8. 9. 2015 | Ladislav Vácha

Bruslaři v závěru mohutně tlačili, ale táborskou tvrz nedokázali dobýt

TÁBOR - Havlíčkův Brod začal přátelský zápas na ledě silného Tábora velmi dobře a na konci úvodní dvacetiminutovky se ujal nejtěsnějšího vedení. Kohouti ale skvěle zkonsolidovali síly během první přestávky a hned na začátku 2. třetiny předvedli parádní obrat. Soubor z Kotliny si vytvořil obrovské množství vyložených šancí, ale buď selhal v koncovce, nebo ho rozesmutnil skvěle chytající brankář Klestil. Hosté ještě znásobili svou převahu při závěrečné přesilovce hrou bez brankáře a dotlačili kotouč za Klestilova záda, ale jen za cenu postavení útočícího hráče v brankovišti. Čestnou branku Bruslařů vstřelil Lukáš Endál. (Archivní foto: Vladimír Kunc)

Úvod utkání nabídl oběma týmům výhodu přesilové hry, ale gólový efekt se ani na jedné straně nedostavil. Otevřít brankový účet zápasu mohl Marek Havel, ale zblízka ztroskotal na Klestilových betonech. Na opačné straně ledové plochy našel Stanislav Polodna při přečíslení 2 na 1 rozjetého Jakuba Krätzera, jehož rána z pravého kruhu trefila jen brankáře Dusíka. V samostatném úniku neuspěl ani havlíčkobrodský mladík Patrik Přidal, ale v 18. minutě už u brány domácích udeřilo. Při přesilovce předvedl krásné sólo přes celé hřiště obránce David Vala a nabil před brankoviště Lukáši Endálovi, jenž se z dobré pozice nemýlil. Sám na gólmana Klestila pelášil potom ještě Tomáš Chlubna, ale jeho projektil vyrazil maskovaný muž Kohoutů ramenem.

Jihočechům první přestávka prospěla, protože hned po návratu na led slavili vyrovnání. Hosté nedokázali odklidit kotouč ze svého pásma a tým s kohoutem ve znaku to nekompromisně potrestal. Stanislav Polodna uvolnil Martina Semráda, jenž si brankáře Dusíka rozhýbal rychlými kličkami a zasunul puk za jeho záda. Bruslařům mohl vrátit vedení zpět Jevgenij Kondratěv, ale neusměrnil kotouč do odkryté brány. Hokejisté z husitského města si počínali v zakončení o poznání lépe, když Martin Havran vykouzlil nádherný křížný pas na Jakuba Matušíka a ten rozechvěl síťku za bezmocným brankářem Dusíkem. Navýšení náskoku pak odmítl před odkrytou bránou Jan Březina, z brodských řad zazvonil na tyčku Marek Havel a Třetinovu tutovku zmařil skvělý brankář Klestil.

Do závěrečného dějství naskočili svěřenci trenéra Matušíka aktivně a ze svého tlaku vytěžili faul Jakuba Kořínka. Havlíčkobrodská defenziva v čele s gólmanem Zvolánkem, jenž v půlce duelu vystřídal svého kolegu Dusíka, však v této zkoušce obstála, stejně jako po vyloučení Petra Kuchty. Totterova družina v úplném závěru zápasu vsadila vše na jednu kartu a svou hru v početní převaze umocnila ještě tím, že místo brankáře Zvolánka naskočil do hry šestý hráč z pole. A byl z toho pořádný rozruch před domácí bránou! Po vyražené ráně Kirilla Vlasova se Brod procpal ke dvěma dorážkám a dokonce dopravil puk do sítě, ale jen za cenu postavení útočícího hráče v brankovišti. Jihočeši už nejtěsnější náskok nepustili a uhájili ho až do závěrečného hvizdu.

Podrobnou reportáž ze zápasu včetně podrobného popisu závěrečného tlaku Havlíčkova Brodu naleznete ZDE.

přát.. kolo, úterý 8.9.2015 od 18:00
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)
Tábor - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 21. Semrád (Polodna, Krätzer), 25. Matušík (Havran) – 18. Endál (Vala, Dusík). Rozhodčí: Michal Talpa – Karel Deim, Michael Hřídel. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Tábor

Klestil (Novák) – Havran, Semrád, Klíma, Kanov "A", Heršálek "A", Hlaveš, A. Hájek – Kellner, Krätzer, Polodna, Vaniš, Matušík "C", Seidl, Blažek, Zayml, Březina, Mrkvička, T. Hájek

Dusík (Zvolánek) – Pecen, Vala, Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda – Přidal, Třetina "A", Endál "A" – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Havel, Cejpek, Hlídek