8. 2. 2014 | Pavel Buňat

Rebelové deklasovali nedisciplinovaný Most vysoko 7:1

H A V L Í Č K Ů V B R O D - V tabulce poslední Most v Havlíčkově Brodě nepochodil. Rebelové si v úvodní půlhodině hry dělali na ledě téměř, co se jim zachtělo a nasázeli svému soupeři hned šest branek. Z toho čtyři v přesilové hře a jednu ve vlastním oslabení. Právě přesilové hry hrály klíčovou roli, hosté se nechávali vylučovat až příliš často, a to Rebelové výborně trestali. Ve třetí části obě mužstva přidala po jedné brance, a Havlíčkův Brod tak zvítězil jednoznačně 7:1. Výborné utkání za sebou má zejména David Dvořáček (na snímku), který se trefil dvakrát a na další dva góly přihrál.

Utkání začalo opatrně z obou stran. Výjimkou byla pouze akce Písaříka ze čtvrté minuty, kdy před branku předložil puk Nedrdovi a ten z první tečoval jenom do Kacetlova betonu. Rebelové se do první vážnější šance dostali po šesti minutách hry a hned slavili gól! Během přesilové hry našel Stach z rohu kluziště křížnou přihrávkou před brankou volného Davida Dvořáčka, jenž měl před přesouvajícím se Horákem už jednoduchou úlohu. Mostečtí brzy nato doplatili na další prohřešek proti pravidlům. Vyloučený Bojer se v patnácté minutě už chystal na návrat na led, když v tom Roman Maliník podruhé ukázal svůj přehled o hře a opět zpoza branky namazal na levý kruh Karolu Korímovi. Ten střelou z první dopravil puk ke vzdálenější tyči.
Aktivní Rebelové ve zbývajících minutách před první přestávkou ještě mohli zvýšit svůj náskok. A opět se tak mohlo stát po přihrávce zpoza branky, kterou vyslal na Milfaita Polodna. Milfait následně z mezikruží jenom prověřil Horákovu vyrážečku.

Do druhé části nastoupili domácí v další početní převaze a dokázali jí potřetí v zápase proměnit. Po čtyřiačtyřiceti vteřinách hry dokázal Vágneru střelu od modré přesně tečovat Bohumil Jank. Krátce nato dostali možnost přesilové hry i hosté, a když už si dokázali vytvořit patřičný tlak a vypadalo to, že by mohli zkorigovat, propadli v obraně a Rebelové se radovali už ze čtvrté branky! Do přečíslení se utrhli Michal Švihálek a Tomáš Rousek, nadvakrát si před Horákem vyměnili puk a druhý jmenovaný nakonec z těžkého úhlu zakončoval do téměř prázdné branky.
Uběhly pouze tři minuty, domácí hráli další přesilovku a Horák ze sítě tahal pátý puk. Po závaru před brankou v pádu nadvakrát dorážel puk David Stach a doslova jej dotlačil za čáru. Nedisciplinovanost hostující týmu pokračovala a Mostečtí mohli jenom děkovat svému gólmanovi, že v dalších dvou oslabeních se skóre neměnilo. Ovšem při plném počtu hráčů na ledě už Horák kapituloval. U mantinelu puk vybojoval Rousek a přihrál do mezikruží Radku Čípovi, který v tu chvíli měl dostatek času na to, aby zacílil přesně mezi gólmanovy betony.
Most se sice vzápětí po závaru před Kacetlem zdánlivě radoval z gólu, ten ale nemohl být uznán pro hru vysokou holí. Blízko další brance bylo i na druhé straně. V přečíslení Stach přihrával Maliníkovi, který puk včas nezpracoval a trefil jenom boční síťku. Skóre už nezměnilo ani bravurní sólo Stacha – Horákova vyrážečka byla na střelu pod horní tyčku připravena.

V úvodu třetí části se gólové trefy konečně dočkali i hosté. Jan Strejček napřáhl ne levé straně mantinelu a přesnou střelou přes dva clonící hráče sebral Kacetlovi čisté konto. Už o poznání defenzivnější Rebelové měli možnost odpověď prostřednictvím Endála, který se řítil sám na branku. Bekhendový blafák ale Horák výborně vystihl. O dvě minuty už ale zase bylo vše jinak a David Dvořáček ukázal své šikovné ruce a po individuální akci se trefil přesně pod horní tyčku.
Za stavu 7:1 už se utkání dohrálo do jasně vítězného konce pro domácí barvy.

Havl. Brod - Most

Branky a nahrávky: 7. Dvořáček (Stach, Maliník), 15. Korím (Maliník, Stach), 21. Jank (Vágner, Endál), 24. Rousek (Švihálek), 26. Stach (Korím, Maliník), 31. Číp (Rousek, Dvořáček), 50. Dvořáček (Maliník) – 44. Strejček (Kafan). Rozhodčí: Jaromír Vampola – Daniel Reich, Jan Toman. Vyloučení: 5:12. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 724. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Kacetl (Novák) – Vágner (A), Jank, Zdráhal, Drtina, Korím, Semrád, Zítka – Šesták, Ondráček, Gengel, Endál, Milfait, Polodna (C), Číp, Maliník (A), Stach, Dvořáček, Rousek, Švihálek, Chlubna.