22. 2. 2013 | Ladislav Vácha, Lukáš Chuchválek

Havlíčkobrodská družina venku neuspěla ani napodruhé, série se stěhuje do Kotliny

Rebelové dnes odehráli v Mladé Boleslavi druhý zápas, který byl pro další vývoj série důležitý. Po čtvrteční porážce 0:3 totiž potřebovali šance na postup do další fáze vyřazovacích bojů přiživit tím, že by na ledě papírového favorita zvítězili. A do zápasu vstoupili skvěle, když se už na jeho začátku ujali těsného vedení. Soupeř sice ještě v první dvacetiminutovce otočil nepříznivý vývoj utkání, ale hosté druhým přesným zásahem vyrovnali. Druhý díl čtvrtfinálové bitvy tak rozhodla prostřední část, v níž se hokejisté z města automobilů dostali do dvoubrankového vedení. Nyní se stěhuje série za stavu 2:0 pro Středočechy do havlíčkobrodské Kotliny, kde jsou na programu v pondělí a v úterý další dva duely.

Záměrem obou mužstev bylo tentokrát propracovat se ke gólovým příležitostem. Už v první minutě měl možnost předvést své umění Roman Will, když na něj Polodna s Blažkem vyslali několik střel. Na některé z nich se Will ani nemohl stihnout připravit a v jednom případě za něj musel zaskočit jeden z obránců. Hned vzápětí ujel Tomáš Nouza, jehož prudká, téměř nechytatelná rána byla zneškodněna Dolejšem. V prvních minutách však byli přeci jen aktivnější hráči Rebelu a v páté minutě slavili první gól, o který se postaral Ladislav Rytnauer doklepnutím odraženého puku do prázdné brány. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, avšak Pabiškovu ránu dokázal Dolejš udržet.

V deváté minutě však přišlo první vyloučení, které už po deseti sekundách potrestal Tomáš Nouza, jenž dostal fantastický pas brankovištěm po kolmici a dorazil do prázdné brány. Na 2:1 pak v další přesilovce o necelé dvě minuty později navýšil prudkou ranou od kruhu Lukáš Pabiška. Další početní výhodu, celkově třetí v zápase, odehrál Rebel, ten však zaváhání obrany hned po vhazování nevyužil a gól i přes Vondráčkovu aktivitu nevstřelil. Hosté byli aktivní i po jejím uplynutí, jenže je limitovaly nepřesné rozehrávky, jedna z nich málem skončila tutovkou pro boleslavské duo Demel-Mikulík, s nímž si Dolejš poradil. Pak však přišla další přesilovka pro hosty, kterou dělovkou od modré proměnil Jan Pavlík a tímto gólem do šatny srovnal.

Do druhého dějství vstoupili lépe domácí, kteří navíc mohli hrát přesilovku. Ačkoliv měli jednu příležitost lepší než druhou, nedokázali Daniela Dolejše prostřelit. V momentě, kdy skončila, domácí přeci jen navýšili, když se Tomáš Nouza probojoval přes obranu a zblízka trefil puk přesně do skulinky mezi pravým betonem a tyčkou. Ve 26. minutě si před bránu sjel Koudelka a čekal na přihrávku, kterou mu na poslední chvíli zmařil brankář hokejkou. Hráči si pak ve 29. minutě vzpomněli na úvodní zápas série a Petr Chaloupka s Petrem Štěpánkem si vyměnili pár ostrých úderů. Oboustranná hra ve čtyřech však kvalitní podívanou nepřinesla.

Za zbytečné podražení pak byl vyloučen Mikulík, ale byla to Boleslav, kdo hrál v útočném pásmu soupeře, třebaže v menším počtu hráčů na ledě. Navíc si Mikulík střihl po návratu na led parádní nájezd, kterému chyběla chladnokrevnější koncovka. Tento nezdar nemrzel Bruslaře dlouho, neboť ve 34. minutě Lukáš Pabiška v další přesilovce pohotově uklidil puk, jenž neměl Dolejš po Výborného bombě pod kontrolou. V té následující těsně před odchodem do kabin již Boleslav gól nevstřelila a neudržela tak pozoruhodnou, dosud stoprocentní bilanci proměněných početních převah.

Poslední dějství začalo rychlými akcemi, v nichž však neuspěli střídavě Demel a na straně hostů Musil. V přesilovce pak dokonce Tomáš Protivný nastřelil břevno brankové konstrukce. Následně se do Brodských zakousli domácí a vysílali na Dolejše jednu ránu za druhou, ale scházela přesnost. Při dalším závaru se nejprve trochu pozdě, ale přece zorientoval Mikulík, který vyšťouchal odražený puk zpod svých bruslí. Kličkou se mu povedlo ještě zakončit, ovšem nastřelil tyč.

V 51. minutě se před Willem náhle objevil Roman Vondráček, jenž promarnil možnost snížit na rozdíl jediné branky střelou do klečícího brankáře. Útočník však byl příliš motivovaný a při zákroku brankáře ho sekl, takže šel na trestnou. Přestože v ní domácí zatlačili na soupeře, nedokázali si vypracovat větší šance a bylo znát, že už Boleslav bude udržovat výsledek. Jen Kafka si dovolil několik sekund před koncem kličku okolo obránce a nastřelil pouze boční síť.

Ml. Boleslav - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 9. Nouza (Výborný, Pabiška), 10. Pabiška (Nouza, Výborný), 24. Nouza (Vrbata, Výborný), 34. Pabiška (Výborný, Toman) - 5. Rytnauer (Kostourek, Ondráček), 20. Pavlík (Kostourek, Polodna). Rozhodčí: Radek Wagner, Pavel Würtherle - Jakub Frodl, Milan Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2520. Střely na branku: 41:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.