BK Havl. Brod - Klub mění předsedu! Davida Kozlíka st. vystřídal Michal Teplý!
Klub mění předsedu! Davida Kozlíka st. vystřídal Michal Teplý!

Klub mění předsedu! Davida Kozlíka st. vystřídal Michal Teplý!

06.02.2018 | Klub

BK Havlíčkův Brod nově povede Michal Teplý, nahradil Davida Kozlíka st.

Ve vedení BK došlo ke změně. Z postu předsedy odstoupil David Kozlík st., novým předsedou byl zvolen Michal Teplý, místopředsedou Marcel Kachlíř. O této změně a důvodech jsme si povídali s Davidem Kozlíkem st., odstoupivším předsedou.

 
Davide, mohl by ses vyjádřit k informaci o tvém odstoupení z funkce předsedy BK?
Moc rád. Už na řádném jednání VV (výkonného výboru) BK 5. ledna 2018 jsem oznámil, že končím na postu předsedy BK k 31. lednu 2018 a nadále už jen zůstanu členem VV a budu se věnovat už jen funkci manažera A-týmu.

Co tě vedlo k tomuto rozhodnutí?
Měl jsem to v hlavě už delší dobu. Přemýšlel jsem o tom už před valnou hromadou BK konanou v dubnu 2017, myslím, že není v mých silách věnovat se celému klubu včetně áčka. Těch důvodů je ale víc. Ve firmě Chládek a Tintěra řídím středisko geodézie a projekce. Profesně se tedy věnuji hlavně inženýrské geodezii. Dalších firem, se kterými spolupracuji, je opravdu dost, od menších stavebních firem až po ty nadnárodní. Od minulého roku jsem přibral další vetší firmu, která realizuje dopravní stavby převážně v Jihomoravském kraji.

Ráno odjedu po 6 a vracím se pozdě odpoledne nebo i večer, někdy i včetně víkendu a svátku a tak času, který bych mohl strávit s rodinou, rapidně ubývá. Mám sice skvělou a tolerantní manželku, ale ta rodina mi chybí. Máme malou dvouletou dcerku a doma další tři starší setry, kromě toho máme už i dvě vnučky. Nikdo se proto na mě nemůže zlobit, že si chci trošku uvolnit ruce s předsedováním a zůstat jen u áčka. Předseda by měl mít přehled o tom, co se děje v celém klubu, měl by být v dosahu a to já stíhám čím dál méně. Rád dělám vše naplno a všechno stihnout nelze. Práce mě živí, rodina je moje zázemí a hokej je koníčkem.

Dospěl jsem k závěru, že je čas dát prostor dalším. Předsedou klubu jsem byl od počátku nové éry, s minimální znalostí hokejové problematiky, natož pak s řízením hokejového klubu, který má rozpočet několik miliónů korun, všechno jsem se učil za pochodu. Přesto jsem přesvědčen, že jsme udělali velký kus práce a je na co navázat. Navíc klub jsme vždy řídili týmově celé vedení. Nebude to, kromě změny jména předsedy, žádná změna. Rád bych se věnoval pouze áčku. Jak víte, nemáme klasického generálního manažera a práce kolem áčka je opravdu dost a k áčku patří i juniorka.

Co ti hokej dal a naopak vzal?
Dal mi mnohem více, než vzal. Hlavně spoustu zkušeností. Zažil jsem toho za tu krátkou dobu s hokejem tolik, že by toho bylo možná na knihu a těžko by tomu nezainteresovaný člověk uvěřil. Zmíním jen několik klíčových momentů jako třeba rozchod s HC Rebel, dávat dohromady nový A-tým, pak s tímto tehdy podceňovaným týmem dokráčet po dvou sezonách téměř na vrchol, jednání s ostatními kluby, hokejovými agenty, angažování zahraničních hráčů, potkal a seznámil jsem se s mnoha známými hráči, poznal jsem intriky a faleš, závist i nenávist. Potkal jsem a měl možnost spolupracovat se spoustou skvělých lidí, kteří se mnou ten hokej dělají, jako jsou Michal Teplý, Aleš Pártl a Zdeněk Caska, bez nich bych byl zbytečný. Zdendu Casku bych ale nazval tím hlavním zachráncem dospělého hokeje v Brodě. Touto cestou bych chtěl poděkovat i Aleši Totterovi, dal to tady po sportovní stránce dohromady a klukům ukázal cestu.

A co mi vzal? Vzal mi hlavně soukromí a volný čas! A taky asi nikdy nepochopím soudní kauzu v souvislosti s dotacemi za roky 2011-2014, ať už dopadne jakkoliv.

Máš nějaký nejsilnější zážitek s hokejem?
Tak to je jednoduché, barážový zápas ve Vsetíně. To jen tak něco nepřekoná. Bylo mi také velkou ctí, když mi Honza Suchý nabídl tykání.

Co poradíš novému předsedovi?
Já jsem musel dělat i rozhodnutí, které jsou nepříjemná, ale musí to být. Nechat stranou pocity a řídit se hlavou. Nebát se riskovat. Prosadili jsme cestu klubismu a dali prostor odchovancům a klukům, kteří zde chtějí hrát, a to ve všech kategoriích. Tuhle cestu to chce držet.

Jakou vizi má klub do budoucna?
Navážu na svoji předchozí odpověď. Jít cestou maloklubu, založeného na klubismu a odchovancích. Postoupit s áčkem do WSM Ligy, udržet extraligy dorostů a dále pracovat na tom, jak přilákat do našich řad další malé hokejisty, tak, jak se nám to daří nyní. Apelovat na rodiče, aby si nenechávali vymývat mozky různými agenty a nedávali svoje děti jinam v situaci, když jim tady nabízíme stejnou nejvyšší soutěž. Tady ti nejlepší dostávají na ledě tolik prostoru, co ve velkoklubech nikdy nedostanou. Velmi důležité bude i udržet podporu města a přilákat další sponzory.

Je něco, co se nepovedlo?
To záleží na úhlu pohledu, ale určitě je. Máme za sebou zatím jen kratičkou cestu, teprve budoucnost ukáže, ale to jinak nejde. Klukům často opakuji, že můžeš prohrát, to není žádná ostuda, ale musíš mít pocit, že si tam nechal všechno. A toho já se držím celý život.
 
Aktuálně na webu
Bruslaři vstoupili do Slezského poháru vítězně, rozhodl Veverka

Bruslaři vstoupili do Slezského poháru vítězně, rozhodl Veverka

(pátek 17.8.) Havlíčkobrodští hokejisté vstoupili do zápasu aktivně a soupeře k ničemu nepustili, ale nevycházela...

 
Permanentky jdou do prodeje, zajistěte si své místo s předstihem a slevou!

Permanentky jdou do prodeje, zajistěte si své místo s předstihem a slevou!

(čtvrtek 16.8.) Nový soutěžní ročník, ve kterém se oproti minulé sezoně bude hrát o šest kol více, se nezadržitelně...

 
Brod čeká v Opavě Slezský pohár! Potká Slezan, Orlovou a Osvětim

Brod čeká v Opavě Slezský pohár! Potká Slezan, Orlovou a Osvětim

(čtvrtek 16.8.) Další velká prověrka je tady! Bruslaři odcestují do Opavy, kde je čekají tři utkání v rámci...

 
Změny u Bruslařů: na zkoušku přichází bek Pražák, končí Cejpek

Změny u Bruslařů: na zkoušku přichází bek Pražák, končí Cejpek

(středa 15.8.) V kádru Havlíčkova Brodu došlo hned ke dvěma změnám! Do týmu pod trenérskou taktovkou Jiřího...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv