28. 10. 2017 | Dominik Adam

Škoda! Mladší dorost neudržel vedení a padl doma s Motorem

HAVLÍČKŮV BROD - Mladším dorostencům se nepodařilo porazit v domácím utkání Motor. Bruslaři měli spoustu šancí, ale dali za tento zápas pouze jedinou branku. V první třetině šli do vedení zásluhou Josefa Dáni, který dostal přihrávku od Patrika Vacíka. Ve zbytku zápasu si Bruslaři vytvořili tlak, který nevyužili a Motor tak vyhrál 4:1. (Foto: Pavel Kerber)

První třetina začala vyrovnaně, od začátku si oba celky vytvářely slušné šance, ale ani jeden z týmů neskóroval. To ovšem změnila 16. minuta, když Patrik Vacík svou křižnou nahrávkou našel Josefa Dáňu a ten zavěsil. V čase 18:54 musel proti střele Lukáše Pavláta vytasit skvělý semafor Daniel Král.

Druhá třetina byla ze začátku vyrovnaná, hrálo se nahoru a dolů. Hned na začátku měli šanci hosté, když Tomáš Hanák nahrával před branku Krále, poté zase zkusil dělovku kapitán domácích Dominik Vacík, s jeho střelou si Lidák poradil. V čase 24:59 tečoval puk před brankou domácího celku Jan Janoch a dostal puk za záda Krále. Za pouhé čtyři minuty domácí znovu inkasovali, když Tomáš Hanák vypálil na Krále, který se snažil puk zakrýt ve výstroji, ale nakonec mu kotouč vypadl a dojel až za jeho záda. Ve 31. minutě se Patrik Vacík střetl s brankářem Lidákem, který po nárazu musel odstoupit. V posledních 5 minutách druhé periody měl dvě šance Marek Kopic, ale bohužel ani jednu nevyužil.

Od začátku poslední periody si mladíci z Motoru vytvářeli více šancí než jejich soupeř a přehrávali jej. První gól v této části padl v čase 54:41, když propálil Daniela Krále Pavel Novák. Přesně za 3 minuty padl i poslední gól utkání, který vsítil znovu Pavel Novák. Domácí pak ještě zkusili upravit výsledek, ale nevyšlo jim to.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 16. Dáňa (P. Vacík, Řehout) – 25. Janoch (Pavlát, Jasečko), 29. Hanák, 55. Novák (Hanák), 58. Novák (Hanák, Janoch). Rozhodčí: Přemysl Skopal – Robin Horký, Jiří Nechvátal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 32:36 (11:10, 10:15, 11:11). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Král (Vácha) – Zych, Řehout, D. Vacík "C", Matula, Trupl, Kerber – P. Vacík, Klofáč, Kopic "A", Dymák, Juřica, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl