14. 9. 2012 | Pavel Buňat

Domácí premiéru obstará souboj s Královskými lvy

Plánovaná cesta do Hradce Králové se nakonec neuskuteční. Utkání druhého kola bylo z technických důvodů přeloženo do Havlíčkova Brodu, a tak se Rebelové na domácím ledě představí už tuto sobotu 15. září. Jejich produktivitu jim nevzal ani středeční start prvoligové sezony, během něhož v Berouně nastříleli sedm branek. To Královští lvi řeší zcela opačnou situaci. Po sedmigólovém výprasku od Jihlavy mají v druhé štaci na Vysočině co napravovat. Úvodní buly bude vhozeno v 17.00 hodin.

Úspěšné domácí premiéry

Pokud se podíváme na posledním pět zápasů Havlíčkova Brodu (počítáme-li i přípravu), dostaneme úctyhodných 36 vstřelených branek. O to více se nabízí otázka, jak dlouho produktivita svěřencům Karla Dvořáka a Milana Chalupy vydrží a jestli zvládnou premiéru před domácím publikem. V minulých sezonách se dařilo.
Až na ročník 2010/11 totiž Havlíčkobrodští vždy zvládli první domácí zápas vítězně a pokaždé bodovali. Pouze Písek dokázal vyválčit dva body po prodloužení. Hradec Králové ovšem patří k papírově silnějším soupeřům.

Přehled domácích premiér v první lize:
2011/12: Havlíčkův Brod – Šumperk 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
2010/11: Havlíčkův Brod – Písek 1:2p (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
2009/10: Havlíčkův Brod – Kadaň 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
2008/09: Havlíčkův Brod – Olomouc 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)
2007/08: Havlíčkův Brod – Most 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
2006/07: Havlíčkův Brod – Sareza Ostrava 2:0 (0:0,1:0,1:0)

HC Rebel vs. Královští lvi

1-0-0-0 bilance 0-0-0-1
2., 3 body umístění 16., 0 bodů
7:3 skóre 1:7
7:3 (Beroun) nejvyšší výhra -
- nejvyšší prohra 1:7 (Jihlava)
Martin Ondráček 4 body (3+1) nejproduktivnější hráč Jan Berger, David Švagrovský,
Michal Tvrdík - všichni 1 bod
Martin Ondráček 3 góly nejlepší střelec Jan Berger 1 gól
Milan Kostourek 3 asistence nejlepší nahrávač David Švagrovský, Michal Tvrdík - oba 1 asistence
Radek Novotný, Radim Ostrčil - oba 1 bod (1+0) nejproduktivnější obránce -
Martin Ondráček, Milan Kostourek, Radim Ostrčil - všichni +3 nejlepší hráč v +/- David Švagrovský +1
Petr Polodna -2 nejhorší hráč v +/- Milan Valášek, Šimon Macháň - oba -3
Jonáš Fiedler 4 minuty nejtrestanější hráč 6 hráčů 2 minuty
Jaroslav Suchan 91,89 % úspěšnost brankářů Filip Luňák 90,00%, Jakub Čech 42,86%
Jaroslav Suchan 3,00 průměr inkasovaných gólů na zápas Filip Luňák 3,53, Jakub Čech 26,67

Hradec v novém

Královští lvi Hradec Králové

Lvi vstoupili do nového ročníku s novým názvem, logem i trenérským složením. Po dlouhodobém působení v Hradci Králové skončil havlíčkobrodskému příznivci známý Jiří Mička. Střídačce Královských lvů bude pro letošek šéfovat hokejový expert známý z televizních obrazovek Martin Hosták. Jeho pobočníky jsou pak jeho kolega z České televize David Pospíšil. Hráčské řady doplnil navrátilec Luděk Brož, jenž z rodinných důvodů loňskou sezónu za Hradec nedohrál. Šikovný a zkušenostmi nabitý útočník nyní zbrojí své síly na nadcházející ročník. Útočné řady bude nyní doplňovat Vladimír Říha. Ten vloni působil ve Znojmě. Nevýraznějšími posilami jsou pak taktéž útočníci David Švagrovský, Petr Haluza a Michal Mikeska.

Hr. Králové – Benátky n. J. 0:2

Příprava na novou sezonu se jistě lvům výsledkově nevyvedla zrovna podle jejich představ. Na výhru čekali dlouhých osm zápasů, kdy fotbalovým výsledkem 1:0 zdolali Olomouc. Na výhru dokázali navázat v Kolíně, kde přetlačili druholigový mančaft v poměru 3:1. Kde dvěma výhrám v konečném součtu přibyly tři remízy a pět porážek.
Jeden z nerozhodných výsledků se zrodil i v Havlíčkově Brodě. Domácí na začátku druhé části sice vedli o dvě branky, lvi však dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. Kýženou výhru si ale přece jen neodvezli. Konečnou remízu 3:3 zachránil pro Rebely v závěrečné desetiminutovce Petr Polodna.

