BK Havl. Brod - Začíná boj o přežití. Junioři jedou k prvnímu duelu do Brna
Začíná boj o přežití. Junioři jedou k prvnímu duelu do Brna

Začíná boj o přežití. Junioři jedou k prvnímu duelu do Brna

23.01.2011 | Ladislav Vácha

Juniorka jede na led Komety

Nejen víkend, ale i začátek dalšího týdnu se ponese ve znamení hokeje a jeho extraligových bitev. Juniorka začíná skupinu C a současně také tuhý boj o záchranu nejvyšší soutěže této věkové kategorie na kluzišti Brna. Na místní Kometu nemá z předchozích vzájemných měření sil vůbec dobré vzpomínky, ovšem to teď půjde zcela stranou. Do další fáze sezony potřebují naši mladí bojovníci co nejlepší vstup, který by jim pozvedl do dalších soubojů potřebné sebevědomí. Držme jim palce.

 

Junioři:

HC Kometa Brno – HC Rebel Havlíčkův Brod

Začátek: pondělí 24. ledna v 17 hodin

Havlíčkobrodští mladíci načnou závěrečnou fázi sezony a sluší se dodat, že zřejmě nejdůležitější, protože je v ní čeká náročný úkol: dohnat ztracené body během 16-zápasové série porážek a udržet extraligu juniorů. V posledních zápasech udělali k záchraně mladí Rebelové důležitý krok, když dokázali triumfem 4:3 zlomit výsledkovou krizi na kluzišti Chomutova, čímž výrazně oslabili narůstající tlak na celý tým a výrazně zmenšili nepříjemnou psychickou deku, jež na hráčích dlouho ležela. V předposledním kole základní části na tento úspěch ještě navázali domácím vítězstvím nad letkou Orlů ze Znojma, jíž zdolali fotbalovým výsledkem 1:0.

Poslední vystoupení však opět vyvolalo kolem našich mladíků hlouček otazníků a rozpaků, protože prohráli na Hané s místní Olomoucí vysoko 2:7. První překážkou v cestě za udržením extraligy jim bude v rámci bojů skupiny C brněnská Kometa, s níž mají bojovníci z Kotliny hrozivou bilanci. Ale vezměme to hezky postupně, nejdříve se podíváme na počínání Moravanů během minulých kol. Mladí hokejisté z moravské metropole si na vyrovnanosti svých výkonů podle svých výsledků příliš nezakládají, ale tak hlubokou krizi, jako jejich nejbližší soupeř, během probíhajícího soutěžního ročníku zdaleka nezažili. Nedávno se vezli na vítězné vlně a drželi sérii šesti triumfů v řadě, jenže poté prohráli v Třinci 2:3 a jejich hegemonie byla krátce poté tatam.

Nejdříve se Brňané ještě chytli právě na trápících se Rebelech, které na svém ledě zdolali jednoznačně 6:1, potom ale odjížděli z ledu třikrát jako poražení. Při svém minulém vystoupení ztroskotali na holích pardubického Eatonu, jemuž doma podlehli 0:4. Přejděme k výchozí pozici obou pondělních soků z pohledu postavení v tabulce. Havlíčkův brod se ziskem 34 bodů obývá předposlední příčku, zatímco Kometa má s 63 body na 13. místě oproti rebelům k dobru propastných 19 bodů. A jak dopadla vzájemná měření sil? Brno z nich vyšlo pokaždé vítězně a může se pyšnit stoprocentní úspěšností. Nejdříve vyloupilo po výhře 4:1 kotlinu a v již zmiňovaném zápasu na svém ledě smetli Rebely poměrem 6:1. Držme našim hochům palce, aby tentokrát brněnskou družinu přelstili a našli na ni úspěšný recept, který by jim zajistil důležitý triumf a příliv cenných bodů do tabulky.

Poslední sestava Rebelů:

Dolejš (Pešek) – Pecen, Wasserbauer, Varga, Szilva, Richter, Ondráček, Ambrož, Zdražil, Šíma, Račanský, Havel, Milfait, Doležal J. Doležal O., Musil, Novotný, Hadrava.

 
Aktuálně na webu
Vzhůru na led! Bruslaři vyjedou v Kotlině k prvním tréninkům

Vzhůru na led! Bruslaři vyjedou v Kotlině k prvním tréninkům

(sobota 21.7.) Už je to skoro tady! Úmorná letní dřina v podobě suché části letní přípravy skončila a...

 
Dominik Vacík míří na reprezentační kemp české sedmnáctky!

Dominik Vacík míří na reprezentační kemp české sedmnáctky!

(pátek 13.7.) Mládežnické reprezentace mají v letních měsících hodně napilno, kromě tradičních kempů je...

 
OBRAZEM: Pot a dřina tělocvična

OBRAZEM: Pot a dřina tělocvična

(středa 11.7.) Havlíčkobrodští hokejisté už třetí týden naplno trénují v rámci letní přípravy. Trenéři Jiří...

 
Třemošná přivítá gólmanský kemp, v nominaci nechybí Daniel Král!

Třemošná přivítá gólmanský kemp, v nominaci nechybí Daniel Král!

(neděle 8.7.) Gólmani jsou v ledním hokeji základním kamenem každého úspěchu a je potřeba s nimi co nejlépe...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv