BK Havl. Brod - Jsem moc rád, že jsme se zvedli a vyhráli jsme, těší Jiřího Vašíčka
Jsem moc rád, že jsme se zvedli a vyhráli jsme, těší Jiřího Vašíčka

Jsem moc rád, že jsme se zvedli a vyhráli jsme, těší Jiřího Vašíčka

17.12.2017 | Ladislav Vácha

Ohlasy s obráncem Jiřím Vašíčkem po výhře 4:1 v Táboře

Bruslaři se po dvou domácích porážkách vybičovali k velmi dobrému výkonu a zvládli důležitý šlágr kola v Táboře, odkud si odvezli všechny tři body za vítězství 4:1. Kohouti hráli od začátku skvěle, ale trápila je špatná koncovka a fantasticky chytající gólman Čeněk Novák. „Čenda Novák chytal výborně a v krizových momentech nás hodně podržel. Trestné střílení chytil skvěle. Věřím tomu, že kdyby Tábor dal z této situace gól, bylo by to pro nás mnohem těžší,“ má jasno zkušený obránce Jiří Vašíček, který se blýskl dvěma vstřelenými brankami.

 
Vášo, zvládli jsme důležité utkání v Táboře, kde jsme vyhráli 4:1. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Řekl bych, že v posledních zápasech jsme nepředváděli moc dobré výkony. Něco jsme si k tomu řekli v kabině a jsem moc rád, že jsme se trochu zvedli. Na našem výkonu to bylo vidět. Je super, že jsme se vrátili k týmovému pojetí hry.

Postupně jsme si vypracovali tříbrankové vedení. Jak moc důležité to bylo pro zbytek zápasu?
Bylo moc dobře, že jsme po první třetině vedli. Pak jsme přidali gól na 3:0, každému soupeři se potom hraje hůř. Bohužel, chvilku před koncem druhé třetiny jsme dostali gól na 3:1. V kabině jsme si řekli, že si musíme dát dobrý pozor na to, aby soupeř nedal kontaktní gól. To se nám nakonec podařilo a myslím si, že jsme to zvládli dobře. Závěr už jsme chtěli dohrát tak, abychom se nemuseli bát o výsledek.

Tobě se povedlo vstřelit dvě branky. Jak jsi své trefy viděl?
První gól byl hodně o štěstí. Byl jsem už ve velkém úhlu a viděl jsem, že před bránu najíždí Patrik Přidal. Chtěl jsem trefit gólmana do betonů, abychom se dostali k dorážce, ale nějakým záhadným způsobem to propadlo až do brány. Před druhým gólem se ke mně odrazil puk, vystřelil jsem a znovu to skončilo až v bráně.

Tábor měl na začátku třetí třetiny velkou šanci snížit na nejtěsnější rozdíl, ale trestné střílení neproměnil. Jak důležité to bylo pro další vývoj zápasu?
Bylo strašně důležité, že soupeř nesnížil na rozdíl jediného gólu. Čenda Novák chytal výborně a v krizových momentech nás hodně podržel. Trestné střílení chytil skvěle. Věřím tomu, že kdyby Tábor dal z této situace gól, bylo by to pro nás mnohem těžší. Dál jsme ale udrželi vedení o dva góly a už jsme si to dokázali pohlídat až do konce.

Na zimní stadion přišlo přes dva tisíce lidí a hrálo se ve skvělé atmosféře, navíc nás přijelo podpořit hodně našich fanoušků. Jaký jsi měl z bouřlivé kulisy pocit?
Atmosféra byla skvělá. Znovu jsem měl v hledišti několik osobních fanoušků. (směje se) Určitě se v takovém prostředí hraje lépe, i když to bylo trochu vyhrocené. Přijelo hodně našich fanoušků a byla to paráda. Zápas tím dostává úplně jiné grády.

Ve středu vyzveme doma Klatovy, které byly v minulém vzájemném utkání hodně nepříjemné. S jakou hrou bychom na ně měli vyrukovat, abychom znovu uspěli?
Určitě musíme navázat na výkon, který jsme předvedli v Táboře. Musíme se od tohoto vítězství odrazit a pokračovat tak dál. Všichni musíme jít od začátku za vítězstvím. V tuto chvíli se toho ale nebojím a věřím, že Klatovy porazíme a udržíme se na čele tabulky.

Související články

 
Aktuálně na webu
Vzhůru na led! Bruslaři vyjedou v Kotlině k prvním tréninkům

Vzhůru na led! Bruslaři vyjedou v Kotlině k prvním tréninkům

(sobota 21.7.) Už je to skoro tady! Úmorná letní dřina v podobě suché části letní přípravy skončila a...

 
Dominik Vacík míří na reprezentační kemp české sedmnáctky!

Dominik Vacík míří na reprezentační kemp české sedmnáctky!

(pátek 13.7.) Mládežnické reprezentace mají v letních měsících hodně napilno, kromě tradičních kempů je...

 
OBRAZEM: Pot a dřina tělocvična

OBRAZEM: Pot a dřina tělocvična

(středa 11.7.) Havlíčkobrodští hokejisté už třetí týden naplno trénují v rámci letní přípravy. Trenéři Jiří...

 
Třemošná přivítá gólmanský kemp, v nominaci nechybí Daniel Král!

Třemošná přivítá gólmanský kemp, v nominaci nechybí Daniel Král!

(neděle 8.7.) Gólmani jsou v ledním hokeji základním kamenem každého úspěchu a je potřeba s nimi co nejlépe...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv