30. 1. 2013 | Luboš Vácha, Jiří Novotný

Rebelové v Kadani neuspěli a domů se tak vracejí s prázdnou

Havlíčkobrodské mužstvo mělo na programu těžký zápas na ledě čtvrté Kadaně. Domácí dobře vstoupili do zápasu, když po zhruba osmi minutách hry vedli dvoubrankovým náskokem, který ještě dokázali navýšit během druhého dějství o jeden gól. Rebelové vystrčili růžky až v 51. minutě, kdy se trefil Pavel Musil. Krátce na to ale padl čtvrtý gól Kadaně, jenž stanovil konečný stav a tím i tři body pro domácí celek.

Na první branku zápasu jsme tentokrát nemuseli čekat nijak dlouho. Kadaň se ihned po úvodním vhazování dostala před branku Dolejše a po několika přihrávkách překonal gólmana přízemní střelou Roman Chlouba. Asistovali Jíra s Hafenrichterem. Hosté se snažili odpovědět, ale rána Ondřeje Stehlíka skončila až v ochranné síti. Poté ujeli dva Rebelové na jediného kadaňského beka, ovšem zakončení se nepovedlo, střela minula branku. V následujících minutách se hra zklidnila. Ale v čase 08:01 našel Karel Ton na modré čáře Jakuba Stehlíka, který se trefil přesně k pravé tyči. Rebel mohl vyrovnat o dvě minuty později, ovšem Štěpánek na puk před brankou Strmeně nedosáhl. Ve 12. minutě byl vyloučen Petr Jíra, v přesilovce byli hosté nebezpeční, nicméně všechny jejich pokusy vychytal Jan Strmeň. V 15. minutě kadaňská obrana vyrobila obrovskou hrubku, po které se před Strmeňem zjevil osamocený Ondráček, ale kadaňský gólman ho bravurně vychytal. V závěru první třetiny si šance vytvořila také Kadaň. Nejprve Jíra trefil pouze boční síť, posléze Mainer nechal vyniknout Dolejše, který jeho střelu hbitě ukryl v lapačce. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:0.

Úvod druhého dějiství opět patřil Kadani. Po dvaceti sekundách se před branku probojoval Gajovský, jehož střela minula branku. V dalších minutách se hrál hokej ve středu hřiště, oba gólmani mohli zůstat v klidu. Další větší šance přišla až ve 26. minutě, kdy Chlouba přesnou přihrávkou našel volného Mainera, jehož střela minula Dolejšovu branku. Poté Kadaň hrála přesilovku, kterou Rebel úspešně ubránil. V polovině zápasu vyzkoušel pozornost Strmeně Ostrčil, střela skončila na betonech gólmana Kadaně. Následně začala mít mírnou převahu Kadan, Jíra našel pěknou přihrávkou Gajovského, kterému střela nesedla. Kadaň ale nakonec převahu dokázala zužitkovat. Ve 36. minutě se po velkém závaru před brankou Rebelů prosadil Milan Procházka. Jediným asistentem byl Bronislav Andres. Třígólové vedení Kadani nestačilo, po chvilce nebezpečně pálil Pavlas, ale jeho střela branku minula. Na konci 38. minuty opět zkoušel štěstí Jíra, gólman byl pozorný. Před koncem druhé třetiny měli puk na hokejce převážně kadaňští, ale další výraznou šanci si vytvořit nedokázali. Po dvou třetinách tak Kadaň měla slušný náskok 3:0.

Na začátku třetí třetiny byli nebezpečnější hosté, kteří se nastěhovali před kadaňskou branku, ale domácí obrana situaci zvládla. Na tlak Rebelů se snažil odpovědět Jíra, který ve skrumáži před Dolejšem tečoval střelu, ale gól z toho nebyl. Poté začali mít na hřišti převahu hosté, kterým se v čase 50:33 podařilo vstřelit kontaktní branku. V úniku 2 na 1 našel Havel Pavla Musila, jenž nabídnutou šancí nepohrdl a trefil poloodkrytou klec. Poslední slovo ale měla Kadaň. Hned na začátku 52. minuty se po sólové akci z velkého úhlu trefil Danko Deveri. Domácí po této čtvrté brance kontrolovali hru a Rebely takřka nepouštěli před Strmeně. Půl minuty před koncem mohl pátou branku přidat Hafenrichter, ale ve vyložené šanci Dolejše nepřekonal. Kadaň tak získala tři body za výhru 4:1.

Kadaň - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 1. Chlouba (Jíra, Hafenrichter), 9. J. Stehlík (Ton, Chlouba), 36. Procházka (Andres), 52. Deveri (Mainer) - 51. Musil (Havel, Polodna). Rozhodčí: Pavlovič - Šperl, Jílek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 3:1, 4:1 .