2. 3. 2018 | Dominik Adam, Štěpán Ondráček

Už není kam uhnout! Bruslaři jdou v play-off na David Servis!

HAVLÍČKŮV BROD - Základní část je již minulostí a na dveře klepe play-off. Havlíčkobrodští hokejisté se v osmifinálové fázi postaví proti jihočeskému celku HC David Servis České Budějovice. Vyřazovací boje mažou veškeré papírové předpoklady a prognózy. Svěřenci Václava Adama budou chtít vrátit Jihočechům tři porážky v řadě. První měření sil je na programu 3. března v Kotlině! Úvodní buly je naplánováno na 17 hodin. Pokud nemáte na sobotu žádný program, tak vyražte podpořit svůj tým v důležitém boji!

Průběh základní části z pohledu David Servisu

Úvod sezóny byl pozvolný a přinesl skalp lídra!

Vzájemná utkání Bruslařů a David Servisu
H. Brod – David Servis ČB 7:0
David Servis ČB – H. Brod 7:6
H. Brod – David Servis ČB 5:6p
David Servis ČB – H. Brod 6:1

Začátek sezóny začali Jihočeši na ledě Havlíčkova Brodu, který hrál až do poslední chvíle o postup do WSM Ligy. Servismani si v prvním startu sezóny nepřipsali ani bod, když prohráli jednoznačným výsledkem 0:7! Odčinění za výprask přišlo hned ve druhém kole, kdy na domácím ledě porazili Kolín 4:1. České Budějovice propluly první třetinou soutěže s téměř vyrovnanou bilancí, jelikož z dvanácti zápasů dokázaly ukořistit 14 bodů. Navrch svěřenci trenéra Milana Kupky přidali cenný skalp, když v desátém kole v Pouzar aréně porazili v divoké přestřelce vedoucí celek skupiny Střed Havlíčkův Brod 7:6!

Druhá třetina sezóny se vůbec nepovedla! Servis v ní získal 8 bodů

V listopadu sedla na Jihočechy deka, která odstartovala nepříjemné období, jež se vleklo až do Vánoc. Během této doby dokázal celek z Jihočeského kraje porazit podruhé za sebou havlíčkobrodské Bruslaře (6:5p), následoval další tým z Vysočiny, a to Lední Medvědi z Pelhřimova, kteří v dramatickém zápase padli 4:6. Ačkoliv se hokejistům David Servisu výsledkově nedařilo, tak dokázali obrat o body silnou dvojici týmů. Nejprve o body připravili Tábor (2:3sn) a poté vyhráli nad západočeskými Klatovy (5:4p). Krize vyvrcholila šesti porážkami v řadě, ovšem poslední s Klatovy odpoutala neskutečnou jízdu Jihočechů.

Po šesti porážkách přišel jihočeský hurikán a postup do play-off!

Závěr základní části? Naprostý hurikán, který odšpuntoval první účast ve vyřazovacích bojích. David Servis po 24 kolech pomalu ztrácel na vysněné play-off důležité body, ale vše změnilo posledních jedenáct utkání! Tažení za vůbec první účastí v play-off v klubové historii odstartovala porážka se zmíněnými Klatovy. Od té doby dokázal celek okolo kapitána Romana Šulčíka nevídanou stíhací jízdu. Z jedenácti utkání dokázali hráči se znakem DS vyhrát devět utkání, z toho šestkrát v řadě! Hurikán Českých Budějovic byl doslova k nezastavení. Tým, který měl po 24 utkáních na svém kontě 22 bodů, nakonec navrch přidal dalších 25 a komfortní náskok před svým nejbližším pronásledovatelem činil bodů čtrnáct!

Založení klubu: 1990
Stadion: Hokejové centrum Pouzar (kapacita 300 míst)
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Webové stránky klubu: hcdavidservis.cz
Umístění v poslední sezóně: 9. místo po ZČ
Trenéři: Milan Kupka

Sestava z posledního utkání: M. Dudáček – L. Kříž, J. Kříž, P. Macháček, Michal, Škopek, Babčuk – R. Šulčík, Trummer st., J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, L. Jindra, Zayml, Ferebauer.
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC David Servis České Budějovice

23–4–2–7 bilance 12–4–3–17
1., 79 bodů umístění 8., 47 bodů
188:105 skóre 127:139
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nymburk, doma)
1:6 (David Servis, venku) nejvyšší prohra 0:7 (Havlíčkův Brod, venku)
Miroslav Třetina – 68 bodů (26+42) nejproduktivnější hráč Roman Šulčík – 46 bodů (17+29)
Lukáš Endál – 30 gólů nejlepší střelec Jan Trummer ml. – 19 gólů
Miroslav Třetina – 42 asistencí nejlepší nahrávač Roman Šulčík – 29 asistencí
Tomáš Semrád – 46 bodů (11+35) nejproduktivnější obránce Lukáš Kříž – 20 bodů (7+13)
Čeněk Novák 2,94 (30 zápasů)
David Marek 2,58 (11 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Milan Dudáček 3,39 (33 zápasů)
David Servis – Žďár n. S. 3:7

David Servis patří mezi velmi mladé kluby, neboť byl založen teprve v roce 1990. Do historie oddílu se zapsala zlatým písmem sezona 2015/2016, v níž Jihočeši naprosto ovládli krajskou soutěž. Za celý soutěžní ročník prohráli jen dva zápasy (3:4 v Humpolci a 3:4 v Českém Krumlově), v kvalifikaci o 2. ligu si pohráli s Louny a Letňany a ve velkém finále přeskočili i poslední překážku v podobě Mělníku. Zaslouženě tak slavili postup do třetí nejvyšší tuzemské soutěže. V minulém soutěžním období získal celek z Českých Budějovic v základní části 27 bodů a s přehledem uhájil druholigovou příslušnost, když ve skupině Střed obsadil s osmibodovým náskokem na poslední Jindřichův Hradec předposlední 9. příčku.

Jedničkou v jihočeské kleci je Milan Dudáček, který odchytal 33 zápasů. Tři starty má na svém kontě David Němec, jednou se postavili mezi tři tyče exbrodský Petr Spáčil a dvakrát Borek Bubeníček. Nejproduktivnějším bekem se Lukáš Kříž (7+13), za ním je Petr Macháček (4+8). Nejvíce produktivním forvardem je Roman Šulčík (17+29). Na něj se dotahuje Jan Trummer ml. (19+24). Přes dvacet bodů nasbíral Jakub Marek (12+13). Více než patnáct bodů nasbírali Jiří Bárta (11+6) a Patrik Zayml (8+9).

David Servisu se v polovině sezóny moc nedařilo. Nejprve prohrál doma se Žďárem (4:6), poté sice vyhrál proti Bruslařům (6:5p), ale následně přišla vlna porážek. Doma proti Kolínu (3:4), následně prohrál s Ledními Medvědy (0:6). Potřetí padli také s Moravskými Budějovicemi (0:5). Následně s Nymburkem (1:3) a nakonec s Klatovy (2:5). Poté však přišly tři zápasy neporazitelnosti. Na úvod výhra proti Písku (8:2), jako další proti Žďáru (4:3sn) a na závěr proti Havlíčkovu Brodu (6:1). Poté Jihočeští prohráli a vzápětí začali šestizápasovou neporazitelnost. Základní část ukončili Servismani porážkou proti Plamenům (3:7).

Soupiska David Servisu

Servismanskou jedničkou je jednadvacetiletý Milan Dudáček.

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Lukáš Kříž (O)

Čtyřiadvacetiletý obránce prošel mládeží mateřských Českých Budějovic, přičemž hrál i za reprezentaci do 18, 19 a 20 let. Dostal se i do A-týmu Motoru, odkud vypomáhal Písku, Mostu, Táboru a Jindřichovu Hradci. Předešlý soutěžní ročník strávil ve slovenské Žilině a nyní je velkou oporou David Servisu. S dvaceti body (7+13) je nejproduktivnějším bekem Jihočechů.

Milan Dudáček (B)

Jednadvacetiletý brankář začínal v českobudějovickém Motoru, pak chytal za mladší dorost v Táboře. Poté přešel do Třince. Za místní Oceláře odchytal Extraligu staršího dorostu a Extraligu juniorů. Následně odešel do Moravských Budějovic, kde působil minulou sezonu. V Budějovicích působil jako jednička. Na konci sezony odešel do David Servisu, kde je prvním rokem.

Roman Šulčík (Ú)

Jednatřicetiletý útočník spojil svou dosavadní kariéru s jihočeskými kluby. Hrál za starší dorost Veselí nad Lužnicí, po čemž působil ve 2. lize jako hráč Strakonic, Jindřichova Hradce a Tábora. Dres David Servisu obléká od sezony 2013/2014 a klubu výrazně pomohl i k historickému postupu do 2. ligy. Pravidelně sbírá spoustu bodů, kraluje kanadskému bodování Jihočechů.

(Foto: hcmotor.cz, jchokej.cz, hcdavidservis.cz)

Bruslaři i přes trápení s Jihočechy nakonec získali tři body

Bruslaři nastoupili k poslednímu utkání základní části, ve kterém na domácím ledě hostili Písek. Svěřenci Václava Adama měli více ze hry, ale inkasovali jako první. Celek z Kotliny dokázal jednobrankové manko smazat a převážit misky vah na svoji stranu. Bruslaři nakonec vyhráli po rozpačitém výkonu o dvě branky a v play-off se střetnou s českobudějovickým David Servisem. Přesně do černého mířili dvougólový kapitán týmu Miroslav Třetina, kterého doplnili Filip Beneš, David Michálek a Lukáš Endál

znak týmu 5 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 19. Beneš (Kuchta, T. Semrád), 29. Třetina (Dvořák), 34. Michálek, 51. Endál (Třetina, Kulhánek), 60. Třetina (Kulhánek) – 14. Urbanec (Bárta, Volf), 37. Urbanec, 52. Strnad (Turek). Rozhodčí: Vojtěch Král – Jan Vašíček, Michal Zedník. Vyloučení: 3:4. Bez využití:. V oslabení: 0:0. Diváci: 338. Střely na branku: 44:37 (16:8, 16:14, 12:15). Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2:, 4:3, 5:3.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Č. Novák) – T. Semrád, Vacík, Vala, Dvořák, Kulhánek, Horák, Balgalvis – Endál, Třetina "C", Přidal – Michálek, Milfait "A", Voříšek – Kozlík, Kuchta, Beneš – Ludvík, Šuhaj

IHC Písek: Štekr (R. Kříž) – Parýzek "C", Pokorný, Turek, Červinský, Hanus "A", Stauber – Urbanec "A", Bárta, Ciboch, Koupal, Strnad, Vlk, Volf, Rod, A. Novák

Za havlíčkobrodské Áčko si poprve zahrál starší dorostenec Adam Dvořák.

Servismani nedokázali v Pouzar aréně zlomit Plameny!

V sedmé minutě utkání šly do vedení žďárské Plameny, které těžily z dobré práce Petera Beneše. Domácí do první přestávky vyrovnali, když se prosadil Jiří Bárta. Ve druhém dějství šli hosté do dvougólového trháku. Nejprve se prosadil Martin Nagy a podruhé v zápase Peter Beneš. David Servis se nevzdal a snížil zásluhou Lukáše Sumerauera. Žďárští dokázali ještě v téže třetině svému sokovi odskočit. Na 4:2 z pohledu Plamenů upravil Ondřej Stehlík. V posledním dějství hráli prim hosté, kteří navýšili své vedení o další dvě branky. Chybu obrany potrestal Lukáš Krupka a za několik okamžiků na něj navázal Ondřej Kovářů. Domácí upravili zásluhou Adama Vylíčila, ale poslední slovo měly Plameny. Na konečných 7:3 upravil krásnou individuální akcí Ondřej Stehlík.

