1. 12. 2017 | Dominik Adam, Ladislav Vácha

Bravo! Starší dorostenci berou v nadstavbě první body

Starší dorostenci vyhráli přestřelku v pražských Letňanech. Bruslaři sice prohrávali 0:2, ale poté ale vyrovnali. Po chvilce sice znovu prohrávali, ale nakonec o výsledku rozhodla třetí perioda, ve které dali Bruslaři dvě branky a tím pádem vyhráli těsně 4:3. Za Havlíčkův Brod skórovali Jakub Petržilka, Marek Tecl, Lukáš Pokorný a Richard Cachnín. V tomto utkání si připsal bod do sbírky také skvěle hrající útočník mladšího dorostu Marek Kopic, jenž zaznamenal asistenci u gólu Lukáše Pokorného.

Začátek byl poměrně vyrovnaný, ale potom začaly na ledě jednoznačně dominovat Letňany. V čase 10:38 usedl na trestnou lavici brodský útočník Pavel Dudek a domácí využili nabídnutou přesilovku už za 13 sekund. Od Tomáše Soukupa přebral puk Ivan Lytvynov a nechytatelnou dělovkou z mezikruží zavěsil pod víko. Havlíčkův Brod měl velké problémy s přechodem do útočného pásma a se zachytáváním aktivních hráčů soupeře, za což jej v 17. minutě stihl druhý trest. Na hraně ofsajdu ujel do samostatného blafáku Tomáš Soukup, povedeným blafákem si položil gólmana Rachůnka a zasunul kus černé gumy za jeho záda. Hosté si vytvořili tlak těsně před první sirénou, ale branku z něj nevytěžili.

Mladí Bruslaři vyjeli do prostřední části jako vyměnění a dostali Letce pod velký tlak, z nějž brzy vytěžili kýžené snížení. Ve 25. minutě Adam Dvořák zavezl kotouč do útočného pásma a i v pádu dokázal přihrát před brankoviště Jakubu Petržilkovi, jehož pohotová střela skončila za Hamalčíkovými zády. Hosté z tlaku vytěžili přesilovku, ale sehráli ji hodně špatně. I přesto na hrací ploše dál dominovali a ve 32. minutě se radovali ze zaslouženého vyrovnání. Richard Cachnín v rohu útočného pásma prostrčil puk Marku Teclovi, jenž si vybruslil do kruhu a nádhernou ranou skóroval pod břevno. Na útočný výlet se pak vydal Jakub Adam, jenž při přečíslení 2 na 1 přihrál před bránu Tomáši Křehlíkovi, který z voleje vyprášil Hamalčíkův beton. Strážce letňanské svatyně se hodně zapotil při následné přesilovce soupeře, když holí vytáhl jasný gól Marku Teclovi, jenž dorážel do odkryté brány. Havlíčkův Brod však v předposlední minutě druhé třetiny čekala studená sprcha. Při přesilovce vystřelil z kruhu David Pelant, jehož projektil se od Rachůnkova betonu odrazil do brány.

Parta z Kotliny naskočila do třetí periody s velkou chutí a brzy za to byla odměněna vyrovnáním. Bruslaři ve 43. minutě založili rychlý protiútok, Pavel Dudek přihrál na levé křídlo Lukáši Pokornému a ten z kruhu vystřelil. Gólman Hamalčík sice dokázal zasáhnout, jenže kotouč mu smolně přepadl přes rameno a skončil až v síti. A v havlíčkobrodském táboru bylo brzy ještě veseleji! Při krásné kombinaci elitního útoku zakončil z pravého kruhu Tomáš Křehlík, gólman Hamalčík kotouč vyrazil před sebe a z dorážky došťouchal hrací předmět na místo určení Richard Cachnín. Jak se později ukázalo, nakonec to byla vítězná trefa. Uklidnit hosty mohl Lukáš Pokorný, ale sám před bránou vyprášil jen Hamalčíkovu lapačku. Havlíčkův Brod už si nejtěsnější náskok pohlídal až do konce a odvezl si domů všechny tři důležité body.

Extraliga staršího dorostu

Branky a nahrávky: 11. Lytvynov (Soukup, Valdhans), 17. Soukup (K. Pejchal, Valdhans), 39. Pelant (Lytvynov) – 25. Petržilka (Dvořák, Adam), 32. Tecl (Cachnín), 43. Pokorný (Dudek, Kopic), 49. Cachnín (Křehlík, Tecl). Rozhodčí: David Čáp – Sebastien Hradil, Jakub Zmeškal. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváci: 50. Střely na branku: 25:53 (10:17, 7:14, 8:22). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.