HC Rebel Havlíčkův Brod – Královští lvi Hradec Králové 3:3
Branky a nahrávky: 18. Třetina (Polodna), 24. Musil (Štěpánek, Morava), 51. Polodna (Třetina, Meidl) - 29. Karlíček (Macháň, Švagrovský), 45. Říha (Tvrdík, Kubeš), 47. Berger (Filip). Rozhodčí: Tomáš Kukeně - Marek Honza, Jan Doležal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Průběh utkání: 2:0,2:2, 2:3, 3:3.

První kolo: Debakl v Jihlavě

Na úvodní kolo sezony 2012/13 rozhodně nebudou lvi vzpomínat v dobrém. V Jihlavě utrpěli pořádný debakl. Už po 36 vteřinách hry prohrávali 0:2 a manko s přibývajícím časem stále vzrůstalo. Po dvou třetinách se šlo do kabin za hrozivě vypadajícího stavu 7:0 z pohledu Dukly. Hosté dokázali na začátku poslední části pouze zkorigovat zásluhou Bergera. „Byl to opravdu mizerný zápas z naší strany. Když dostanete v první minutě dva góly, vše se okamžitě sesype a překope. Kluci ten zápas bohužel nezvládli,“ uvedl pro klubový web hchk.cz trenér Martin Hosták. Do sobotního utkání na Vysočině podle svých slov jeho tým vyrukuje v jiném složení útočný řad, do kterých se navíc zapojí i posila Michal Mikeska.

HC Dukla Jihlava – Královští lvi Hradec Králové 7:1
Třetiny: 4:0, 3:0, 0:1 Branky a nahrávky: 1. Hodek, 1. Jeslínek (Filip, Polcar), 7. Malec (Jeslínek, Zadražil), 9. Malec (Hubáček, Hodek), 30. Velecký (Maliník, Čachotský), 37. Kolafa (Pometlo, Vysloužil), 38. Čachotský (Ficenc, Velecký) – 41. Berger (Švagrovský, Tvrdík). Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1496. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Královští lvi Hradec Králové: Čech (od 9. Luňák) – Vágner, Čížek, Karlíček, Čáp, Roupec, Chmelíř, Hendrich, Klement – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Brož, Moskal – Švagrovský, Říha, Haluza – Kubica, Macháň, Valášek.

Do Brodu i s Mikeskou

Michal Mikeska přichází z Karlových Varů

Poprvé by se v královéhradeckém dresu měla v Kotlině představit nejnovější posila Michal Mikeska. Zkušený forvard si přes léto hledal angažmá, nakonec se domluvil s východočeským klubem. V novém působišti jej po právu vyhlíží jako velkou zbraň do ofenzívy. Mikeska totiž v sezoně 2004/05 nasbíral v extraligových Pardubicích 55 kanadských bodů, a stal se tak nejproduktivnějším hráčem nejvyšší tuzemské soutěže. Produktivitu si udržel i později v ruské Ufě a českobudějovickém Mountfieldu. Pouze poslední sezona nebyla bodově již tak vydařená. V dresu Karlových Varů zaznamenal za 41 zápasů 19 kanadských bodů (5+9). S Královskými lvi uzavřel smlouvu v délce trvání jednoho měsíce.

Vzájemná bilance

Vzájemná bilance mezi Havlíčkovým Brodem a Hradcem Králové od sezony 2006/07 hovoří mnohem lépe pro tým zpod Bílé věže. V normální hrací době totiž dokázal vyhrát 12 zápasů, zatímco Rebelové pouze 5. Zejména na královéhradeckém ledě se týmu z Vysočiny příliš nedaří. Reputaci si napravuje pouze v zápasech, které dospěly do prodloužení či samostatných nájezdů. V minulé sezoně dvě utkání těsně vyhrál, ve zbylých dvou pak podlehl shodně čtyřbrankovým rozdílem.

Počet odehraných zápasů: 22
Bilance: 5-4-1-12
Výsledky: 4:5sn, 3:6, 3:5, 2:3, 1:2, 3:2sn, 3:2, 2:4, 1:4, 1:3, 5:4sn, 2:5, 1:6, 2:1p, 3:5, 6:4, 5:4p, 4:2, 4:8, 3:2, 1:5, 3:2
Skóre: 62:84