29. 9. 2014 | Richard Wagner, Antonín Domanický

Rebelové ani poosmé neuspěli, jejich katem se stali chomutovští Piráti!

CHOMUTOV - Rebelové se vydali na led chomutovských Pirátů, kde chtěli v rámci osmého kola poprvé zvítězit. Někteří fanoušci mají možná ještě v paměti poslední zápas v SD ARÉNĚ, kdy domácí hokejisté slavili výhru 12:2, která je posunula do další fáze vyřazovacích bojů. Tentokrát padlo gólů o poznání méně. Chomutov se zásluhou McGregora a Květoně dostal do dvougólového vedení, ale pak se začali střelecky probouzet i hosté. David Zucker trefil z trestného střílení tyč a ve třetí třetině se konečně povedlo Rebelům snížit, když se trefil Tomáš Rousek. Víc už ale parta z Kotliny nezvládla. Výborný výkon předvedl gólman Jan Dlouhý (na obrázku).

Na začátku zápasu se k první větší šanci dostali hosté z Havlíčkova Brodu. Endálovu střelu z úhlu vyřešil Kopřiva. Následně Piráti dostali příležitost přesilové hry. Střely Komy a Drtiny mířily vedle. Dorážku Květoně a následnou střelu Duška vychytal brankář Dlouhý. Dopředu se hnal i David Kaše a jeho střela prolétla vedle tyče. Piráti měli i nadále více ze hry a po vyloučení Troligy měli k dispozici další početní výhodu, která ale taktéž zůstala nevyužita. Po první polovině třetiny si před bránu nabruslil Ondřej Kaše a jen vracející se obránce střelu zastavil.

Na druhou stranu zamířil Babka a jeho střela byla zblokována. Vzápětí si domácí připravili drtivý tlak. Sinisalo těsně míjel bránu. Poté Růžička z blízkosti trefil brankáře Dlouhého. McGregor následně z blízkosti minul. I Rebelové měli šanci, když od modré pálil Zítka, ale Kopřiva byl připraven. Následně Endál hledal v situaci dvou na jednoho Maliníka. Havlíčkobrodský útočník ovšem puk netrefil. Dvě minuty před koncem třetiny se Piráti mohli těšit z dvojnásobné početní výhody. Tu ale Piráti i přes velkou šanci Ondřeje Kašeho nevyužili. První třetina tak skončila bez branek.

Druhou třetinu mohli v úvodu ovládnout hosté, když byl vyloučen Moore. Rebelové se snažili otevřít skóre. Kopřiva ale jejich pokusy řešil dobrými a včasnými zákroky. Následně v další přesilovce Havlíčkova Brodu střílel Endál jen do náruče brankáře. Troliga posléze nepříjemně dorážel po střele obránce, avšak chomutovský gólman odolával. Na druhé straně si ihned po buly připravil střelu Rutta a mířil jen těsně vedle. O kus míjel bránu i Květoň střílející z otočky. V polovině třetiny se po dlouhém snažení dočkali domácí. David Kaše se ujal kotouče na středu kluziště a rozjel se kupředu. Nahrávkou našel volného Bryana McGregora, který se střelou k tyči nemýlil – 1:0.

Domácí se snažili nezůstat u jednogólového vedení. Střelu Komy dorážel Ondřej Kaše, ale jen do náruče připraveného brankáře. Radost přinesl Pirátům až Lukáš Květoň, jenž po přihrávce Duška namířil puk za záda Dlouhého – 2:0. Nedlouho poté měl velkou šanci Moore, avšak z blízkosti neuspěl. Štěstí zkusil i stojící Hovorka a trefil lapačku brankáře. Velkou šanci měli hosté po nařízeném trestném střílení za faul na unikajícího Zuckera. Ten ale při nájezdu trefil tyč, od které zamířil puk mimo bránu.

V počátku poslední části utkání zahrozili Piráti. Komova a Scalzova střela však bránu Dlouhého netrefila. Po vyloučení Komy se ke dvěma střelám dostali i Rebelové a Kopřiva musel zasahovat. Chvíli poté se u dlouho obléhané brány Pirátů strhla mela, ve které došlo i na pěstní souboj Květoně se Zuckerem. Posléze zaútočili Piráti v situaci tři na jednoho. Rýgl, který střílel, jen o pár centimetrů minul bránu.

V polovině třetiny útočné trio Hřebejk – Kaše – Kaše předvedlo krásný útok, na jehož konci střílel David Kaše a míjel jen těsně. Radovali se však hosté, kteří v přesilovce snížili. Překvapeného Kopřivu snadno překonal Tomáš Rousek střelou do růžku – 2:1. Po této brance měl šanci Endál, ale přestřelil. Na druhé straně střílel nad McGregor. V závěru se Havlíčkův Brod snažil o vyrovnání a zkusil i hru v šesti. Piráty o tři body ovšem nestihli obrat.

Chomutov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 31. McGregor (D. Kaše), 34. Květoň (Dušek) – 50. Rousek (Babka, Maliník). Rozhodčí: Würtherle – Belko, Rozlílek. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2162. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1.