20. 11. 2017 | Štěpán Ondráček

Dominik Vacík: Hrát s bráchou za reprezentaci? To by byl splněný sen!

HAVLÍČKŮV BROD – Je jedním ze základních pilířů mladších dorostenců. Obránce Dominik Vacík, jenž patří mezi velké naděje českého hokeje, se v rozhovoru rozpovídal o nedávném kempu reprezentační šestnáctky, a také o své formě, která ho momentálně zdobí. „Pramení to ze hry celého týmu a hlavně z toho, jak pracujeme na ledě,“ skromně odmítá velkou chválu na svou osobu talentovaný bek.

Před čtrnácti dny jsi absolvoval kemp reprezentace do 16 let. Jak bys ho zhodnotil?
Reprezentační akce byla v pohodě. Měli jsme tam dobrou partu. Jak je tam dobrý kolektiv, tak jde všechno. Dva zápasy se Švýcarskem jsme vyhráli a ten třetí jsme prohráli. A to z toho důvodu, že jsme polevili v posledních pěti minutách první třetiny a dostali v nich dva góly.

V prvním zápasu jsi zaznamenal asistenci u branky na 4:2. Vybavíš si, jak se to seběhlo?
My jsme to trénovali. Od modré čáry se to přehrálo na mě a já jsem to tam zkusil, vystřelil a od vyrážečky se to odrazilo před branku, kde to kluci parádně dorazili.

Hrál jsi ve druhém obranném páru s Janem Sedláčkem. Jak se ti s ním hrálo?
Nebylo to vůbec špatné, ale jak jsme každý z jiného týmu, tak máme každý naučené něco jiného. Chce to ten týden nebo dva na trénování a bylo by to lepší, ale jinak to bylo celkem v pohodě. (směje se)

V Havlíčkově Brodě hraješ za mladší dorost s bráchou Patrikem. Bylo by pěkné, kdybyste si spolu zahráli jednou v národním mužstvu, co myslíš?
Bylo by to úžasné, zahrát si s bráchou v reprezentaci by byl splněný sen.

V posledních zápasech se ti daří, a to především střelecky. Čím to je?
Pramení to ze hry celého týmu a hlavně z toho, jak pracujeme na ledě. Potom se to k někomu odrazí a zkusí to tam. Někdy to tam padne a někdy ne.

Kapitán Dominik Vacík rozehrává kotouč v útočném pásmu v utkání proti Motoru!
(Foto: Martin Kurfiřt)

V této sezoně jsi nastoupil k jednomu utkání staršího dorostu. Pomůže ti to v reprezentaci i v tvých dalších výkonech na klubové úrovni?
Určitě mi to pomůže. Ve starším dorostu je hra tvrdší a v reprezentaci je to hodně podobné.

Statistiky Dominika Vacíka

V zápasu s Hradcem Králové jste dlouho trápili favorita a byli jste mu vyrovnaným soupeřem. Nakonec jste prohráli o jedinou branku. Jak jsi zápas ze svého pohledu viděl?
Je to veliká škoda, jelikož jsme se dostali do vedení hned v prvním střídání, což bylo super. Potom jsme zaváhali a dostali jsme gól, ale pak jsme ho zase dali my. Bohužel, ke konci zápasu, kdy zbývaly dvě minuty, jsme polevili. Neplnili jsme to, co jsme měli, z čehož pramenily chyby a Hradec je potrestal.

Ve druhé třetině s Východočechy jsi hrubě fauloval protihráče, když jsi ho uhodil hokejkou do hlavy. Proběhlo mezi vámi něco?
Byl to zkrat, nechal jsem se unést emocemi. Tohle by se nemělo stávat.