znak týmu 3 - 7 znak týmu
18. J. Bárta, 38. Sumerauer (J. Bárta), 55. Vylíčil (P. Macháček, Sumerauer) – 7. Beneš (Kovářů, Stehlík), 25. Nagy (Gregar, Bureš), 32. Beneš (Bureš), 40. Stehlík (Gergel, Střecha), 41. Krupka, 50. Kovářů (Beneš, Hort), 60. Stehlík (Peslar). Rozhodčí: Hornáček – M. Jindra, Samuel. Vyloučení: 3:2+TS. Bez využití:. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 26:34. Třetiny: 1:1, 1:3, 1:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:7.

HC David Servis České Budějovice: Dudáček – L. Kříž, J. Kříž, Macháček, Michal, Škopek, Babčuk, Farka – Marek, Šulčík, Trummer st., Sumerauer, Bárta, Vylíčil, Jindra, Ferebauer, Zayml, Svoboda

HC SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (41. Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Klodner, Sedláček, Kolda, Hort – Konečný, Štěpánek, Bureš, Beneš, Stehlík, Gregar, Nagy, Krupka, Gergel, Kovářů, Střecha, Dospěl

Bruslaři schytali od David Servisu nejvyšší porážku v sezoně

Letošní prokletí Bruslařů s českobudějovickým David Servisem pokračuje. Havlíčkobrodští hokejisté se představili v Pouzar aréně, kde od začátku utkání tahali za kratší konec provazu. Domácí hokejisté rychle získali dvoubrankové vedení, které navyšovali, ale na to havlíčkobrodští hokejisté dokázali odpovědět, když snížili na 1:3. Českobudějovičtí, kteří byli dál při chuti, navyšovali svůj náskok a Bruslaři odjeli domů s vysokou porážkou 1:6! Čestnou branku Havlíčkova Brodu zaznamenal Petr Kuchta.

znak týmu 6 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 2 1. Šulčík, 8. Bárta (J. Trummer ml., Macháček), 28. Macháček (Michal, J. Trummer ml.), 33. Sumerauer (Marek), 48. Macháček (J. Trummer ml.), 55. Bárta (Michal, Vylíčil) – 28. Kuchta (Chlubna, Přidal). Rozhodčí: Battěk – Marek, Ovsík. Vyloučení: 8:9, navíc Třetina 10 min. OT [NESP]. Bez využití:. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Střely na branku: 39:26 (16:9, 11:7, 12:10). Třetiny: 2:0, 2:1, 2:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

HC David Servis České Budějovice: Dudáček (Bubeníček) – Radoš, Škopek, Michal, Macháček, Babčuk, L. Kříž, Farka – J. Marek, Jan Trummer ml. (A), Šulčík (C), Vylíčil, Sumerauer, Bárta, Jan Trummer st., Zayml, Svoboda

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – T. Semrád, Krejčí, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Vala – Přidal, Kozlík, Třetina (C) – Voříšek, Milfait (A), Šuhaj – Beneš, Ludvík, Homola – Chlubna, Kuchta

Jediným střelcem při posledním vzájemném utkání byl Petr Kuchta.

...David vyhrál nad prvními pěti týmy tabulky alespoň jednou?

...David Servis porazil Bruslaře třikrát ze čtyř zápasů v této sezoně?

...Jihočeši dosud utrpěli nejvyšší porážku právě s Havlíčkovým Brodem, jemuž v Kotlině v úvodním kole podlehli 0:7?

...Jihočeši měli společně s Plameny druhou nejvyšší šňůru neporazitelnosti – 6 zápasů?

...zápas David Servisu na ledě Moravských Budějovic byl kontumován poměrem 5:0 ve prospěch domácích, protože Jihočeši se k utkání nedostavili (navrch dostali pokutu od ČSLH 7 tisíc Kč)?

...za českobudějovický tým spolu nastupují v útoku Jan Trummer mladší a Jan Trummer starší?