze vítězství. Kozlové ale brzy snížili na nejtěsnější rozdíl, a i když se Bruslaři ještě dostali do dvoubrankového vedení, podařilo se jim v 59. minutě vyrovnat na 4:4. První branku v dresu A-týmu vstřelil během této přípravy David Bušek, po němž se z brodského tábora trefili ještě Patrik Přidal, Filip Beneš a Tomáš Semrád.

Úvod střetnutí byl na obě strany vyrovnaný. Šance se rodily na obou stranách a oba maskovaní muži tak byli v permanenci. Jistějším dojmem působil Čeněk Novák, z nějž nevypadávaly puky tak, jako z kolínského brankáře. Hosté z Vysočiny postupně převzali iniciativu a jejich převaha byla přetavena ve vedoucí gól. David Bušek vystřelil od modré a nic nevidícímu Koutskému zapadl puk pod horní tyčku. Kozlové se snažili na konci první části srovnat, leč Novák předvedl několik výborných zákroků. Kaňkou na první části bylo zranění Tomáše Mečiara. Ten by měl však být již v pondělí fit.

Domácí nezachytili vstup do druhého dějství. Endál se protlačil až na brankoviště, kde předložil puk do tandemu Patriku Přidalovi, který si s volným místem v kleci věděl rady a umístil tam puk. Pár momentů nato si sjel z křídla na střed Filip Beneš a střelou na zadní tyč dal Havlíčkobrodským pohodlné vedení. Jenže také Kolín dokázal gólově kontrovat. Nejprve zužitkoval parádní kombinaci s Krajňákem Tomáš Pipek, který v situaci dva na jednoho švihem nedal Novákovi šanci. Dvě minuty po něm se v přesilovce dostal k dorážce Martin Černý, jenž prostrčil puk pod nataženým gólmanem do sítě. Od té doby měla domácí ekipa více ze hry. Svou převahu ovšem díky pozornému brankáři a pevné obraně nezužitkovala.

Havlíčkobrodští využili hned na startu třetí části početní převahu. Dělovku od modré přišpendlil k zadní tyči Tomáš Semrád. Svěřenci Aleše Tottera a Ladislava Fixy měli v dalších minutách dobrý tlak, leč na Koutského recept najít nedokázali. Kozlové si zhruba v polovině třetího dějství vyžádali oddechový čas, po němž se jejich hra zvedla. To potvrdil brzy Jakub Semirád, který stejně jako Semrád slavil úspěch s tvrdým políčkem od modré. Broďáci drželi své těsné vedení, o které je minutu a půl před koncem připravil Petr Morkes, jenž dostal nabito zpoza brány a na brankovišti zvedl touš nad Novákův beton.

Všichni očekávali, že bude následovat prodloužení, ve kterém měli mít Havlíčkobrodští k dispozici přesilovku. Domácímu tým ale požadoval přímo nájezdy bez nastaveného času. Nakonec to dopadlo tak, že se nekonalo ani jedno ani druhé. „My jsme si chtěli vyzkoušet prodloužení. Klidně bez té přesilovky, kterou jsme měli hrát. Je to příprava a vyzkoušet se to mělo. Nesouhlasili jsme s tím, aby se jely jen nájezdy. Kdyby se to dohodlo před zápasem, bylo by to o něčem jiném. Ale domácí přišli, když jsme měli přesilovku, že budou rovnou nájezdy. Přišlo nám to v tomto ohledu poněkud nekorektní,“ vyjádřil se k pozápasové situaci trenér Bruslařského klubu Aleš Totter.

příp.. kolo, čtvrtek 1.9.2016 od 18:00
Kolín
4:4
(0:1, 2:2, 2:1)
Kolín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 24. Pipek (Krajňák), 26. Černý (Horyna, Krajňák), 51. Semerád (Hanzl, Kadlec st.), 59. Morkes (Zumr) – 14. Bušek (Cejpek), 21. Přidal (Endál), 22. Beneš (Lacina, Kozlík), 45. Semrád (Endál). Rozhodčí: Barek – Špringl ml., Špringl st. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4.