25. 2. 2013 | Pavel Buňat

Boleslav úřadovala i potřetí, Rebely sestřelila sedmi góly

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Čtvrtfinálová série mezi Havlíčkovým Brodem a Mladou Boleslaví je po třetím zápase opět blíže k triumfu Bruslařů. Ti v Kotlině zvítězili vysoko 7:2 a v sérii vedou už 3:0 na zápasy a je krok od postupu. Domácí Rebelové sice opět proti favoritovi dobře začali a v osmé minutě se radovali z přesilovkového gólu Ondráčka. Pak ale úřadovali hosté a do první přestávky vsítili tři branky. Ve druhé části sice na rozdíl jediného gólu snížil Havel, po následné obranné hrubce však opět hosté navýšili vedení a už Rebely k ničemu nepustili. Naopak mohli dál pokračovat v ofenzívě a nakonec se radovali celkem ze sedmi gólů! Koudelka, Nouza a Vrbata zaznamenali shodně po dvou vstřelených brankách.

Aktivněji do utkání vstoupil favorit z Mladé Boleslavi a od prvních minut hýřil aktivitou. Rebely držel v brankovišti Daniel Dolejš, který nadvakrát skvěle vychytal Nouzu. Gólová radost přišla poprvé na konci osmé minuty, a to na domácí straně! Během přesilové hry se do pásma natlačil Martin Ondráček a při křídelním útoku vyzkoušel Willovu pozornost, jemuž Ondráčkovo nahození propadlo až do sítě.
O minutu později však bylo srovnáno. Hosté taktéž těžili z přesilové hry. Při klasické početní souhře namazal Výborný od mantinelu nikým nehlídanému Tomáši Nouzovi, jenž střelou k tyči rozjásal zelenobílé barvy. Neuběhly ani další dvě minuty a hostující sektor měl podruhé důvod k radosti. Výpad Mikulíka a následný blafák sice Dolejš bravurně vyrazil, ale na pohotovou dorážku Martina Koudelky vleže už nedosáhl.
I přes nepříznivý stav převzali otěže zápasu domácí a sahali po vyrovnání. Ani velký tlak a téměř dvouminutová přesilovka pěti proti třem ale úspěch nepřinesla, byť Mladoboleslavští museli vyrážet kotouč až z brankové čáry. Rebelové pokračovali v aktivní hře, přesto to byli paradoxně oni, kdo inkasoval další gól. Těsně před sirénou vyhráli hosté buly, Dolejš vyrazil Chaloupkovu střelu od modré a opět Martin Koudelka usměrnil do sítě odražený touš.

Po přestávce pokračovali domácí ve snaze smazat soupeřův náskok. Po dvou nevyužitých přesilových hrách se přece jenom dočkali. Musilovu střelu dokázal Roman Will vyrazit, ale jenom na hůl Lukáše Havla, který poslal puk nad jeho beton.
Za nadějného stavu ovšem přišla hrubka domácích a definitivně pohasly šance na úspěch. Dolejš rozehrával za brankou, Musil od něj převzal puk a chtěl jej vyvézt do bezpečí. V tom mu ovšem sklouzl z čepele a skrz brankoviště se dostal na hokejku Tomáše Nouzy, jenž už měl jednoduchou úlohu. O další tři minuty později už Dolejš ze sítě tahal pátý puk, když nedosáhl na střelecký pokus Davida Vrbaty z oblasti levého kruhu. Následně ještě mohl zvýšit Rys z trestného střílení, ale ztroskotal na lapačce havlíčkobrodského gólmana. Na druhé straně krátce nato Pojkar zachránil téměř jistý gól. Na poslední chvíli před odkrytou klecí vložil hůl do Novotného střely.

Ve třetí části už Havlíčkův Brod nemohl zamávat s pohodlným vedením Bruslařů. Ti naopak svůj náskok ještě zvyšovali. Ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení dva na jednoho. To sice Dolejš ještě zlikvidoval, na přesně mířenou střelu Davida Pojkara ihned po buly už byl ale krátký. A další trefa na sebe nenechala dlouho čekat. V přesilové hře Výborný z rohu kluziště našel před brankou volného Davida Vrbatu, který dokonal střelecký koncert. Mladá Boleslav ještě měla několik příležitostí, ty zůstaly nevyužity, což však ve finále Bruslaře už mrzet nemusí.

1. liga

Branky a nahrávky: 8. Ondráček (Vondráček), 29. L. Havel (Musil, Polodna) - 9. Nouza (Vrbata, Toman), 12. Koudelka (Mikulík), 20. Koudelka (Chaloupka), 30. Nouza (Výborný, Pabiška), 33. Vrbata, 47. Pojkar (Kolafa, Koudelka), 53. Vrbata (Pabiška, Výborný). Rozhodčí: Úlehla, Smitka – Komárek, Špůr. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 1143. Střely na branku: 37:50. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:7.

Dolejš (Suchan) – Novotný, Pavlík "A" - Jelínek, Protivný - Soldán, Starý - M. Blažek – L. Havel, Polodna "C", Musil - Rytnauer, Kostourek, Ondráček - Dvořáček, Štěpánek, Vondráček - Kozlík, Milfait, Stehlík